Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ile czynnika
#11
Jak masz nawiewy w suficie to ładujesz 1050g
SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Odpowiedz




#12
Radek mial tu na mysli w zasadzie tylko poprawnosc nazewnictwa. W SGA nie ma dwóch stref bo niektore auta maja nawet dwie czy trzy strefy i tu chodzi oto ze np na przedzie mamay strefe lewa i prawą mimo ze parownik jest jeden. Chodzi o mozliwosc ustawienia dwóch roznych temperatur na kazda ze stron. Tak wiec w SGA naszych (1996-2010) mamy klimy jedno i dwuobwodowe- z dwoma parownikami lub z jednym. Utarlo sie tylko ze mowimy potocznie jedno lub dwu strefowe.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#13
Skoro można ustawić różne temperatury na przód i tył to nie jest dwustrefowa? Chyba jest...
Odpowiedz
#14
Na 100% jest dwu stronna
Odpowiedz
#15
Nazewnictwo nazewnictwem ale jak sie myli pojecia co do dwu strefowej lub dwu parownikowej to układy potem sa przeładowane i z tego wynikaja problemy.
Oczywiscie dotyczy to uzytkownikow szarikow bo spec od klimy powinien to rozpoznac zanim wezmie sie za napełnianie.
Co do stref to chyba mocno naciagane stwierdzenie bo nie jest to Audi S8 gdzie sa cztery strefy i dwa parowniki.
(08-06-2014, 08:56)robertkol napisał(a): Skoro można ustawić różne temperatury na przód i tył to nie jest dwustrefowa? Chyba jest...

Strefa polega na obrebie wokoł kierowcy, pasazera z przodu, pasazera z tyłu.
Tak wiec kierowca moze ustawic swoja temperature, pasazer obok moze swoja i to sa dwie strefy.
Ci co siedza z tyłu reguluja siłe nadmuchu i nic wiecej i to tez wtedy kiedy kierowca właczy tylni nadmuch, parownik z tyłu wspomaga całosc układu ze wzgledu na gabaryt wewnetrzny auta i jego przeszklenie, poprostu klima jest bardziej wydajna.

Odpowiedz
#16
Panowie wczoraj podjechałem na serwis klimy. Ściągnięto z mojego układu 50g czynnika, maszyna zrobiła swoje i na koniec wpompowała 550g. A powinno wejść 1000. Jutro jadę na kontrolę szczelności. I dlaczego tak mało weszło?
Auto bez gleby jest jak kobieta bez cycków. Niby pojeździć się da, ale czegoś brakuje.
Odpowiedz




#17
Tam mało nie weszło. Ustawia się na maszynie ile ma podać i poda tyle co do grama. Najwyraźniej odwiedziłeś prochów nie klimiarzy
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#18
Na maszynie było ustawione 950g. Po podaniu 550g wyskoczył jakiś błąd że nie może podać więcej.
Auto bez gleby jest jak kobieta bez cycków. Niby pojeździć się da, ale czegoś brakuje.
Odpowiedz
#19
Mozliwe przyczyny to slaba proznia lub dziura w ukladzie ze proznia szybko zanika. Mało czynnika w butli maszyny mimo ze wagowo powinno go tam byc.

Czsami zesmy kladli mlotek na butle w maszunie by zasymulowac ze gazu jeszcze tam jest to maszynka podawala czynnik jeszcze do ukladu.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#20
(10-06-2014, 10:26)Uciek napisał(a): Panowie wczoraj podjechałem na serwis klimy. Ściągnięto z mojego układu 50g czynnika, maszyna zrobiła swoje i na koniec wpompowała 550g. A powinno wejść 1000. Jutro jadę na kontrolę szczelności. I dlaczego tak mało weszło?

Jak ściągnięto 50g to chyba daje to coś do myślenia. Jak maszyna zrobiła swoje to znaczy że oszukała nas i majstra od obsługi. To że zdołała podać 550g oznacza ni mniej nie więcej,że wyrównały się ciśnienia i więcej nie miała szans podać bo ....... auto było rozgrzane, grzałka opaskowa na butli nie działa lub jej brak. za krótka próżnia-kilka minut, za mało czynnika w butli wewnętrznej.
Myślę, że powinieneś zmienić wulkanizację z opcją nabijania na serwis klimatyzacji bądź chłodniczy.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości