Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ciepłe przewody
#1
witajcie!!!
problem klimy powrocił. nie chłodzi. sprawdzalem i obydwa przewody ze sprężarki sa cieple a z tego co wiem powinien yc jeden cieply drugi zimny.
sprezarka po regeneracji, zawor rozpręzny i osuszacz wymieniony.klima nabita i szczelna.
co jest powodem nie chlodzenia??
Odpowiedz




#2
sprzeglo na kompresorze zalacza, kompresor kreci sie?? Na sto % klima szczelna jest?? Co bylo ze starym kompresorem ze poszedl do regeneracji??
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#3
kompresor zalacza sie bo po wlaczeniu widac spadek obrotów.kręci sie stary kompresor to juz pisalem gdzie wczesniej w innym poscie po kupnie miałem brak jednego przewodu po kompresor byl zaslepiony w miejscu podlaczenia jednego przewodu.i tak to sie zaczela moja historyja.musialem wymienic bo byl prawdopodobnie zatarty tak orzekli fachowcy od regeneracji.
Odpowiedz
#4
teraz piszesz ze kompresor musiales wymienic a w pierwszym poscie ze po regeneracji. Nic nei kumam. Uklad przedmuchany i wyczyszczony by ewnetualnymi opilkami nie zostal zafajdany od nowa?? Ile oleju wlane do kompreosra Czy olej podany byl wezami co sie podaje czynnik?? Zero konkretów co bylo robione i jak.

Obroty silnika to nie wyznacznik dzialania kompresora- patrz pod maske czy chodzi tarcza sprzeglowa na kompresorze po zalaczeniu.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#5
Wesoł jedziesz po koledze że aż strach takie rzeczy o których piszesz to wiedzą fachmany od klimatyzacji i to pewnie ci ,,prawdziwi ,, . A nie normalny uzytkownik czytaj miłośnik SGA Smile .
Pozdrawiam
Odpowiedz
#6
próbuje ustalic fakty. Wiesz rozne rzeczy robią pseldo mechanicy. Wiesz to ze ktos sobie kupi maszynke do serwisowania klimy nie znaczy ze juz jest klimiarzem wziętym. A slyszalem z eleja do ukladu oleju wiecej jak jest wskazane przez producenta i to ze jak podaje producent np 130 ml to po wymianie leja wlasnie tą ilosc mimo ze czesc oleju zostaje w ukladzie. Tak samo jak po wymianie kompresora powinno si ezalac olejem wlasnie kompresor bo wprowadzenie przez przylacza to nie to samo. Tak samo jak pozadny klimiarz wie ze siadniety kompresor czyli zatarty czy cos w tym stylu to ma duzo opilkow w sobie ktore to bardzo skutecznie niszcza zawor rozprezny jak i blakuja przeplyw przez reszte ukladu.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#7
niewiem co robic dalej z ta klima. fachmanow w moim miescie brak a skoro mam szukac gdzies i znowu beda testowac moze sie uda to wymiękam
mam dosc czas chyba na zmiane...sprzedam go za jakies pare groszy...niech sie ktos bawi. zbyt duzo mnie kosztowalo by chodzila chlodziarka.
Odpowiedz
#8
Probem lezy w diagnozie. Umnie w okolicy dziala taki moj kolega co robi klimy. Podpiecie pod auto maszyny to 70 zl. odciagniecie czynnika i ponowne nabicie to zazwyczja uzupelnienie przynajmniej ze 200-500 gram. Z kazde 100 gram kasuje cos kolo 10 zl. Czyli glupie sprawdzenie i nabicie to zazwyczaj jakies 130 zl. Na Szczecienie sa fachowcy co to nawet na pusty uklad za nabicie biora 50 zl bo ostatnio przyjechal do mnie kolega Krzysiu i zesmy wyciagali kolmpresor klimy do naprawy sprzegla i potem nabijal. ROznica w cenie jest ale tez i jakosc uslugi jest. Tamci to tylko nabijaja a u kolegi dowiem sie wszzystkiiego . Ile ma kompresorów od klimy?? Polecam zajechac bo siedzibe ma od Szczeona w strone morza wlasnei po drodze. Cale regaly kompresorów a jeszcze zajmuje sie mechaniką i chiptuningiem, usuwaniem dpf itd.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Z górnych nawiewów klimatyzacji w 2/3 rzędzie leci ciepłe powietrze dawidwalczewski 7 1,985 13-08-2020, 18:56
Ostatni post: dawidwalczewski
Wink Nieszczelne przewody klimy - wymiana na nowe czy węże elastyczne? ktk8 12 18,765 07-05-2013, 10:20
Ostatni post: daneczek76
  ciepłe powietrze, klima jurekgabryelski4@wp.pl 10 5,570 13-02-2013, 22:18
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości