Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Korekta licznika VAG
#31
Wszyscy podchodzimy do tego tematu bardzo ostrożnie, bądź co bądź to element nielegalny. Podpowiem tylko Vag Eeprom Programer 1,19 lub Vag Tacho. Eeprom programerem zrobisz to normalnym kablem KKL, w przypadku Vag Tacho potrzebny jest specjalny kabel do programu.
Odpowiedz




#32
Dziękuję za podpowiedz nie mam żadnych obaw że ktoś mnie za coś posadzi mam oryginalny licznik ktory zmieniłem 2 lata temu bo tak jak pisałem padł fis a póżniej mfa auto posiadam od 2012r i jak ktos jest mądry i porówna poprzednie przebiegi to zobaczy żę rocznie robie ok 10tyś bo mamy 2 auta. Jednak chciałbym żeby ladnie to wyglądało i tak jak powinno. Nie boję się opisywać swojego problemu bo nie kantuję tylko porzebuje pomocy którą niejednokrotnie na naszym forum już otrzymałem i chyba po raz kolejny podzielę się relacją w najbliższych dniach.
Odpowiedz
#33
W Vag Programer w opcjach ustawiasz USB gdy się połączysz wybierasz zakładkę Dash i Read Eprom po wczytaniu po prawej masz okienko z kilometrami, zmieniasz wartość i pod okienkiem masz przycisk Change.
Po wgraniu wyzeruje Ci się zegar i licznik dzienny
Odpowiedz
#34
właśnie próbowałem głupie pytanie z mojej strony jak połlączyć się z tym programem. otwieram klikam dASH PISZE no found ecu.... kurcze mam kkl od wiakena na rs323 może to jest powodem. Vag com 311.2 działa co trzeba zrobić
Odpowiedz
#35
Jeśli masz KKL na RS232 to musisz ustawić port com1
Na Vag comie tego nie zrobisz
Odpowiedz
#36
Spróbuję pobrać inny vag eeprom programer zmieniałem na com 1 sprawdziłem na vag com 311.2 łączy więc teoretycznie port działa a nie odczyta epromu. Muszę mieć jakiś problem z komunikacją albo zly program z chomika pociaglem
A może trzeba zmienić ustawienia taktowania i coś tam na 1024 może to jest powodem?
siedzę i myśle i szukam znalazłem to facet 3x startował zanim odpaliło spróbuje i ja takiego sposobu. tylko on widac wgrywa jakiś wsad ale program zachowywała się jak u mnie .https://www.youtube.com/watch?v=jB2mPkWUNCE
Odpowiedz




#37
Na chomiku zakały się zdarzają. Wyślij na priv adres e-mail to Ci podrzucę mój działający.
Tak właśnie ma wyglądać to co chcesz zrobić odczytujesz wsad licznika w okienku Mileage zmieniasz przebieg i pod spodem wciskasz Set Kilometer. Wgrywa się zmiana i załatwione
Odpowiedz
#38
Witam wszystkich serdecznie.
Szukam na forum pomocy odnośnie awarii licznika w sharanie .Auto Vw Sharan rok prod.1998 silnik 1.9tdi automat.Licznik 7M0919882H.Auto kupiłem z uszkodzonym licznikiem tzn nie działają wskazówki oraz świeci się ciśnienie oleju.Na elektrodzie doczytałem ,że być może wsad licznika jest uszkodzony.Chciałbym zapytać czy jestem w stanie to sam naprawić przez obd2 tzn czy jest możliwość wgrania wsadu i ewentualnie jaki program , kabel będzie mi potrzebny?Z góry dziękuję
Odpowiedz
#39
Nie znam dokładnie przedliftów ale jeśli ma OBD2 to wystarczy zwykły kabel KKL i program Vag Eeprom Programmer plus oczywiście wsad. Najlepiej taki sam bo przy automacie z inna wersja może być problem
Odpowiedz
#40
Bardzo dziękuję za info.Jutro sprawdzę.Pobrałem vag eprom programer z chomikuj więc może nie zadziałać Wink Wsad mam z elektrody typowo pod ten licznik więc jeżeli uda mi się go wgrać to powinno być oki Smile
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Reset licznika AdBlue piok 21 23,109 09-12-2023, 17:33
Ostatni post: jesion0102
  wsad do licznika-help zaba_25 15 4,829 13-04-2015, 22:00
Ostatni post: sebgol1977
  Kalibracja licznika błednie wskazuje danielka1910 11 5,992 30-11-2014, 00:50
Ostatni post: moherydz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości