Ocena wątku:
jaki zestaw kluczy się przyda ( Spline? )
23-03-2014, 21:28
Post: #1
jaki zestaw kluczy się przyda ( Spline? )
Witajcie,
tak się zastanawiam - ostatnio potrzebowałem odkręcić zamek w busie, jest tam klucz typu spline z teo co wyczytałem - taki torx ale drobniejszy.
O ile pamiętam, w sharanie też trafiłem kiedyś na coś takiego ale podszedł zwykły torx. Żeby nie przedłużaćSmile chciałem kupić jakiś zestaw - możecie podpowiedzieć co wybrać, jaki zakres się przyda, czy tylko typu bity, czy nasadowe tego typu też można napotkać? Znalazłem np że taki wynalazek typu jakby podwójny jest do alternatora.

Szukałbym raczej czegoś co się nie obrobi po 2 śrubach, a widzę rozrzut cenowy od 20zł za sztukę przez 50 za komplet po 150 za mały zestaw itp.



Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
Reklama

23-03-2014, 22:01
Post: #2
RE: jaki zestaw kluczy się przyda ( Spline? )
moim zdaniem to zalezy co chcesz robic. najlepiej miec kilka zestawow. Ja osobiscie posiadam 5. Poczawszy od plaskich i plaskooczkowych z naszej rodzimej Kuźni, na bitach z makity i proxtona skonczywszy. Do tego wiadomo solidne nasadki, przedluzki, rury Smile i wtedy mozna auto rozbierac. A zaręczam Ci, że i tak znajdzie się gdzieś jakaś zapyziała śruba na którą okaże się, że nie masz nasadki Tongue

Na codzienny użytek myślę, że wystarczy ci jakiś proxton za ok 200-300 zeta. Przynajmniej się nie wygnie i nie połamie.

Ostatnio testowałem też narzędzia z COVALa i po 4 samochodach jeszcze istnieją Smile



Astra wybijała plomby od gleby Tongue
AleHandro zapewnia KOMFORT Smile
23-03-2014, 22:10
Post: #3
RE: jaki zestaw kluczy się przyda ( Spline? )
Dzięki za info, ale pytam tylko o typu spline o ile tak to się faktycznie zwie. Płaskie, nasadowe i inne dziwne mam, te jakoś mi nie były nigdy potrzebneSmile Zestaw nasadowych mam też z proxona, pro's kita i mały taki w zielonej skrzynce - nie pamiętam jaki. Także brakuje mi do szczęścia tylko tych dziwnych torxów. Mechanikiem nie jestem ale nie chciałbym latać za kluczem jak się w sobotę na działce za rozkręcanie czegoś zabiorę.



Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
23-03-2014, 22:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-03-2014 22:58 przez Pawel BMW.)
Post: #4
RE: jaki zestaw kluczy się przyda ( Spline? )
Posiadam Yato YT-0400 kosztuje około 80zl z wysyłką. Zwróć uwagę czy jest w zestawie spline m7, tak samo imbus 7, często zestawy nie mają tych rozmiarów.
Nie dużo droższy (ok 130zl) jest Jonnesway ale czy jakość lepsza tego nie wiem.
Do mojego amatorskiego używania Yato są super . Mam dużo narzędzi tej firmie, ale wszystko w metalowych skrzynkach. Nowe serie w plastikowych podobno są już słabsze, glownie chodzi o grzechotki.
23-03-2014, 23:03
Post: #5
RE: jaki zestaw kluczy się przyda ( Spline? )
kup na sztuki. Ja mam chyba 3 spliny na sztuki zakupione. Wiecej ci nie potrzeba bo to naprawde rzadko sie uzywa. imbusa 7 do wymiany klockow hamulcowych przednich sobie tez kupilem osobno. Koszty znikome a firma chyba najlesza na rynku bo king tony. Imbus chyba 10 zl a spliny po 6 zl.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
23-03-2014, 23:39
Post: #6
RE: jaki zestaw kluczy się przyda ( Spline? )
Jakbyś w wolnej chwili podał dokładnie jakie rozmiary dokupić to faktycznie bym może pojedyncze szt. sobie sprawił.



Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
23-03-2014, 23:46
Post: #7
RE: jaki zestaw kluczy się przyda ( Spline? )
Kupisz w skrzynce to masz porządek i nie powinna Cię zaskoczyć sytuacja że jakiegoś rozmiaru brakuje.
23-03-2014, 23:54
Post: #8
RE: jaki zestaw kluczy się przyda ( Spline? )
Generalnie tu nie chodzi o oszczędność ,, bo czy wydam 50 za 2-3szt, czy 150 za komplet to raz na rok przeżyjęSmile chodzi o poradę, co kupić i jakiej firmy. Generalnie mam wszystko w kompletach, ale jak faktycznie 3 szt są potrzebne, to tylko będzie kłopot z nastepną skrzynką w aucie, bo mam tego sporo.... jutro podjadę do lokalnego sklepu z "drogimi" ( czytaj lepszymi - przeważnie...Smile narzędziamiSmile zobaczę co mają i jak się to ma z allegro.



Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
24-03-2014, 00:13
Post: #9
RE: jaki zestaw kluczy się przyda ( Spline? )
spliny M6 M8 M10 i M12 jak dobrze pamietam. pierwszy do odkrecenia mostków od pompowtrysków drugi do zamków drzwi , zawiasów itp. Trzeci do odkrecania sprzegielka alternatora( tu zaleznie od producenta altka splin albo torx) i czwarty do odkrecania srub od przegubów wewnetrznych oraz dokrecania srub glowicy. Wiecej nie potrzeba bo z tego co wiem chyba nic wiecej nie ma na spliny w aucie.
Ja mam komplet yato malych nasadek z grzechotka i przedluzkami a reszte to mam luzem bo i tak nasadki to po co mam brac wielki komplet za 500 zl skoro i tak polowy nie bede uzywal. Kupisz maly komplet albo sredni tonie bedzie nitypowych nasadek czyli np 21 bo typowe to 17 19 22 24 itd. Czasami i tak trzeba mieć inne np 27 30 32 i 36. z mniejszych to przydadza sie ewentualnie 5,6,7,8,9,10,11,12,13,14. Niekotre jak np 9 musi byc dwunastokatna. Nie ma tak ze sobie kupisz zestaw i bedzie okej. Czasami jakies klucze sam przerabiam, dospawuje itp.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
24-03-2014, 10:22
Post: #10
RE: jaki zestaw kluczy się przyda ( Spline? )
ja używam zestawu narzędzi coval, myśle że na wlasny uzytek zupełnie wystarczy, ja je kupiłem ze 4 lata temu i do dziś mi służą bez problemu a oprócz swojego naprawiam dorywczo inne auta, oczywiscie do tego zestaw imbusów, torksów i takie tam Tongue




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaki ściągacz do sworznia wahacza ? AdiSs 8 1,053 28-07-2022 10:30
Ostatni post: Stefano
  Jaki olej do skrzyni biegów 1per 23 14,492 14-11-2021 18:49
Ostatni post: Mazur1908
  Sprzęgło, docisk, koło dwumasowe, zestaw - jakie/zamienniki itp. rafciocrx 298 145,638 24-07-2020 07:04
Ostatni post: wesol
  Płyn hamulcowy - Jaki i ile potrzeba ? raventes 37 38,723 21-10-2019 10:22
Ostatni post: wesol
  Uklad chłodzenia - jaki, ile płynu Daro 7 13,901 15-02-2018 07:33
Ostatni post: wesol
  Sonda lambda - jaki numer/czy można zastąpić innym fotofloresy 5 3,950 18-07-2017 15:54
Ostatni post: tolus24
  Galaxy xenon jaki palnik?? Kamillo 1 1,268 08-03-2017 17:26
Ostatni post: ULTRA
  Jaki hak do Galaxy zdroyek 73 20,845 26-10-2016 15:13
Ostatni post: xspeed99
  Zestaw głośnomówiący. misiex11 4 1,435 05-07-2016 08:46
Ostatni post: zdroyek
  jaki sterownik abs dimko 4 1,655 20-04-2016 15:41
Ostatni post: tolus24

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name