Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
czarny dym
#11
A ja mam pytanie z innej beczki: ile pokazuje obrotomierz w większości przejechanych przez ciebie kilometrów? Ja 90 procent km robię po miescie, do 2000 rpm. Jak wcisne gaz to z tyłu jest zasłona dymna. Ale wystarczy że przegonie go na wysokich obrotach i po sprawie. Pęd spalin wyrzuci sadze z wydechu i natychmiast przestaje dymic. To jest diesel, sadza jest normalnym zjawiskiem. A jak nie jest przepedzana to sie zbiera.
Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
Odpowiedz




#12
Mój silnik to 1.9 tdi 110 km, ale z chipem (od dilera tak wyszedł), ma 130 KM

pompa wtryskowa, i normalne wtryskiwacze.

Jak go przegonię to też dymi i jak stara ciężarówa. Ale za jak pięknie przyspiesza. Miałem założony przpływomierz od innego modelu, styki nie pasowały. W lutym mechanik założył mi od skody z całym filtrem i kablami.
Jedzi pięknie, ale od 3000 do 5000 przyspiesza w 3 sekundy Wink (może lekko przesadzam)
Odpowiedz
#13
Po tych wszystkich modach-chipach-podmiankach-lutowaniach w twoim aucie to podejrzewam że będzie mało chętny aby ci pomóc żeby to wszystko uporządkować. Chyba zostanie tylko to jak piszesz że "Jedzie pięknie"
Odpowiedz
#14
Też tak myślę. Za dużo nakombinowane. To może być przyczyna czarnego dymku
Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
Odpowiedz
#15
chip był w nim od początku, jest inny przepływomierz (od skody). Reszta jest bez zmian.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  ALHAMBRA 1.9TDI 130 KM PD - Czarny szlam i opiłki w baku, oraz czarny ON tata1 0 1,301 25-11-2015, 20:35
Ostatni post: tata1

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości