Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pompka paliwa dogrzewacza
#11
Nigdy nie ma tam żadnego ciśnienia. Demontujesz pompkę i zaslepiasz tylko by bród się nie dostał.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#12
(10-07-2016, 14:09)PAMONIUSZ napisał(a): Witam, czy wymontowanie tej pompki powoduje konieczność zaslepienia wężyków, ? jesli tak to jakie jest tam ciśnienie i czy mocno trzeba zaślepic?
Czy ta pompka jest naprawialna?

Pompka bierze paliwo z oddzielnego krocca ze zbiornika,ale zaraz chyba w SGA jest trójnik na przewodzie paliwowym i może dojść do zapowietrzenia układu. Kurde tyle razy jestem pod autem i człowiek nie pamięta takich rzeczy. Odnośnie naprawy pompki gadaj z kolego Januszem,ale to trudny temat. Gdyz konstrukcja raczej ńie pozwala na naprawę. Ale moze nóż widelec robie takie eksperymenty.
Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
Odpowiedz
#13
Pompkę jak zdemontujemy to trzeba zaślepić szczelnie wężyk od baku. ciśnienia dużego tam nie ma a pompka co ma niesprawne? Najczęściej to sitko w pompce do czyszczenia i regulacja pompki( dawka paliwa ). Jeśli zgnite stopki to można lutować jeśli jest jeszcze do czego.
Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
Odpowiedz
#14
Nie ma ciśnienia, nie rozbieralna jest nic się nie reguluje tam ani żadne piny. Można odkręcić króciec i tam tylko małe sitko jest. Trojnikow nie ma i nic się nie zapowietrzy.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#15
Kolego wesol popraw prosze ta wczesniejsza wypowiedz gdyz tak piszesz, co daloby sie wnioskowac na zaprzeczenie tego co kolega pisze wyzej. Osobiscie poszlem sprawdzic teraz i jest oddzielny przewód paliwowy ze zbiornika do pompki prowadzony. Wiec ciśnienia nie ma,ale wydostawać sie paliwo moze opadowo. A odnośnie pinow elektrycznych to jest tak jak pisze kolega Andrzej.
Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
Odpowiedz
#16
Pompka do starszych 3 kW ma piny i regulacje wydajności. Do nowszych czyli 5kW pompka nie ma regulacji jak dobrze pamiętam a jedynie króciec z sitkiem wewnątrz. Pinow tam też nie ma tylko jest wtyczka. Nie reguluje sie wydajności na niej.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#17
A to sie zgadza sa dwa rodzaje tych pompek. Na piny i na wtyczke.
Srodowisko jest tam jakie jest i piny sa do naprawy.
Odnosnie regulacji nie wiem jak to jest przy 5KW gdyz nigdy tego nie robilem. Podkrecalem ta 3KW i smiga z piecem 5KW.
Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
Odpowiedz
#18
No i ta pompka od d5wz nie ma ani regulacji ani pinow golych tylko jest wtyczka. Nic się przy niej nie majstruje.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#19
U mnie jest ta padaczka D5ZF... gdzie elektronika pada, ale zrobiłem mostkowanie czujnika na podszybiu i piec zagadał na kilka minut powiał lekko ciepłym wiaterkiem i się wyłączył. nie słyszałem jednak cykania pompki.
Podłączyłem Vag i wyszła pompka
01413 - Dosing/Metering Pump (V54)
29-00 - Short to Ground
01409 - Repeated Flame-Out.
Zanim zacznę Stefono zawracać gitarę lub ogarniać inny piec chcę wyeliminować tą pompkę. Poprzedni właściciel uczciwie mówił o innych rzeczach w samochodzie co potwierdziłem i twierdzi, że piec działał w zimę.

Wogóle jak czytam o tych piecach w SGA i problemach z nimi to się dziwię. W Mercedesie miałem webasto 9lat
założone używane wiec. nie wiem ile. miało wiosen... nigdy sie nie zepsuło. używane kazdej zimy...
Jak tu będzie problem to kupię taki piec i na niezależnej klablotece podłączę.

ALHAMBRA 1.9 TDI ASZ 2005, VW LUPO 1.4, wcześniej : TOYOTA AVENSIS T25, MERCEDES E 220 W124, OPEL ASTRA G, JEEP CHEROKEE WAGONEER, MERCEDES W 123, POLONEZY, MALUCHY, DUŻE FIATY, I KILKADZIESIĄT RÓŻNYCH SŁUŻBOWYCH.... oraz motorynka Stella z silnikiem Java 50ccm Tongue
Odpowiedz
#20
Czemu ludzie oceniają coś po jednym przypadku. Mercedes tez nie robi tego tylko albo webasto albo eber. Tak samo tutaj. Owszem te "F" są wadliwe i nie wiem w czym problem by sprawdzić pompkę. Podłącz kabelki i podawaj pulsacyjnie prąd na pompkę to będzie słychać cykanie i paliwo ma kropelki iść z pompki. Jeśli pompkę będziesz miał na zewnątrz to podając prąd będzie ta pompka płuc po kropelce nawet na dość znaczna odległość.
Inni nie narzekają na dogrzewacze bo działają ładnie kilka lat.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Demontarz dogrzewacza bialekmleko 4 1,108 16-07-2022, 00:20
Ostatni post: Stefano
Question Dymienie z dogrzewacza ENDRJU222 195 126,627 22-10-2021, 20:39
Ostatni post: gumis252
  wpięcie oryg. sterownika z pilota do dogrzewacza? m-blue 6 3,380 26-03-2020, 16:22
Ostatni post: wesol
  zapach spalin od dogrzewacza. daneczek76 30 19,136 11-03-2018, 18:28
Ostatni post: wesol
  Po ilu km grzeje w aucie/sprawność/działanie dogrzewacza weber2000@wp.pl 39 11,825 21-09-2017, 23:57
Ostatni post: Stefano
  Zegar sterujący dogrzewacza-działanie/problemy wgali 9 6,049 22-07-2017, 21:24
Ostatni post: manfred12a
  Upgrade dogrzewacza do postojowego (D3WZ) maciek-basia 56 44,144 15-02-2017, 01:46
Ostatni post: brratek
  VW SHARAN ASZ dogrzewacz D5W brak prądu na pompie paliwa V54 MarekMiskiewicz 5 3,704 29-02-2016, 00:58
Ostatni post: Stefano
  swieca dogrzewacza d5w z neus001 6 3,144 13-02-2016, 23:49
Ostatni post: Stefano
  Głośna praca dogrzewacza Wojciech 3 2,185 22-11-2015, 15:17
Ostatni post: Wojciech

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości