Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
słaby zasięg radia
#1
Witam w moim sharanie 2003r. mam oryginalne radio i mam dwa problemy, pierwszy to taki ze nie czyta mi płyt z muzyką audio. Wypróbowałem kilka płyt i czyta mi tylko jedna nagrana na kompie a reszte próbowałem też oryginalnych płyt i nic wychodzi error.
Druga sprawa to słaby zasieg radia FM, co chwila gubi zasieg i przerywa, jak jestem w mieście to jest ok, ale w trasie jest już bardzo słabo, czy to wina anteny czy może jakiś wzmacniacz od syganlu jest potrzebny? to na zdjeciu to antena od radia czy od gps?? bo mam ją na dachu a nie wiem co to.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz




#2
Antenę od radia będziesz miał w bocznej szybie III rzędu raczej.
Ta antenka może być od GPS albo od telefonu.
[Obrazek: vwclub.gif]
Odpowiedz
#3
tak też myślałem ze antena jest gdzieś w karoserii to macie jakieś pomysły jak polepszyć zasieg radia??
Odpowiedz
#4
zobacz czy wtyczka anteny nie wypiela sie kolo szyby , jak czasami uchyla sie szybe moze sie wypiac
Odpowiedz
#5
ewentualnie czy styki nie są zaśniedziałe.
[Obrazek: vwclub.gif]
Odpowiedz
#6
(02-04-2014, 16:27)przemo napisał(a): Antenę od radia będziesz miał w bocznej szybie III rzędu raczej.
Ta antenka może być od GPS albo od telefonu.

Po samym kształcie trudno powiedzieć od czego. Trzeba by po kablach sprawdzić do czego masz radio podłączone.
Odpowiedz




#7
ok najpierw w takim razie posprawdzam co tam widać przy oknach , chodzi o okna w 3 rzędzie te które się tylko rozszczelniaja?? z prawej czy lewej strony??
Odpowiedz
#8
Tak tamte, z prawej Wink
SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Odpowiedz
#9
Przy okazji: czy ktoś ma jakiś sposób, aby to połączenie anteny przy szybie się nie rozpinało? Nie powiem, że często, ale powiedzmy 2-3 razy w roku u mnie się wypina. Klej jakiś?
Odpowiedz
#10
(02-04-2014, 16:21)shaq34 napisał(a): To na zdjeciu to antena od radia czy od gps?? bo mam ją na dachu a nie wiem co to.

To jest antena GPS i GSM w jednym:
   
Antena dachowa nie jest przeznaczona do pracy radia. Do pracy radia zamontowana jest antena w szybie w tylnej, prawej bocznej szybie.
1 - Pręt anteny
2 - Stopka anteny
•Wzmacniacz antenowy systemu nawigacji jest zamontowany w stopce anteny.
•do pracy telefonu nie zamontowano wzmacniacza
3 - Przewód antenowy
•systemu nawigacji
•od anteny dachowej do przedniej konsoli środkowej
4 - Przewód antenowy
•pracy telefonu
•anteny dachowej pod siedzeniem kierowcy
5 - Uszczelka
6 - Nakrętka sześciokątna M14 z podkładką zębatą
•nakrętka sześciokątna jest połączona z podkładką zębatą poprzez pierścień z tworzywa sztucznego
•w obrębie podkładki zębatej na wewnętrzną stronę dachu nanieść smar przewodzący
7 - Pierścień gumowy
•pierścień gumowy jest montowany na sworzniach mocujących przy stopce anteny, przed umieszczeniem jej w dachu.
8 - Pierścień sprężysty
9 - Nakrętka sześciokątna M6

Sprawdź czy na wzmacniacz dochodzi prąd i czy w ścieżkach anteny nie ma przerwy:
   
Elektroniczny wzmacniacz antenowy znajduje się przy podłużnicy dachu z tyłu z prawej strony.
1 - Wzmacniacz antenowy -R24-
2 - Podłączenie przewodu do anteny w szybie (przyczepiony)
Zasilanie zewnętrzne elektronicznego wzmacniacza antenowego następuje poprzez przewód ekranowany.
[Obrazek: Season_5_cast_banner.jpg]
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Słaby nawiew Sharan 1.9 ASZ zgarniacz 12 2,934 01-11-2016, 09:02
Ostatni post: marcyb3
  Problem z zasilaniem radia. KubaG 6 2,572 09-06-2015, 09:52
Ostatni post: DDiablo
  Zasięg pilota w kluczyku Czerwony 30 12,370 24-09-2014, 23:47
Ostatni post: peters

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości