Ocena wątku:
  • 18 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Porównujemy Ubezpieczenia ile kto gdzie?
#31
Daneczek mówisz - masz. Ok 2 lata temu kupiłem samochód dostawczy 3listopada przez pomyłkę w umowie była wpisana data 3października . Ponieważ za ok miesiąc był termin opłaty 2 raty OC udałem się do "swojego" agenta po ok. 2 tygodniach od zakupu. Okazało się , że 2 rata wynosi ok 300zł za pół roku a mogę mieć w innym towarzystwie za 400zł cały rok. Wypowiedziałem tamtą umowę i kupiłem nową polisę. Po ok roku przychodzi z Generali wezwanie do zapłaty 2 raty składki. Oczywiście wyjaśnianie ale oni czepili się błędu w dacie , że niby prawidłowa. Na infolini ich konsultant nawet "przychylny" powiedział abym jeszcze raz pisemnie poprosił o rozwiązanie tamtej umowy motywując tym ,że jestem "dobrym" klientem / kupowałem u nich polis za 2-3tys rocznie samochody , turystyczne SKI dla grup / itp itd. Oczywiście nazajutrz odpowiednie pismo wysłałem i czekałem na odpowiedź. Miałem nawet nadzieję , że wszystko OK płaciłem nastepną polisę. Po 3-4 miesiącach przyszła "odpowiedź" - wezwanie ze straszeniem sądem , komornikiem , KRD . Dla świętego spokoju zapłaciłem te 300zł i po kolei wypowiadam kolejne umowy i przenoszę polisy do innych towarzystw. Jeśli w Generali nikt nie potrafi odpowiedzieć pozytywnie lub negatywnie na oficjalne wysłane poleconym pismo tylko wysyła do windykacji to ich problem. Skoro dla nich lepiej jest skasować jednorazowo 300zł a stracić tylko w jednym roku 2-3tys ? Zawsze powtarzam 1 zadowolony klient powie 10 ale 1 niezadowolony powie 100. No cóż gdyby agent był taki jak trzeba sam powinien "interweniować" w towarzystwie aby nie stracić klienta tym bardziej , że mógł on pierwszy dostrzec błąd w dacie - wolno wypowiedzieć do miesiąca.
Teraz z kolei do wątku. Ubezpieczenie w MTU . Pakiet OC + AC + NNW. AC obejmuje kradzież wartość do wyliczeń 35tys - amortyzacja , naprawa salon części oryginalne , ASSISTANCE w Unii Europejskiej Komfort . Czyli takie jak dla mnie wyszło 1375zł . Mogłem iść w górę i w dół tzn np Assistance tylko Polska - ok 100zł , udział własny w szkodach itp itd . Lub w Assistance najwyższy pakiet też ok +100zł ale holowanie zamiast 150 - 300km i samochód zastępczy. Takie drobiazgi ale w sumie niekoniecznie potrzebne. Mam inny "darmowy" Assistance z Banku Pekao SA grupa Unicredit Bank tam do konta osobistego /jakiś większy pakiet koszt 9,90zł za miesiąc/ ale tam to nawet dają hydraulika do awarii wody w domu Smile Warunek z kolei u nich to wiek auta - ja się jeszcze mieszczę Passat był za stary 12lat. Oby tylko nie trzeba było z tego korzystać.
Odpowiedz








Wiadomości w tym wątku
RE: OC Sharan 2.0 benzyna 1999r. ile? - przez dragon - 06-06-2011, 09:32
RE: OC Sharan 2.0 benzyna 1999r. ile? - przez dragon - 06-06-2011, 23:02
RE: OC Sharan 2.0 benzyna 1999r. ile? - przez cierny - 07-06-2011, 11:44
RE: OC Sharan 2.0 benzyna 1999r. ile? - przez dragon - 13-06-2011, 11:51
RE: Porównujemy Ubezpieczenia ile kto gdzie? - przez marianex - 25-11-2012, 18:38
RE: Porównujemy Ubezpieczenia ile kto gdzie? - przez princessa2013 - 17-03-2013, 14:04

Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wzrosną ceny obowiazkowego ubezpieczenia OC Mecenas 5 3,150 24-08-2014, 00:31
Ostatni post: sp6qkx

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości