Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wypadanie zapłonu 2.8 v6
#21
Witam,
Właśnie odebrałem auto z warsztatu.Mechanik stwierdził oprócz ewidentnie wyciągniętego łańcucha rozrządu mniejszą kompresję na 3 cylindrach przez wypalone gniazda zaworówSadGłowica poszła do regeneracji.W trakcie rozbierania silnika wyszło,że praktycznie nie mam sprzęgła a dwumasa jest nadpalona i zużyta w ok. 70%...
Jednym słowem masakra..Naprawa ponad 8000zł..
Po tym wszystkim silnik pracuje super, bardzo cicho ale mechanik stwierdził, że auto jakby jest jakieś słabe jak na swoje 204km i podejrzewa jeszcze,że przepływomierz jest uwalony.
Poza tym jest świetnie Wink
pozdrawiam
Odpowiedz




#22
Z tą słabością to ja bym uważał.
Jak wsiadłem pierwszy raz do sharana (przy zakupie) to też byłem w szoku - gdzie te 204KM?
Jakby facet nie miał drugiego sharana 6 lat młodszego z takim samym silnikiem, którym mogłem się przejechać to byłbym święcie przekonany, że coś jest nie tak...

Ten samochód z kieowcą ma 2 tony więc 200KM nie powala...
--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
Odpowiedz
#23
204 konie sa przy obrotach 6200 wiec póki ich niema na obrotku jest znacznie mniej. To silnik wolnossacy wiec moc rosnie praktycznie wprost proporcjonalnie do obrotów.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#24
Witam mam mały problem posiadam sharana 2008r 2.8l v6 204km
Podczas mocniejszego przyspieszania na PLG wypada zapłon , na benzynie na wolnych pracuje nie równo .
pojawia się błąd wypadania zapłonu na drugim cylindrze , zamieniłem już cewki oraz swiece . bez zmian za każdym razem drugi cylinder . Miał ktos podobny problem?
Dodam jeszcze że podczas odpalania obroty potrafią spaść nawet do ok 500-600 obr/min i czasem zgasnąć , i silnik trzyma niskie wolne obroty ok600 przed pojawieniem się problemów były w okolicy 800
Odpowiedz
#25
Przyczyn może być jeszcze kilka.

Kabelkologia - jak gdzieś jest problem przed cewką to nie pomoże wymiana ani cewki ani świecy.

Wypadanie zapłonów będzie związane również z niewłaściwym składem mieszanki. Jak jest przelana to nie zapali, jak zbyt uboga to również samo powietrze palić się nie będzie (oczywiście tu i tu w bardziej skrajnych przypadkach).
Jak taki problem występuje na jednym cylindrze to komp może innych błędów nie widzieć bo sonda lambda widzi zbiorczy wynik - więc przy zbyt bogatej mieszance na jednym cylindrze nastąpi zubożenie całości aby wyrównać wynik - stąd też ogólnie nierówna praca silnika.

Jeśli piszesz, że jest kiepsko na Pb i LPG to raczej mało prawdopodobne aby padły wtryskiwacze PB i LPG równocześnie więc może to być również problem z kompresją na tym cylindrze.

Na twoim miejscu skontrolowałbym z grubsza instalację, czy nie ma jakiś przerw w obwodzie zapłonu tego cylindra.
Później sprawdziłbym czy wtryskiwacz gazu "nie puszcza" bo wtedy resztki gazu w reduktorze, przewodach itp jeszcze przez jakiś czas by zakłócały pracę na Pb na tym cylindrze.
--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
Odpowiedz
#26
Witam.
Mam problem z silnikiem vr6, a mianowicie na pb przy obrotach około 2000-2500 następuje wypadanie zapłonów jednocześnie na wszystkich cylindrach. Na lpg wszystko jest ok w pełnym zakresie obrotów. Osobiście nie słyszę ani nie czuje, żeby były jakieś przerwy w zapłonie.
Wymienione świece na NGK v-line 34, jakiś rok temu wymieniony przepływomierz. Katalizator wycięty i wstawiony emulator drugiej sondy. Problemy te zaczęły się jakiś miesiąc temu (dokładnie nie pamiętam) po wymianie uszczelki pod pokrywą zaworów.
Rozrząd wizualnie wyglądał na dobry, nie było luzów na łańcuchu a ślizgi nie były wytarte.

Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi i sugestie gdzie mogę szukać problemu.
Odpowiedz




#27
Witam.

Zakładając, że nie zostały "uszkodzone" połączenia elektryczne, podczas operacji wymiany uszczelki, to prawdopodobnie kończy się pompa paliwa ale przy tak ubogiej "liście informacji" to tylko sugestia.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#28
Przyczyn może być wiele.

Kończenie się pompy powodowałoby braki w paliwie nie tylko w tak wąskim zakresie obrotów. Inna sprawa to skąd kogutelk stwierdził, że chodzi właśnie o 2000 do 2500 obr/min?

Jakie są konkretnie błędy?
Losowe wypadanie zapłonów czy wypadanie zapłonów z podaniem numerem cylindra?

Kiedy ten katalizator wyciąłeś? Może obniżenie oporów na wylocie powoduje okresowe zubożenie mieszanki?


PS: Jaki masz ten emulator drugiej sondy lambda? Mam padnięty katalizator i co jakiś czas zaświeca się "check" - próbowałem tuleje z otworkiem ale to nic nie dało. Myślałem nad elektroniczną emulacją ale szkoda mi wydać 140zł jakby miało nie działać. W sumie ta druga sonda nic nie robi - to tylko zemsta ekologów ale wkurza jak świeci "check".
--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
Odpowiedz
#29
Witam , wypadanie zaworów konkretnie , czyli np 1 lub 4 lub 6 vag widzi tak "otrucie" gazem
Tak, nic nie czuć w jeździe ani na postoju ,tak po prostu komp widzi inst. gazową

Napisz jeszcze jakie auto ,Marka,model,rok ,silnik
Odpowiedz
#30
Lopez931, o czym Ty w sumie piszesz?
Co VAG widzi? Niby jak jest gaz to zapłony wypadają?

U mnie jakoś nic nie widzi. Jak jest LPG dobrze ustawione to nie ma wypadania zapłonów ani na PB ani na LPG.

Kogutelk.
Może wypadanie zapłonów na PB jest związane z brakiem szczelności wtryskiwaczy. Wtedy do PB dodaje się mała ilość LPG i przelewa. Tylko, że mało prawdopodone aby tak się działo na wszystkich cylindrach.
Zobacz jaką masz lambdę w tym zakresie obrotów. Sprawdź to na biegu jałowym i pod obciążeniem.
--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Moduł zapłonu/cewka - silnik 4cyl. iv7 23 6,423 12-05-2021, 14:02
Ostatni post: grzeczny_52
  2.8 204km ayl wypadanie zapl na 2 cyl Tjman21 14 5,340 04-12-2020, 15:34
Ostatni post: saltech
  ATM - drgania, wypadanie zapłonu, pobór oleju misiek5 3 2,054 02-04-2020, 10:18
Ostatni post: kristof370
  Moduł zapłonu - silnik 6cyl. badtomee 4 1,783 21-06-2016, 07:42
Ostatni post: badtomee

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości