Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Na ECON się nie rozpędza......
#1
Witam,od kilku tygodni zaobserwowałem następujące zachowanie klimatronika: temperatury w okolicach zera,odpalam rano samochód,klimatronik ustawiony na ECON 18* wiatraki minimum lub tylko przedni. Po kilku kilometrach samochud już rozgrzany ,nastawy nie zmieniane (ECON 18*) a wiatraki ciągle minimum (w aucie raczej zimno). Jak przełącze na AUTO 18* wiatraki skaczą na maxa,zaraz wracam na ECON 18* a wiatraki lekko schodzą z obrotów (1 lub 2 kreski) ale dopiero teraz tryb ECON zaczyna nagrzewać samochód. Tak jakby w trybie ECON nie chciało mu się ruszyć i potrzebuje kopa przez włączenie na moment AUTO.
ps. Nie pamiętam czy poprzedniej zimy też tak było.




Odpowiedz




#2
i jak włączam przednią szybę to też wiatrak się nie rozkręca, szyba się grzeje a wiatrak minimum...
Odpowiedz
#3
przy przełączeniu z econ na auto zawsze wskakują na stałe zaprogramowane ustawienia auto wiatraki chyba 4 bieg i temp. 22 bez względu na to jak miałeś ustawione wcześniej.Po powrocie zostają ustawienia z auto natomiast tryb econ wyłącza klimę na stałe ( nawet jak jest potrzebna - lato ) .Po prostu w trybie econ zwiększ obroty wiatraków .Dla mnie to co napisąłeś to normalne zachowanie. U mnie na econ na min. bardzo lekko dmucha i to jest normalne min. to min. więc się szału nie spodziewaj.
Taki to już ten nasz klimatronik ciężko czasami o co mu chodzi
Odpowiedz
#4
wszystko prawdopodobnie działa prawidłowo.
na econ ty sterujesz szybkością wentylatora.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  ECON na stałe skimir 9 4,936 29-05-2014, 20:24
Ostatni post: Fred
  sprężarka ciągle włączona - nawet w trybie "ECON" kapitan7 12 5,666 22-04-2014, 23:30
Ostatni post: plusz730
  Climatronic: auto-econ owczar 6 4,974 25-03-2013, 11:04
Ostatni post: owczar

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości