Ocena wątku:
Zacieranie się silników 1.8 T
31-10-2013, 18:45
Post: #1
Zacieranie się silników 1.8 T
Witam wszystkich serdecznie. Jestem nowy na forum, któe śledzę już od jakiegoś czasu i mam nadzieję, że wiele kompetentnych osób wypowiadających się tutaj pomoże mi rozwiązać mój problem.

Zakupiłem od mojej znajomej Sharana z 1998 roku z silnikiem 1,8 t AJH niestety zatartym. Silnik miał przebieg 230 tys i podczas zwykłej jazdy zaświeciła kontrolka oleju. Znajoma po konsultacji telefonicznej i sprawdzeniu oleju, który był pojechała dalej i zatarła silnik.
Spotkałem się szukając silnika z wieloma takimi przypadkami. Czym to może być spowodowane?? Dodam, że w silniku olej był jakiś taki czarny i budzący wątpliwości uczciwości mechanika, który miał go wymienić trzy miesiące wcześniej.

Dtugim moim pytanie jest ile ten silnik ma czujników oleju. Wiem, że dwa są w filtrze niebieski i czarny lecz mimo odpięcia ich obydwu po zapaleniu silnika kontrolka gaśnie. Czy to tak ma być czy może jest tam coś źle podłączone lub jeszcze jeden czujnik.
Z góry dziękuję za opinie i porady.
Reklama

31-10-2013, 19:28
Post: #2
RE: Zacieranie się silników 1.8 T
Poczytaj tutaj http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=721



31-10-2013, 19:57
Post: #3
RE: Zacieranie się silników 1.8 T
kto jezdzi autem jak sie zapala lampka oleju. Po to jest czerwona i bije w oczy zeby bylo wiadomo ze nie wolno dalej jechać.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
31-10-2013, 20:23
Post: #4
RE: Zacieranie się silników 1.8 T
Jak Wesol napisał, zapaliła się momentalnie gaszę silnik a co do czujników to czerwona niby z czego się oświeca bo chyba z czujnika kolego.



Tutaj działam www.klubzafira.pl
31-10-2013, 21:45
Post: #5
RE: Zacieranie się silników 1.8 T
Mialem tak w POLO 1.9D i jak tylko kontrolka mi zaswitala walczylem dzielnie czujnik inny olej i na koncu pompa +nowy pasek na alternator i póki co kontrolka nie swieci PS Bamber ty to jestes Gość.....
31-10-2013, 22:32
Post: #6
RE: Zacieranie się silników 1.8 T
kolego Kaskader a czemu tak twierdzisz o mnie??????????



Tutaj działam www.klubzafira.pl
01-11-2013, 12:25
Post: #7
RE: Zacieranie się silników 1.8 T
Chodzi mi głownie o ten twoj obrazek który jest do ciebie przypisany tylko o to bo nie wiem jakos za kazdym razem Szczena mi sie cieszy ....




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  paleta silników Jaski82 0 691 11-04-2017 12:52
Ostatni post: Jaski82

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name