Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oklejanie maski
#1
Witam

Ponieważ mam trochę stłuczoną kamieniami maskę pomyślałem, że może zamiast malowania ją okleję.
Jak oklejać to może jakiś pseudotuning np. folia carbon.

No i dwa pytania.
Ma ktoś może fotkę sharana poliftowego w kolorze srebrnym z maską oklejoną folią carbono-podobną?

Jak taka okleina się sprawuje na dłuższą metę? Chodzi o warunki zimowe i letnie oraz narażenie na nagrzewanie się maski od silnika.
--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
Odpowiedz




#2
Pod folię musisz mieć dobry lakier bo wszystkie nierówności typu odpryski farby będzie widać na folii.
SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Odpowiedz
#3
Lakier w sumie jest OK, tylko mikro odpryski od kamyków. Mógłbym zrobić zaprawki dla ideału.
Niestety teraz kiepsko to wygląda - ciemne plamki na srebrnym.
--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
Odpowiedz
#4
ja widziałem golfa z oklejoną maską ,jak dla mnie to bardzo fajnie wyglądało,tylko ze golf był ciemny granat i folia też ciemna
Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
Odpowiedz
#5
Pomaluj Dip-plastem wyrównasz nierówności i zawsze zdejmiesz jak co.Jest temat na forum.
Tutaj działam www.klubzafira.pl
Odpowiedz
#6
W malowanie nie chce mi się bawić bo mam za mało wydajny kompresor...

Jakbym miał pożyczać kompresor, przygotowywać garaż pod malowanie to bym prysnął bazę, klar i byłoby OK.

Folię w sumie też jakby co można zdjąć.

--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
Odpowiedz




#7
pod folię lakier musi byc tak samo przygotowany jak pod lakier. A dip-plast pomalujesz nawet pistoletem podłączonym do odkurzacza. Nie musisz mieć kompresora z taką wydajnością jak do lakierowania. No i nierówności wyrównasz.
Tutaj działam www.klubzafira.pl
Odpowiedz
#8
ale do dip plastu musisz miec temperature juz a jak masz garaż bez ogrzewania to niewiele zdziałasz widziałem jak t w temp paru stopni poprostu spływa z auta Smile kolega ma w seacie toledo cały srodek dach maska klapa tył oklejony carbonem folia za pare zł zadną markową drugi rok i nic sie niedzieje uważam za pomysł oklejania za jak najbardziej słuszny Smile
Odpowiedz
#9
Z ogrzewaniem garażu nie ma problemu bo mam garaż w domu.

Szukam jakiegoś zdjęcia srebrego sharana z ciemną maską ale udało mi się tylko znaleźć wersję z maską i dachem w carbonie. Dachu mi się nie chce oklejać a z maską taki eksperyment bym zrobił...
--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
Odpowiedz
#10
ja wmoim sharanie miałem kiedys czarną maske i czesc zderzaka dach itp daj @ Smile
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  oklejanie pojazdu folią piotrek_1980 21 13,695 07-11-2019, 10:21
Ostatni post: Czerwony

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości