Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uszczelniacz klimatyzacji
20-03-2014, 17:00,
#11
RE: Uszczelniacz klimatyzacji
OK

Przyjmijmy więc nie znam się nie wiem nie umiem zaganiany jestem przedwczoraj miałem czas Smile

a na poważnie widzę iż lobby serwisowe broni swoich racji za odpowiednią kasę, tak trzymać Smile
20-03-2014, 20:19,
#12
RE: Uszczelniacz klimatyzacji
(20-03-2014, 17:00)JACU6X6 napisał(a): a na poważnie widzę iż lobby serwisowe broni swoich racji za odpowiednią kasę, tak trzymać Smile
Mam nadzieję, że i Ty tak podchodzisz do swojej pracy przy myjkach. W Twoim fachu też są warsztaty typu " pan Henio", który robi tanio, nierzetelnie, na skróty. Jestem przekonany, że jesteś fachowcem w tym co robisz i poradzisz sobie z częstymi zagadkami przy naprawach myjek czego nie jest w stanie zrobić "pan Henio". I tu wygrywasz mimo, że usługa jest znacznie droższa niż u pana Henia ,ale temat ogarnięty profesjonalnie. Pan Henio zepsuje a Ty masz wtedy więcej pracy. Uważam ,że tanio to można co najwyżej w mordę dostać. Jak jesteś fachowcem to się ceń. Ale jak to bywa kij ma dwa końce. Jeżeli jest reklamacja z Twojej winy,bądź nie Twoja wina, ale w dobrym tonie jest naprawić to za darmo w granicach rozsądku oczywiście to usuwasz usterkę bez gadania. Jak się tak postępuje to nie możesz się od klientów opędzić mimo,że nie jesteś najtańszy.
Pozdrawiam

17-08-2014, 22:44,
#13
RE: Uszczelniacz klimatyzacji
witam kolego plusz730 widzę ze klimatyzacja jest dla ciebie chlebem powszednim. Mam taki problem ze dokładnie rok wytrzymuje mi klima o moim mk2 i następuje dmuchanie balona w nogach pasażera. Auto było udeżone w przód jak kupiłem ja spuszczałem gaz z klimy kupiłem cały pas przedni z chłodnicami nabiłem klime i tak się dzieje jak pisze. Kolega puszczał kontrast ale był on też w układzie jak świece nigdzie na wierzchu nie świeci silnik wyciągałem nadmuchu świeciłem uv nic nie widać jakieś tam małe plamki może takie stare. Nie rozbierałem jeszcze tylnego boczka nadkole ściągałem na 2 strefy. Nie wiem już co robić ktoś na forum radził uszczelniaćŹ puścić ale się boje bo wiem co to robi np w silniku jak się go podaje. Gdzie mógłbym zaglądnąć jeszcze żeby coś znaleść. Coś kolego pisałeś osuczacz pod naKRĘTKA co to znaczy. A jakby nabił azotu i psikał szarym mydłem żeby gdzieś banki się pokazały co o tym myślisz. Ile azotu można max puścić ?
18-08-2014, 08:31,
#14
RE: Uszczelniacz klimatyzacji
(17-08-2014, 22:44)junak1956 napisał(a): Gdzie mógłbym zaglądnąć jeszcze żeby coś znaleść. Coś kolego pisałeś osuczacz pod naKRĘTKA co to znaczy. A jakby nabił azotu i psikał szarym mydłem żeby gdzieś banki się pokazały co o tym myślisz. Ile azotu można max puścić ?
Jeżeli po roku uklad jest pusty to nieszczelność nie jest zbyt duża. Osuszacz jest w skraplaczu po prawej stronie auta. Zdejmujesz czarną osłonę i zobaczysz alu korek.99% tam jest nieszczelność,choć może być jeszcze gdzieś. Azotu możesz zaaplikować 18-20 bar - woda z mydłem i opryskać korek osuszacza. Może być też tak, że woda z mydłem nic nie da wtedy napełnienie układu czynnikiem (znacznika nie ma co więcej dawać bo w Twoim układzie już jest)i po jakimś czasie lampa UV okulary i oglądanie całego układu. Wiadomo, że do parownika nie dojdziesz lampą. Ja stosuję wtedy metodę poszukiwania nieszczelności tzw. gazem śladowym. Aplikuję do układu mieszankę azotu z wodorem i detektorem wodoru poszukuję nieszczelności. Przy parownikach i dławicach na sprężarkach nieoceniona pomoc.
Pozdrawiam

23-08-2014, 17:45,
#15
RE: Uszczelniacz klimatyzacji
witam kolego plusz miałeś 100%racje a nie 99% to jednak osuszacz puszcza poświeciłem uv i na dodatek nalałem na ten aluminiowy dekiel płynu z dzieci baniek masakra jak spiernicza jestem bardzo zadowolony że udało się mi znaleść oczywiście dzięki tobie plusz. Mam w związku z tym kolejne pytanie czy warto to jakoś uszczelnić czy wymienić. Jak kupiłem auto było rozbite i kupiłem cały pas z chłodnicami obiema i wymieniłem ale moja od klimy miałem sprawna ja spuszczałem gaz i zostawiłem sobie tą chłodnice stara w niej też jest osuszacz. co myślisz kolego warto to przełożć bo jak świece uv po starej chłodnicy to jest czyściutka jest oryginał z 2006r auto z 2001 a ta co była w pasie nie wiem ale ten dekiel plastikowy jest tylko wciskany a nie przykrecany jak w tej mojej oryginalniej. Jest to sens przekladać sam osuszacz czy to nie ma sensu i trzeba kupić nowy a może jakieś oringi wystarcza. Co kolego o tym sądzisz a może cała chłodnice przełożyć tylko ta moja ma kilka zgniotek. Jaki jak coś polecasz osuszacz.
31-08-2014, 21:00,
#16
RE: Uszczelniacz klimatyzacji
Przepraszam,że dopiero teraz odpowiadam, ale podobno miałem urlop Big Grin.
Nie ma co kombinować tylko wymienić cały osuszacz, w którym znajdziesz nowe oringi i korek alu. Możesz założyć Behr choć cena odstrasza, ale spokojnie może być NRF 33178 i kosztuje około 70-80zł. Wymień go bo i tak układ był rozszczelniony, a przy okazji usuniesz przyczynę usterki.
Nie próbuj zakładać używanych osuszaczy, bo to jak założyć po kąpieli przechodzone gacieBig Grin
P.S.
Jeżeli już miałeś nie oryginalny skraplacz, to ciężko będzie Tobie dobrać nowy korek alu. Ma on ciut większą średnicę. Miejmy nadzieję, że tak nie będzie.
Pozdrawiam




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Padnieta sprezarka klimatyzacji smithpl 0 579 14-10-2021, 08:48
Ostatni post: smithpl
  Z górnych nawiewów klimatyzacji w 2/3 rzędzie leci ciepłe powietrze dawidwalczewski 7 1,983 13-08-2020, 18:56
Ostatni post: dawidwalczewski
  Wentylator klimatyzacji qnick 12 2,913 24-06-2020, 13:10
Ostatni post: wesol
  Objawy zatartej sprężarki klimatyzacji Neyson 7 4,074 29-04-2020, 13:06
Ostatni post: Neyson
  Regeneracja kompresora klimatyzacji manieeek14 16 3,203 22-07-2019, 13:12
Ostatni post: wesol
  Chłodnica klimatyzacji/skraplacz - demontaż/montaż/wymiana rafik114 7 3,368 07-07-2019, 12:14
Ostatni post: go2-jacek
  Dziwne zachowanie klimatyzacji w Galaxy MK2 marcus93 15 7,955 24-06-2019, 18:30
Ostatni post: wesol
  Sprzęgło kompresora klimatyzacji - awaria/naprawa/wymiana maselinho 35 9,095 20-03-2019, 23:38
Ostatni post: zdroyek
  Wentylator chłodnicy/klimatyzacji wibruje skimir 11 4,982 05-08-2018, 21:51
Ostatni post: sision
  Dziura w przwodzie aluminiowym klimatyzacji. Motorek4612 37 28,396 28-07-2018, 14:39
Ostatni post: o1234

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name