Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pedał gazu - dziwny dźwięk przy puszczaniu
#1
witam,

szukałem na forum i znalazłem ten wątek (oczywiście mogłem źle szukać):
http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=4907

sytuacja podobna, tzn. w moim Sharanie (opis w stopce) pojawia się bardzo dziwny dźwięk przy puszczaniu pedału gazu, ale tylko podczas jazdy - kiedy auto stoi, to mogę dać nawet 5000 obrotów, ściągnąć nogę z gazu i nic nie słychać. podczas jazdy pojawia się to już przy wrzucaniu drugiego i trzeciego biegu.

słychać takie metaliczne: tyr-tyr-tyr-tyr (tak, wiem, że to głupio brzmi), 4-5 uderzeń, nie więcej ani mniej - tak jakby metalowa kulka albo linka uderzała w rurce. czytałem wspomniany wcześniej wątek i byłem z ojcem na kanale (on zna się lepiej niż ja) - wygląda na to, że poduszki i gumy są w porządku. zabraliśmy ze sobą łom i próbowaliśmy ruszać różne elementy - no nic nie dzwoniło.

może to jakiś element napędowy - te półosie o których też w tamtym wątku było wspominane?
wiem, że tak na odległość, to ciężko pomóc - może jednak ktoś z forum miał podobne przygody lub czy można to jakoś precyzyjniej zlokalizować?

pozdrawiam i dzięki
kazix


Sharan 1.8T | 1999 | LPG BRC | 250 tyś
Odpowiedz




#2
jest na forum temat o tym. Zapewne zawór DV tak warczy. Poszukaj poczytaj.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#3
Zobacz tutaj
http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=4955
Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
Odpowiedz
#4
witam i dzięki za odpowiedź,

rzeczywiście - brzmi to jak "rżenie źrebaka" Smile
myślicie, że taki zawór DV może być:
http://allegro.pl/zawor-dv-obejsciowy-vw...96252.html

różnica między tym nie wzmocnionym to 10 zł - może warto wziąć ten wzmocniony?

ile może kosztować wymiana tego zaworu u mechanika - jakaś średnia cena, może ktoś już to wymieniał?

czy oprócz tego warto jeszcze wymienić jakieś "rurki" (np. w tym poście, co podawał mamwi) - od ECU?

pozdrawiam i dzięki bardzo Smile

Sharan 1.8T | 1999 | LPG BRC | 250 tyś
Odpowiedz
#5
nic nie kombinuj i kup taki jaki ma być, skoro masz rocznik '99 to masz mieć wg katalogu taki zawór:

034145710C

[Obrazek: min_60c4f6157149722de71cd15b34aaa.png]
co do wymiany to trzeba kanał latarkę i ja do zdejmowania opasek stosuję takie szczypce:
[Obrazek: szczypce-zaciskowe-MORSEA-plaskie-RMP.png]

Sprawdź ew cienki przewód między dv a kolektorem czy nie jest przetarty

Ten zawór wzmocniony do którego podałeś link to rzeczywiście zawór do silnika 1,8T ale AWC czyli po lifcie.
I po lifcie powinien być właśnie taki, wiem bo zakładałem zawór do silnika 1,8T do A4 150KM i popuszczał.
Kupiłem właśnie taki i jest ok ale ja mam polifta.
Nie wiem czy można je wymiennie stosować między sobą tzn przedliftowy 034145710C z poliftowym 06A145710N

Podsumowując powinieneś założyć taki zawór: http://allegro.pl/zawor-turbiny-upustowy...05321.html
Sprawdź w serwisie vw w Twojej okolicy u mnie w vw kosztuje on 195zł.
Co do wymiany zrób to sam nie jest to skomplikowane a zaoszczędzisz parę złotych
Apetyt żarłoka [Obrazek: icon3.png]
[Obrazek: 5uo8iu.gif]
Odpowiedz
#6
Nie nie, Kazix, żebyś nie przekombinował. Jeżeli to faktycznie DV, to nie ma potrzeby zaczepiać ECU. Nie ma czegoś takiego jak profilaktyczna wymiana. Tak robią "fachowcy" od siedmiu boleści i potem ludzie płaczą, bo wsadzili trzy klocki w naprawę i samochód nie jeździ. Jeżeli działa, nie słychać stuków, puków, pierdzeń - nie zaczepiać!
Link podałem ci po to, żebyś poczytał i posłuchał u siebie, skąd dobiega dźwięk. Psyk psyk czy cyk cyk to mocno subiektywne określenie. Może być kilka przyczyn dających podobne dźwięki, a w kabinie słychać, skąd on dobiega - z przodu, z boku, z góry itp. Wtedy możesz typować co pada.
Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
Odpowiedz




#7
witam i bardzo dziękuję za odpowiedź,

nie chciałem kombinować, tylko czytałem w tym poście o jakiś wzmocnionych, a one kosztowały 10 zł więcej - ale nie za bardzo się na tym znam, więc wolałem zapytać Smile

znajomy kolegi pracuje w serwisie VW i sprawdzi mi dostępność tego zaworu, który mi napisałeś - jeżeli nie będzie albo będzie droższy, to zamówię ten, który podesłałeś (z allegro).

czy tam są opaski metalowe (te zaciski) czy jakieś plastikowe.

jak wejdę pod auto z latarką, to przy okazji sprawdzę te wszystkie rurki, które tam są, czy nie wyglądają źle - mają w końcu 15 lat.

MEGA dzięki
kazix
dzięki MAMWI,

ja i pasażer bardzo to słyszymy - to jest jakby pod siedzeniami "pierwszego rzędu". mam samochód od pół roku i głośność wzrosła kilkukrotnie.
a z przodu, na tym "podszybiu" nigdzie nic nie słychać - auto chodzi elegancko, nie ma żadnych problemów oprócz tych hałasów związanych z pedałem gazu.

pomyślałem, że jeżeli takie wężyki kosztują kilkanaście złotych (tak wywnioskowałem z tego postu), to może warto by wymienić - stare mają już 15 lat.
najwidoczniej pomyślałem źle Smile i tyle

Mega dzięki
kazix
Sharan 1.8T | 1999 | LPG BRC | 250 tyś
Odpowiedz
#8
Zgadza się, wężyki to koszt kilkunastu złotych, ale wymienić możesz te, co są w przedziale silnika, bo na nie działa temperatura i po 15 latach są już nic nie warte. Ale wymiana wężyka w ECU to zabawa na sto fajerek i poranione ręce, więc jak nie trzeba to nie zaczepiaj.Big Grin
Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
Odpowiedz
#9
ok, mam już tą część (nr 034 145 710 C), w serwisie w Poznaniu (na Krańcowej) dostępna następnego dnia od zamówienia, koszt 184,30 zł.
strasznie to małe...

teraz pytanie podstawowe - gdzie mogę tego szukać :/ ?
pod silnikiem (przód) - koło filtra paliwa/baku (pierwszy rząd siedzeń), lewa - prawa strona?
poprosiłbym o jakieś dokładniejsze współrzędneSmile

w sobotę będę wymieniał - jak się uda, to zrobię jakieś zdjęcia i wrzucę do tematu Smile

pozdrawiam i WIELKIE DZIĘKI
kazix
Sharan 1.8T | 1999 | LPG BRC | 250 tyś
Odpowiedz
#10
@ Kazix i co udało Ci się wymienić ten zawór?
Bo chyba mam podobne objawy "źrebaka".
Otwarłem maskę ale nie udało mi się go zlokalizować, czy w ogóle samemu to się ogarnie czy trzeba do fachowca zajechać?

Pozdro
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zgrzytanie skrzyni biegów przy wrzucaniu 3 biegu mari0 0 264 04-07-2023, 21:22
Ostatni post: mari0
  Hałas przy skręcaniu w lewo/jeździe prosto abecadlo 0 418 07-08-2022, 22:01
Ostatni post: abecadlo
  Turkotanie z prawej strony przy puszczaniu nogi z gazu. Vicheld 0 1,835 29-03-2021, 18:00
Ostatni post: Vicheld
  Sharan 2001 - Problem z szarpaniem przy przyspieszaniu karkwa123 1 869 30-11-2020, 20:55
Ostatni post: Stefano
  Syczący pedał hamulca KarDob 7 2,881 15-11-2020, 01:25
Ostatni post: brratek
Lightbulb Coraz większe wibracje przy hamowaniu... server92 1 871 20-09-2020, 23:12
Ostatni post: kalamb
  stuki przy zmianie biegów vito33 2 3,034 16-09-2020, 20:49
Ostatni post: Slowik8609
  Gumowy pedał hamulca raventes 1 1,520 05-04-2020, 17:54
Ostatni post: wesz82
  Pedał sprzęgła nie wraca/bierze nisko/problem z wysprzęglaniem boby125 98 61,520 21-07-2019, 21:29
Ostatni post: rodzynek
  drganie kierownicy przy hamowaniu i tarcie przy skręcaniu w prawo mario77 63 13,831 19-06-2019, 19:00
Ostatni post: go2-jacek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości