Ocena wątku:
zapali i zgaśnie
23-09-2014, 20:21
Post: #1
zapali i zgaśnie
Witam wszystkich
mój następny problem objawia się następująco:
zdarzy mi się to moze raz albo dwa na tydzień - włączam rozruch auto zapala i momentalnie gaśnie, zapalam znowu - chodzi dobrze. w zeszłym roku w zime miałem tak, że nie mogłem odpalić go w ogóle, tzn zapalił i od razu zgasł, i mogłem ciągle próbować ale nie udało się (a kilka dni wcześniej walczyłem z wycieraczkami bo sie zapiekły - tzn polewałem płynem hamulcowym, wd 40 i innymi środkami trzpienie) . próbowałem odpinać czujniki i nic, aż w końcu odpiąłem czujnik temp (ten co jest pod szybą przednią - chyba od webasta) wtedy zapalił i już chodził. wpiąłem wtyczkę z powrotem i też było dobrzeUndecided. ale od jakiegoś czasu znowu się to przytrafia szczególnie jak deszcz pada, co by to mogło być?? może ktoś miał taka przypadłość, bo strach się tym gdziekolwiek ruszyć
Reklama

23-09-2014, 21:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-09-2014 21:03 przez Bogos.)
Post: #2
RE: zapali i zgaśnie
Luknij tutaj bo to pewnie i u ciebie będzie coś z tych rzeczy.
Luknij tutaj.

http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread...a%C5%9Bnie
23-09-2014, 21:09
Post: #3
RE: zapali i zgaśnie
Winny może być też immobiliser



[Obrazek: Season_5_cast_banner.jpg]
24-09-2014, 20:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-09-2014 20:48 przez mirekm71.)
Post: #4
RE: zapali i zgaśnie
Wez na probe i uzywaj drugiego klucza, moze problem zniknie. Jak kolega wyzej napisal immobiliser.
24-09-2014, 23:45
Post: #5
RE: zapali i zgaśnie
Tak jak koledzy radze sprawdzić immobiliser identyczny objaw miałem u siebie gdy chciałem odpalić innym kluczykiem, auto odpali i od razu zgaśnie. Automatycznie tej sytuacji towarzyszy błąd na vagu od immo. Sprawdź go Vagiem dla pewności Smile
25-09-2014, 17:29
Post: #6
RE: zapali i zgaśnie
Tak samo Kolega miał w audi a6 przyczyna immobilizer



VAG

2002 VW SHARAN 2.0
2010 TOYOTA AVENSIS 1.8 VALVEMATIC
28-09-2014, 09:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-09-2014 09:24 przez transportflak.)
Post: #7
RE: zapali i zgaśnie
właściwie to nie mam drugiego kluczyka raz odpali i chodzi a raz odpali i zgaśnie na jednym i tym samym kluczyku. da się odłączyć jakoś ten immo? bo nikomu w zasadzie nie jest potrzebny tylko problemów nie potrzebnych stwarza. kiedyś nie odpali mi w ogóle i będzie kłopot
11-10-2014, 19:22
Post: #8
RE: zapali i zgaśnie
sprawdze go vagiem ale jeszcze moze ktos ma jakis schemat w miare prosty instalacji el z okolic kabli od czujników stopu? bo wszystkie problemy zaczęły się po wyciągnięciu czujników stopu. jak włącze zapłon zapala się podświetlenie zegarów (powinno tak być? - to są pierwsze wypusty 96r) i czasami mruga np jak nacisne stop lub czasem takie cos auto stoi zegary świecą, zaczynam ruszać zegary gasną Undecided tak jakby coś wspólnego zegary też miały. w każdym bądź razie po naprawie czujników stopu podświetlenie gaśnie czasami może to ma coś wspólnego z tym imo?




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name