Ocena wątku:
  • 10 głosów - średnia: 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy może mi ktos pomóc??
#1
2.0 benzyna 115km czy 1.9tdi 110km ma lepsze przyśpieszenie i moc, szukam wlasnie sharana badz alhambry i widze ze 2.0 sa duzo tansze i zastanawiam sie wlasnie nad benzyniakiem z gazem, ropa idzie w gore i warto jezdzic teraz na gazie tylko jak jest z moca ktore jest mocniejsze niby konie te same ale ktory silnik wyprzedza prosze o opinie posiadaczy


dziekuje....
SHARAN 1.9TDI 154kmSmileCOMFORTLINE
Odpowiedz




#2
Tu masz wszystko napisane teorytycznie oczywiście a w praktyce różnie to bywa,w zależności w jakiej kondycji jest silnik http://www.autocentrum.pl/dane-techniczn...ran/i.html
Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić.
Odpowiedz
#3
Do benzyniaka będziesz miał tańsze części ekspulatacyjne .
SHARAN 1.9 TDI 110KM 1998r


http://images.chomikuj.pl/button/Jabol2.0.gif[/IMG][/URL]

http://www.ekobris.pl Sprzątanie biur,hal,osiedli Warszawa
Odpowiedz
#4
nic mi to nie daje bo sam to wiem nie jestem az taki zielony chyba musze poprostu pojechac ogladnac 2.0 i 1.9 i wtedy sam sie dowiem co i jak
1.9tdi 110 nie raz jezdzilem bo mam w domu passata b5 z tym silnikiem jedzie dla mnie o tak o....Smile jestem przyzwyczajony do szybkich aut
2.8 jedzie dobrze ale na wysokich obrotach ale nie chce kolejnego tego silnika bo duzo pali na gazie i drogie czesci silnikowe glupi filtr oleju wkład 40 zl ale jaja jak zwykly filtr np do opla mam za 8 zlSmile
2.0 wydaje mi sie ze to beda taczki bo z tego co pamietam rewelacji nie ma w golfie 3 z tym silnikiem.

Takze wyprzedzanie nie liczac 2.8 mysle lepsze bedzie w 1.9tdi bo ma wysoki moment i uciekal bedzie lepiej niz 8 zaworowe 2.0.
SHARAN 1.9TDI 154kmSmileCOMFORTLINE
Odpowiedz
#5
2.0 v8 jest bardziej dynamiczny od 1.9 90KM, ale nieco mniej od 110KM, jednak patrząc na koszt utrzymania tego silnika tj koszt 100 kilometrów na gazie, bezawaryjność, prostotę konstrukcji i ceny części to wydaje mi się, ze benzyna zdecydowanie wygrywa.
Odpowiedz
#6
albo ja albo wy nie czytacie ze zrozumieniem
pytanie brzmi co lepiej wyprzedzi i pojedzie 2.0 benzyna 115 czy 1.9 TDI 110 km
myśle ze przy 2.0 z gazem przy tej wadze będziesz miał taczke, 1,9 TDI 110 też szału nie robi ale raczej lepiej pociągnie
skoro jeździłeś paskiem 1.9 - 110 - to masz lekkie porównanie (zależy jeszcze jakie oponki - mój na 195 ciągnął a teraz na latówkach 215 nagle przestał jechać)
nie mozna mieć wszystkiego
poleciłbym Ci VR-a ale nie chcesz 2,8 bo żre
110 też szału nie robi - ale mysle że lepsza od 2,0 -
Niestety cięzko jest dobrać komfort wyprzedzania do niskości spalania (specjalnie se rymłem)
ale 110 z programem na 125-130 (u dobrego tunera - jakieś 600-1000PLN) powinna sprostać twoim oczekiwaniom choć kosztowo to tak mniej więcej na dieselku polecisz 100 km za jakieś 40 PLN a gazem za 35 ( i to też zależy od Twojej nogi) benzyna tańsza w eksploatacji (części - rozrząd filtry itp)
sam zdecyduj
nikt Ci nie zagwarantuje a nawet nie jest w stanie polecić dobrej mocy i momentu przy niskich kosztach spalania
No i cóż benzyna zawsze będzie wysoko na obrotach a klekotowi wystarczy połowa
Odpowiedz




#7
Osobiście kupił bym turbognojka jak bym nie deptał spalanie dożo się niewacha a w benzynie będzie to bardziej odczuwalne no i ciągle trzeba go dobrze pałowac żeby sensownie jeździł.
Co do przyspieszenia 2.0 lepiej się zbiera niz 1.9 110, ale coś za coś , musisz popatrzetć na koszty eksploatacji i liczbę Km jaka robisz rocznie i wtedzy podejmiesz decyzje.
Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Odpowiedz
#8
Ja pomykam 1.8t i dla mnie jest to dobrze dobrany silnik do wagi pojazdu 150 kucyków pozwala sie poruszać dość sprawnie a spalanie jest tylko niewiele większe od 2.0.Ja 80% kilometrów robię w mieście a nogę mam dość ciężką i od marca do listopada klima non stop więc 11 litrów jest do przyjęcia.A gaz można też założyć
[Obrazek: icon3.png]
[url=http://vag-[...]]
Odpowiedz
#9
A ja posiadam vr - a i nie nażekam (odpókaćSmile) i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że kultura pracy silnika, przyspieszenie oraz zużycie paliwa jest jak najbardziej pozytywne. Oczywiście jeżdżę na gazie także ekonomicznie a średnie spalanie (może ktoś wierzyć lub nie) jest rzędu 13l także do zaakceptowania. Co do diesla silnik jak najbardziej ok, wszystko zależy czego oczekuje przyszły nabywca sharanikaSmile
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  przeplywka czy moze sonda lambda? adrians8 12 8,217 11-05-2022, 22:14
Ostatni post: Bartex
  ATM sterownik silnika- potrzebna pomoc Miroo 7 1,947 07-09-2021, 18:17
Ostatni post: Miroo
  Załączenie klimy poniżej +5 stopni C -Czy ktoś już probował ominąć to sharanwawa 12 3,407 11-02-2017, 13:07
Ostatni post: markiz323
  ADY sharan 2.0 96r. proszę o pomoc w doborze skrzyni pabian 3 1,534 07-06-2016, 19:13
Ostatni post: patys000
  Nie dziala ABS,pali sie kontolka prosze o pomoc. barney7 11 12,226 09-02-2016, 23:52
Ostatni post: maly1971
  prosze o pomoc z audi 1.8 benz Bogos 1 2,650 02-09-2013, 18:03
Ostatni post: Bogos

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości