Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AFN po czyszczeniu nastawnika zdechł
#21
Co do pompy 1Z i wtrysków 216 to może pogorszyć a nie polepszyć efekt.Pompa 1Z ma za słabą wydajność co do tych wtrysków co skutkować będzie słabym rozpylaniem paliwa i stratą na mocy.
Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
Odpowiedz




#22
(25-11-2014, 15:43)blabson napisał(a): Wczoraj chciałem wymienić wtryski na te od 1Z i lipa,wtrysk sterujący sprawdziłem i ma 93 Ohm więc nie zakładałem ich,a regenerować ich nie będę bo wolałbym jak już to jakieś większe np 216.
Pompa z 1Z i wtryski z AFN można powiedzieć że przypomina jazdę zwykłym dieslem,nawet jak turbo pompuje to masakra ledwo co ciągnie.
Będę musiał albo regenerować swoją pompę z AFNa bądz ją przerobić na 11,albo kupić inną.
Porównanie mam na przykładzie mojego Galaxy jak go kupiłem to siedział w nim oryginalnie 1Z,ale mechanik rozpie...lił mi silnik i kupiłem z golfa 3 AFNa.Wtedy na ori. gratach auto jakoś ciągło do przodu a teraz to lipa straszna.
Może niech ktoś inny się wypowie czy auto jeżdzi mu na pompie 1Z i 216,bo moim zdaniem to wątpie.
Szkoda bo mam takie na warsztacie pewne i leżą mi juz 2 lata komplet i mógłbym ci je odsprzedać za grosze a teraz już jestem w PL także lipa.
Pozdro
Odpowiedz
#23
Mam pytanie,czy pompa ze skody octawi 1,9tdi 110KM silnik ASV podejdzie do mojego,wyczytałem że to 11mm i trzeba będzie łape pompy rozwiercać,czy możecie to potwierdzić.Mogę też kupić turbo też z tego ASV i nie wiem czy podejdzie pod kolektor z AFNa bądz 1Z,bo mam obydwa,wiem że będę musiał wymieniać zaworek N75,przewody i kompa,tak myślałem żeby kupić po okazyjnej cenie,bo koleś chce za wszystko niecałe 600zł,co o tym sądzicie?
Odpowiedz
#24
masz bardzo kiepskie informacje kolego.
Do tego nie ma takiego slowa jak"obydwa" abo oba albo dwa.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#25
kolego wesol.jak mam kiepskie informacje to dlatego pytam,jak wiesz coś więcej to się podziel,chętnie posłucham co masz do powiedzenia,doradzenia.A to że walnąłem błąd ze zmęczenia,to nie znaczy że będziesz mnie uczył ortografii,sam walisz błędy i nikt się tego nie czepia,jak ktoś taki się czepi to tłumaczysz że piszesz z telefonu.Dla mnie to możesz zamknąć ten temat bo i tak nic nie wnosi.
Odpowiedz
#26
Co do pompy to może byc potrzeba rozwiercenia tej łapy.Jeśli chodzi o turbo to nie króre AFN taj jak Audi a6 miały turbo bez kolektora a w twoim Sharanie AFN to nie jsetem pewnien po prostu sprawdz przed zakupem, ale skoda ASV ma z kolektorem takze jesli masz z kolektorem to pewnie podejdzie z 1Z daj sobie spokój bo to inny troche temat.Zaworek N75 to pewnie te same także nie wiem dlaczego chcesz to podmieniać. 600zł to wydaje mi sie że dobra cena także mozna sie pobawic. Pozdro
Odpowiedz




#27
Przykro mi że nie mogę pomóc merytorycznie w problemie - jestem spod znaku rzadszego paliwa.

Nie ma powodów do zamykania wątku, ale jest natomiast prośba do Kolegów o przeniesienie dyskusji n/t ortografii na PW a tu o prowadzenie dyskusji w sprawie problemu: "AFN po czyszczeniu nastawnika zdechł"
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
Odpowiedz
#28
Wesol chyba się nudzi na urlopie Smile
Odpowiedz
#29
Skor juz offtopujemy. to troszke tak ale w sumie odpoczynek robi mi dobrze. Mozna sie odstresowac i odpoczac. Dodam tylko ze nie udzielam sie zbytnio bo co to za wolne by bylo. Jest na forum temat o tym problemie podmianka pompy . Ma kilka stron i jest tam ujete sporo. Po co to powielac skoro jest juz. Myslalem z etu pare osob napisze co i jak z tymi pompami ale szkoda.
pompa 90 i 110

Polecam poczytac co i jak uwaznie i gdzi emozna spotkac pompe 11 bo potem krążą w sieci rozne mity. W zadnym 110 konnym nie bylo pompy 11. TO z enei pasuje pompa z nowszych VP do starszych jak 1Z czy AFN to tez juz wiadome jest od conajmniej 10 lat. Szkoda wywazac otwartch drzwi. Kwestia poczytania na necie co i jak.
Zaloeznie wtryskow wydajnieszych nawet 216 czy 230 do 1Z nic nie spowoduje spadki mocy czy innych dolegliwosci. Poprostu Jak pompa nie wydoli to nie wydoli ale na wysokich obrotach czyli nie bedzie przyrostu duzego na wysokich obrotach. Sikac nie bedzie bo to trzeba znac budowe i zasade dzialania takiej pompy by to zrozumiec. TO nie spryskiwacz do szyb by sikalo. Ilosc to ilosc. Wtrysk paliwa czyli ilosc podanego paliwa do komory jest definiowana jako dawka oraz czas wtrysku. Te dwa czynniki definiuja ilosc podlania. DO tego wszytskiego tuner ma tez mozliwosc przy modyfikacji oprogramowania nieco wyprzedzic kąt wtrysku czyli wyprzedzic podanie paliwa do komory zaleznie od obrotów oraz obciazenia silnika czyli jak mocno agresywnie wcisnelismy gaz.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#30
Urlop każdemu robi dobrze i każdy od czasu do czasu musi go mieć .
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem po czyszczeniu wtryskiwaczy LIQUI MOLY DIESEL SPULUNG jacekadmin 55 31,009 16-02-2023, 22:17
Ostatni post: Łukasz12502
  Sharan 98 1.9 TDI 110KM - bardzo duże zużycie paliwa po czyszczeniu sprężarki toniemy 6 7,324 07-05-2012, 16:41
Ostatni post: toniemy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości