Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
blokada pierwszego biegu
#1
Witam,

jakis miesiąc temu kupiłem Sharana 2005 r. 130 km (ASZ ?). Generalnie samochód w dość dobrym stanie ale mam problem ze zmianą biegów. Czasami przy zmianie z 1 na 2 blokuje się 1 oraz z lekką trudnością wchodzi 1. Odpowietrzyłem skrzynię i trochę sie poprawiło, zwłaszcza wrzucanie 1, ale problem nadal jest. Co może być przyczyną tak działającej skrzyni ? Sprzedawca twierdzi, że w zeszłym roku wymieniał sprzęgło ale chyba nie obejdzie sie bezy wymiany na nowe ?
Odpowiedz




#2
hehe, odpowietrzyl skrzynie Big GrinBig Grin ciekawe jak?? Jesli juz to nie bedzie to wina raczej sprzegla. troche podpadziocha z ta wymiana sprzegla. Do ASZ'a ciezko z tym elementem jest i mega drogi jest ( mowie raczej o tarczy i docisku) trudno dostepny oddzielnie bez dwumasy.
Raczje kolego synchronizator w skrzyni tu zawodzi. Sprawdz czy na podwyzszonych obrotach masz problem z wrzuceniem biegu a na jalowych wchodzi mozliwie lub np przy turlajacym aucie i z niskimi obrotami wchodzi leciutko a jak zrobisz przegazuwe na 3-4 tys obr to nie chce wejsc.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#3
i tak ja uwielbiam takie gadanie jak poprawilo sie ale nadal jest problem. Lekarz etez leczyl i sie poprawilo tylko pacjent zmarł. CO za pacjent niesforny i zlosliwy no patrz.

Owszme mzoe byc tez i to łozysko na wybieraku na skrzyni ale to raczej by ciezko chodzily biegi wszystkie a nie tylko 1.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#4
wesol sam osobiście nie odpowietrzałem skrzyni, tylko mój mechanik. Więc ci tego nie wytłumaczę ale wiem, że musiałem pompować pedałem sprzęgła. Trochę to pomogło ale nie na tyle aby problem znikł.
Też obstawiał bym bardziej skrzynię ale mechanik uparcie twierdzi, że to kwestia sprzęgła. Nie znam w sumie innego mechanika, godnego polecenia z Gdańska aby mógł ten problem zdiagnozować. Możecie kogoś ewentualnie polecić ?
Odpowiedz
#5
no to odpoweitrzane bylo sprzeglo a nie skrzynia. Ale to by byl zgrzyt przy wbijaniu biegów jakby bylo cos nie tak ze sprzeglem.
warsztat w Gdansku. Proponuje Tune Up ul Przemian 2 bo robia wszystko w vagach. tanio moze nie jest ale przynajmniej zrobia to lepiej jak w aso. Tanie mieso jedza psy wiec wszystko musi kosztowac by bylo dobrze wykonane.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#6
no tak sprzęgło ... poszedł skrót myślowy Smile
Odpowiedz




#7
U mnie też zaczęły się problemy ze skrzynią. Do dzisiaj wszystko było w porządku, ale w trasie miałem problem z wrzucaniem trójki (ciężko wchodzi).

Czy sprawdzić to co w powyższych postach, czy to jakaś częsta przypadłość ?
Odpowiedz
#8
ja bym sprawdzal wszystko co juz bylo na forum. Od nasmarowania półpanewki pod lewarkiem zmiany biegów, po linki i nawet psiknął odrdzewiacz w to lozysko pod tą gumke na wybieraku na skrzyni.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sharan 1.9 tdi auy nie gaśnie na wstecznym biegu Gruby92 6 2,708 10-10-2019, 09:27
Ostatni post: kalamb
  Turbina przeładowuje na 1 biegu marti 6 3,843 10-09-2015, 08:51
Ostatni post: marti

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości