Ocena wątku:
Problemy z wyswietlaczem nawiewu,szybami,włącznikiem świateł
14-09-2014, 15:05
Post: #1
Problemy z wyswietlaczem nawiewu,szybami,włącznikiem świateł
Tak jak w tytule.
1. Po włączeniu stacyjki wyświetlacz mruga przez jakieś pół minuty wszystkimi wyświetleniami,żeby po tej choince normalnie zaskoczyć. Co ciekawe,przy wyłączonym nadmuchu wentylator nadal pracuje na pierwszym biegu.
2. Szwankuje wyłącznik świateł. Muszę parę razy pstryknąć wyłącznikiem żeby zaświeciły mijania. Co śmieszniejsze kiedy wyświetlacz nadmuchu dostaje kota,nie mogę włączyć świateł (postojówki bez problemu).
3. Nie działają szyby i głośniki od prawych przednich i lewych tylnych drzwi. Sprawdzałem kable w przelotkach i są ok.
4. Czasami nie mogę otworzyć tylnej klapy,chociaż po naciśnięciu dźwigni słychać silniczek. Muszę wtedy otwierać zamek z kluczyka.
5. Spaliłem chyba tranzystorek od podświetlenia zegarów. Wymieniałem żarówki i nadgorliwiec założyłem mocniejsze (5W). Efekt - nic nie świeci. Dolutowałem kabelek szeregowo i podłączyłem do pierwszej lepszej kostki z oświetleniem. Zegary świecą,za to pali mi żarówkę w tylnej prawej lampie - to jednak jestem w stanie sam ogarnąć.
Mam też kłopot z mocą silnika,ale to wrzucę do odpowiedniego działu za radą kol. smok_wawelski.
Czekam na porady i opinie.
Reklama

01-10-2014, 11:58
Post: #2
RE: Problemy z wyswietlaczem nawiewu,szybami,włącznikiem świateł
Ponad trzydzieści wyświetleń,a żadnej odpowiedzi. Szkoda,bo kiepsko się jeździ z taką "choinką" w aucie...Huh
01-10-2014, 20:15
Post: #3
RE: Problemy z wyswietlaczem nawiewu,szybami,włącznikiem świateł
1, czujnik ciśnienia klimatyzacji, ewentualnie brak czynnika, opisane już na forum wystarczy poszukać , podłącz vaga na pewno pokaże błędy
2, najprawdopodobniej walnięty masz włącznik , spróbuj podmienić od kogoś na sprawdzenie, nie rozbierałem tego wiec nie wiem czy się da w celu wyczyszczenia styków bo może to być tego wina ze są zaśniedziałe
3, posprawdzaj dokładnie te przelotki najlepiej weź w rękę miernik zdejmij boczek i sprawdzaj przejścia na 99% będzie wina przelotki
4, przy zamku jest taki pstryczek elektryczek który uruchamia zamek, jak zamek jest trochę przypieczony to może silniczek nie dawać rady go otworzyć,zdemontuj zamek dobrze go rozruszaj i nasmaruj,powinno być dobrze
5, już w nie jednym aucie zmieniałem żarówki w licznikach i zawsze dawałem 5W i nigdy nie było z tym problemu,



Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
01-10-2014, 22:38
Post: #4
RE: Problemy z wyswietlaczem nawiewu,szybami,włącznikiem świateł
Jeżeli chodzi o klime to tak jak napisał kolega marcyb ja obstawiam mało czynnika , światła wyciągnij włącznik i po prostu go powąchaj jak śmierdzi spalenizną kup używke bo nowy ponad 4paczki kosztuje jak chodzi o podświetlenie to sprawdź dobrze te oprawki od żaróweczek bo często to jest przyczyna
02-10-2014, 08:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-10-2014 08:51 przez daneczek76.)
Post: #5
RE: Problemy z wyswietlaczem nawiewu,szybami,włącznikiem świateł
HELLOWEEN ograni się i po pierwsze bądź cierpliwy a po drugie nie zadawaj miliona pytań w jednym temacie jeszcze raz i owoc.

Co do wyłącznika świateł wymień na nowy bo tego raczej nie naprawisz topią się styki i tu najlepiej kupić używkę.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
02-10-2014, 09:26
Post: #6
RE: Problemy z wyswietlaczem nawiewu,szybami,włącznikiem świateł
Miałem kiedyś podobny przypadek. Sprawdzałem wszystko i nic. Auto stanęło u elektryka, po tygodniu znalazł. W podłodze pod dywanem kierowcy jest sporo kabli i m.in. moduł telefonu. Tam dostała się woda i powodowała przeróżne dziwne rzeczy. Warto tam zerknąć.



http://www.kolbuild.pro
KOLBUILD - Remonty i Wykończenia Wnętrz
06-10-2014, 21:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-10-2014 21:45 przez HELLOWEEN.)
Post: #7
RE: Problemy z wyswietlaczem nawiewu,szybami,włącznikiem świateł
Kolegom dziękuję za podpowiedzi. Na pewno skorzystam z Waszych rad. Mądrego warto posłuchać,a co parę głów to nie jedna.

Co do wypowiedzi Admina.
Po pierwsze,forum służy do zadawania pytań i zdobywania wiedzy,czy jako kółko różańcowe?
Po drugie Adminowi nie wypada robić błędów,nawet tak drobnych jak literówki.
Po trzecie jestem już na tyle duży,że sam wiem kiedy mam się ogarnąć i nie potrzeba mi do tego podpowiadacza!
Po czwarte straszenie mnie "owocami" zupełnie mija się z celem. Dodam jeszcze,że całkiem niesłusznie. Jako Admin masz prawo karania kogokolwiek za cokolwiek. Ciekaw jestem tylko gdzie demokracja i wolność wypowiedzi? Nie obraziłem w swoim zapytaniu nikogo i jak mniemam nie naruszyłem Regulaminu. Chciałem tylko dowiedzieć się czegoś w interesującym mnie temacie. Następnym razem radzę najpierw przemyśleć to i owo,a dopiero później wytaczać artylerięConfused
Naturalnie również dziękuję za podpowiedź w sprawie włącznika.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Moduł komfortu/centralnej elektryki - kodowanie/dodawanie funkcji/zmiana modułu/rozpiska/pytania/problemy marecki_name 500 118,284 05-04-2024 23:27
Ostatni post: tomecek25
  Przekaźnik wentylatora nawiewu. marcinuu 1 104 04-02-2024 22:06
Ostatni post: Stefano
  Tempomat - założenie/aktywacja/problemy - wszsytko z tym związane Focal 248 87,318 03-03-2023 08:04
Ostatni post: Sabat191
  Brak tylnych świateł przeciwmgielnych ukciak 10 686 09-01-2023 19:20
Ostatni post: wesol
  xenoe lewy reflektor - druga wtyczka i ogólne problemy ch0jrak 0 356 05-08-2022 08:58
Ostatni post: ch0jrak
  Sharan-brak świateł nadmuchu wycieraczek itp dar3k369 4 1,040 18-12-2021 13:38
Ostatni post: dar3k369
  Podgrzewane fotele - problemy/usterki rieger 83 64,252 08-11-2021 10:52
Ostatni post: kalamb
Question Problemy z kierunkowskazami ssz 32 18,020 04-03-2021 23:01
Ostatni post: woiitek
Sad Wymiana żarówki świateł długich alhambra server92 11 3,345 22-02-2021 18:32
Ostatni post: Bogos
  Brak świateł mijania dj8suchy 18 4,839 20-12-2020 21:22
Ostatni post: osman1410

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name