Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ile czynnika
#21
I wszystko w temacie. Dzięki
Auto bez gleby jest jak kobieta bez cycków. Niby pojeździć się da, ale czegoś brakuje.
Odpowiedz




#22
(10-06-2014, 14:27)Uciek napisał(a): Na maszynie było ustawione 950g. Po podaniu 550g wyskoczył jakiś błąd że nie może podać więcej.
ja tez tak mialem,powodem byla uszkodzona sprezarka..tzn zalanczala sie ale nie mozna bylo nabic wystarczajacej ilosci czynnika,po wymianie sprezarki nabilem 850 bez problemu
Odpowiedz
#23
Ale moja sprężarka jest ok. Po nabiciu 550g wszystko działa i chłodzi.
Auto bez gleby jest jak kobieta bez cycków. Niby pojeździć się da, ale czegoś brakuje.
Odpowiedz
#24
W tamtym roku kolo nabijał mi klimę i mu nie wiem w jaki sposób zawór puścił ten z czarną nakrętką jak dobrze pamiętam ten co się znajduje po prawej stronie ,stojąc przodem do samochodu. Żeby nie było problemu to zakręcił nakrętkę na siłe czymś posmarował i mówił żeby nie ruszać. Teraz moje pytanie czy jeździć z tym dalej czy szukać zaworku.
Odpowiedz
#25
To prawdopodobnie jest zawor bezpieczenstwa.
Jak puscił to jest do wymiany, pytanie jest natomiast dlaczego puscił?
Odpowiedz
#26
W moim przypadku sprawa się wyjaśniła. Kompresor nie szczelny. Barwnik wyszedł wokół obudowy. Po dwóch dniach uciekło 300g czynnika. Wymiana uszczelnień lub wymiana kompresora.
Auto bez gleby jest jak kobieta bez cycków. Niby pojeździć się da, ale czegoś brakuje.
Odpowiedz




#27
(11-06-2014, 23:00)radekklimat napisał(a): To prawdopodobnie jest zawor bezpieczenstwa.
Jak puscił to jest do wymiany, pytanie jest natomiast dlaczego puscił?
Koledze jacekdz pewnie chodziło o port serwisowy HP. Tam często te gumki się podwijają i albo nieszczelny, albo wogóle nie można zmierzyć ciśnienia.



(11-06-2014, 17:43)jacekdz napisał(a): Teraz moje pytanie czy jeździć z tym dalej czy szukać zaworku.
Myślę, że to drugie. Dobry serwis klimy będzie miał na miejscu takie porty serwisowe. Kosztują kilka złotych. Żeby je odkręcić potrzebny jest specjalny klucz nasadowy.Przed tym oczywiście odzysk czynnika. Można też odkręcić kombinerkami lub szczypcami ale to w wersji ekonomicznej warsztatu. Jak już będziesz zmieniał ten HP to zmień i LP. Z doświadczenia wiem, że po kilku, kilkunastu podłączeniach szybkozłączy owe gumki się uszkadzają.
Pozdrawiam

(12-06-2014, 09:43)Uciek napisał(a): W moim przypadku sprawa się wyjaśniła. Kompresor nie szczelny. Barwnik wyszedł wokół obudowy. Po dwóch dniach uciekło 300g czynnika. Wymiana uszczelnień lub wymiana kompresora.
Musiał być grzebany bo z reguły te Sandeny nie puszczają na obudowie. Co innego z Harisonami V5, te to nagminnie są nieszczelne na obudowach, jednak tyczy się to Opli, Chevroletów itp.
Jak powierzchnie nie uszkodzone to zmiana uszczelnień wraz z czołówką i na przód.

Odpowiedz
#28
Koledze jacekdz pewnie chodziło o port serwisowy HP. Tam często te gumki się podwijają i albo nieszczelny, albo wogóle nie można zmierzyć ciśnienia.
Dobry serwis klimy będzie miał na miejscu takie porty serwisowe. Kosztują kilka złotych.

Pytałem u siebie w mieście i nie mają. Ja szukam w necie nr katalowego albo zamiennika i nie mogę znaleźć. Proszę o pomoc w znalezieniu i podesłanie linka do oferty

Odpowiedz
#29
Panowie wyjaśnicie cokładniej o tym HP i LP? W pewnym pojeździe wyświetla się napis "HPLP LOCK" i klima wtedy nie załącza.
SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Odpowiedz
#30
(12-06-2014, 19:10)jacekdz napisał(a): Koledze jacekdz pewnie chodziło o port serwisowy HP. Tam często te gumki się podwijają i albo nieszczelny, albo wogóle nie można zmierzyć ciśnienia.
Dobry serwis klimy będzie miał na miejscu takie porty serwisowe. Kosztują kilka złotych.

Pytałem u siebie w mieście i nie mają. Ja szukam w necie nr katalowego albo zamiennika i nie mogę znaleźć. Proszę o pomoc w znalezieniu i podesłanie linka do oferty
Proszę bardzo HP czyli wysokie ciśnienie http://www.motointegrator.pl/produkty/44...ech-mt0105
i LP czyli niskie ciśnienie http://e-katalog.intercars.com.pl/#/prod...zacji.html


(12-06-2014, 19:16)Scrappy napisał(a): Panowie wyjaśnicie cokładniej o tym HP i LP? W pewnym pojeździe wyświetla się napis "HPLP LOCK" i klima wtedy nie załącza.
HP-High Pressure
LP- Low Pressure


Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości