Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FIS miganie
#11
po mpjemu problem ze stabilizatorem napiecia. One stabilizuja napiecie na okolo 5 V a wiadomo ze w aucie mamy 12V. Jak dobrz epamietam to oznakowanie tego stabilizatora to cos LM i jakies cyferki. Czasamis iada taki stabilizator i nie tylko w licznikach vaga.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#12
Jeśli stabilizator o początkowych literkach LM to podejrzewam popularny LM317 jeśli stabilizator regulowany albo stabilizator stały na 5v bez regul. to LM7805 - obydwa jeśli go zlokalizujesz i odczytasz oznaczenia to można spokojnie spróbować są to nakłady groszowe nie zbankrutujesz Smile Nie znam tego FiS'a - koniecznie sprawdź oznaczenia bo opieram się tylko na podpowiedzi kol. wesol że stabilizator i 5v
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
Odpowiedz
#13
Wczoraj pogrzebałem przy włącznikach drzwi (czujnik otwarcia drzwi) z racji tego że 2szt mają rozleciane gumki... Zauważyłem "poprawę" pracy wyświetlacza tzn zaczął gasnąć częściej i na dłużej. Odpiąłem wszystkie owe czujniki, odpiąłem wszystkie kable od zamka w klapie lecz nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu zgaszonego wyświetlacza.

Jak wiadomo po zgaszeniu i zamknięciu samochodu wyświetlacz FIS świeci jeszcze przez chwile, co odpowiada za jego gaszenie? przekaźnik, elektronika licznika czy jakiś inny moduł?
Odpowiedz
#14
ma się tak świecić chyba. u mnie świeci do 1min i potem gasnie dopiero to normalne raczej.
Odpowiedz
#15
Problem rozwiązany. Winą całego zamieszania był licznik, Zamieniony na inny działa ok. Nie wiem tylko dlaczego podczas pierwszej próby podmiany licznika nie było takich rezultatów, być może szwankowały włączniki/czujniki otwarcia drzwi które też wymieniłem.

Pozdrawiam
loVWe
Odpowiedz
#16
no to mogę powiedzieć że i mi się udało rozwiązać problem z FISEM rozebrałem cały licznik przelutowałem stabilizator napięcia w kółku i wszystkie połączenia w prostokątach (tak jak kolega pisał wcześniej chyba sterownika fis) oraz wszystkie rezystory na płycie licznika i już ok 3 tygodni jest OK pozdrawiam    
Odpowiedz




#17
witam male pytanko gdzie kupiles te gadzety do przelutowania??
mam ten problem od 3 lat
dzieki
Odpowiedz
#18
Tongue
znalazlem na ebayu...
dzieki...mam nadzieje ze po przelutowaniu przestanie swiecic przez 24h
Odpowiedz
#19
potwierdzam.....
poprawa lutow pomaga....
po 3 latach w koncu jest gitBig Grin
Odpowiedz
#20
bylo dobrze pare dni....
znowu swieci caly czas...
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości