Ocena wątku:
  • 28 głosów - średnia: 3.21
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1.9 TDI nierówna praca silnika/drgania na wolnych obrotach
#41
Witam,
Po zapaleniu silnika jak jest zimny niezależnie czy jest to zima czy lato drga silnik w samochodzie. Po 5 minutach kiedy się rozgrzeje wszystko jest już OK. Nie ma znaczenia czy wcisnę sprzęgło podczas drgania czy nie.
Drgania silnika nie są raczej połączone z drganiem obrotów. Obroty utrzymują się na poziomie ... patrząc na deskę 850+/-20obrotów.
Ponieważ siedzę ostatnio i tak w samochodzie rano z VAGiem obserwując pracę dogrzewacza to mógłbym podejrzeć jakieś bloki silnika w VAGu. Dzisiaj widziałem że któryś z bloków pokazuje ciśnienie wtryskiwanej mieszanki i na czwartym cylindrze ciśnienie to było na poziomie 0,8 chyba mb a na innych od -0,25 do 0,25. Czy w diagnozowaniu tej usterki da się zbliżyć odczytując określone dane z pracy silnika VAGiem?
Wrzucam zrzuty z VAGa z dnia dzisiejszego.


Załączone pliki Miniatury
           
Sharan 1.9 TDI AUY 115@~140KM Trendline 2006r. 245kkm.
Odpowiedz




#42
pompki masz zaorane. Zwlaszcza ta na czwartym cylindrze to juz bardzo nieciekawa jest. TO nie sa odczyty z cisnien tylko z dawkowania tych pompek. Jesli te liczy nie sa blisko zera to znakiem tego ze pompka sie nie wyrabia i ECM musi przedluzac jej dawkowanie by nie odbiegala od pozostalych. Wiadomoą sprawa jest to ze w silniku cztero garowym dobrze by bylo jakby kazdy gar ciagnal z tą sama mocą a jak si epompka nie wyrabia to jak myslisz co sie dzieje?? Kuleje w tym momencie i trzy ciagna dobrze a czwarty prawie wcale. pierwsza i druga pompka tez nie zaciekawa jest.
Odczyty masz nawet podane w czym są i np to co zaznaczyles 1.41 mg/R czyli miligrama na suw cylindra bo na co ma to byc liczone chyba na jeden suw tłoka co nie?
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#43
Rozumiem że piszesz o pompowtryskiwaczach. Regeneruje się coś takiego czy lepiej wymienić? A jak wymienić to jeden czy wszystkie? Pytam bo cena na allegro nie zachęca do wymiany kompletu.
Uff...... Poczytałem trochę na sieci i można regenerować. Koszty nawet nie za wielkie ~200zł/1szt ... o ile to pompowtryskiwacze.
Trochę też bym się do nich skłaniał bo latem jak dam w pedał to chmurka z tyłu jest spora.
Ogólnie to zimą czy latem po 5 min od uruchomienia żadnych problemów już nie widać.
Sharan 1.9 TDI AUY 115@~140KM Trendline 2006r. 245kkm.
Odpowiedz
#44
mi absolutnie nie kopcil wcale i przed wirusem i po wirusie. Pompki regeneruj u Cowboya. Znajdziesz go na forum golfa ale za 200 zl szt to raczej nikt ci nie zregeneruje pompki dobrze i takich ofert to unikaj. Nie pamietam ile u Cowboya kosztuje regeneracja pompek bo zazwyczja podaje cene dla zestawów tuningowych czyli podnoszacych moc z rozpylaczami o wiekszym wydatku paliwowym ale tu ci tego nie potrzeba. Zagadaj z nim ile kosztuje regeneracja na dobrym zamienniku i na boschu ale na tej samej wydajnosci co masz aktualnie.

A i mozesz zorbic te pompki co masz dziabniete ale tu widze ze wszystkie nie sa pierwszej mlodosci. Jedne lepsze drugie gorsze wiec chyba lepiej zrobic komplet i po sprawie bedzie. Mozesz jeszcze sciagnac pkrywe zaworowa i kuknij jak wyglada walek rozrzadu bo on tez moze mieszac w tych sprawach ale zapewne bedzie okej.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#45
OK tylko ja nie mam możliwości wyjąć pompek zostawić samochód na kilka dni i później złożyć z powrotem. Znalazłem punkt koło siebie: http://www.wtryskiwacze-naprawa.pl/o-nas.html Może ktoś ma jakieś opinie o nich. Koszt to 100zł netto + części czyli ok 170-180zł za sztukę.
Dowiedziałem się że jeszcze oprócz wielkości mieszanki należy sprawdzić bip'y (Begin of Injection Period) w bloku 023 w VAGu w silniku.
Poniżej trochę informacji o tym:
http://turbodiesel.hswg.pl/sprawdzenie-s...lniku-tdi/
http://sprawdz.auto.pl/diagnostyka-pompo...ku-1-9tdi/
http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=5980
Sprawdzę i dam znać.
Sharan 1.9 TDI AUY 115@~140KM Trendline 2006r. 245kkm.
Odpowiedz
#46
tak ale bipy nie koniecznie musza byc male. Fahoo tez o tym pisal. Ja mam tez w okolicach 60-70 i sa okej.

Za te pieniadz eto nie ma szans by zakladali ci nowe koncowki na pompowtryski. Nie wiem cyz robia regulacje cisnień czy cokoliwek robia poza rozebraniem i zlozeniem. Zrobisz jak uwazasz. juz jeden kolega na forum tak wtopil.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#47
Dobra. Dzisiaj zrobiłem porządny test pompowtryskiwaczy od zapalenia silnika przy 0C do ok 100C. Poniżej log z bloków 13,18,23. Powyżej 4 markera zaczynam jechać do roboty. Oczywiście wiem że powinno się to robić na jałowym ale ... chciałem zobaczyć jak pracują wtryski.
Pod koniec logu stoję już na jałowym przy temp. ok 100C.
Markery 1-3 zaznaczane są zaraz po tym jak "wachnęło" na jałowym silnikiem. Widać w bloku 23 na 4tym pompowtryskiwaczu że przed markerami coś skoczyły parametry. Na razie wleje do zbiornika LIQUI MOLY DODATEK DIESEL SPULUNG i zobaczymy za jakiś czas.

http://vaglog.rtnet.pl/junak98_119949.html

Czekam na Wasze opinie.
Sharan 1.9 TDI AUY 115@~140KM Trendline 2006r. 245kkm.
Odpowiedz
#48
ciezko cos powiedziec.Diagnostyka pompek nie jest nigdy jednoznaczna. Nie masz az tak mocnych problemów z nimi wiec i odczty tez nie sa jakies mega kiepskie. Jak siądają pompki juz kompletnie to bedziesz wiedzial ze to one nawet bez odczytów.

U cowboya ceny PD widzialem wlasnie ze wygladaja tak: Firad o wydajnosci PD AL czyli do silników 130 i 150 konnych same rozpylacze kosztuja 640zl/4 szt. Do tego przelozenie rpzylaczy, ustawienie cisnień i testy by nie bylo wtopy to 680 zl plus komplet uszczelek na pompki 140 zl co daje razem 1460 zl za 4 pompki.
To samo ale na czesciach boscha to juz nieco drozej bo 4 rozpylacze to koszt 1600 zl do tego wymiana i regulacja 700 zl oraz uszczelki 140 i mamy juz koszt calkowity 2440 zl.

To sa ceny dla zrobienia pompek odpowiiadajacych pompkom AL. W AUY mamy nieco mniej wydajne pompki i nam w zasadzie takie nie sa potrzebne a wymusilyby jedynie wizyte u tunera wiec trzeba by zagadac z cowboyem ile kosztowalo by zrobienie regeneracji pompek na rozpylaczaj takich jak w AUY. Pewnie ze 200 -300 zl taniej jak na tych co podalem AL'kach. Tka wiec za 200 zl sztuka to mozna conajwyzej popartzec na nie a nie regenerowac. Unikaj takich zakladów dobrze ci radze.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#49
Warto zacząć od zbadania stanu oringów, bo one też będą powodowały dużą różnicę w dawce.
Przykład: Audi A4 silnik AJM: korekcje przed wymianą oringów (telepało całym samochodem):
http://vaglog.rtnet.pl/hswg_120004.html
i po (silnik chodzi równo, brak drgań auta):
http://vaglog.rtnet.pl/hswg_120003.html

Koszt kompletu uszczelek ich wymiany i regulacji pompowtrysków to 300zł.
Poza tym korekcje dopuszczalne to +/- 2,8 , więc trochę dziwi mnie zdanie, że wartości +/- 0,8 uważane są za "zaorane"
Odpowiedz
#50
(29-03-2013, 17:00)hswg napisał(a): Koszt kompletu uszczelek ich wymiany i regulacji pompowtrysków to 300zł.
Poza tym korekcje dopuszczalne to +/- 2,8 , więc trochę dziwi mnie zdanie, że wartości +/- 0,8 uważane są za "zaorane"

Producent aut tez podaje ze spożycie oliwy do 1 litra na 1000 km jest w normie ale nie wiem czy byl bys zadowolony jakbys musial powiedmzy dolewac oleju np 10 litrów od wymiany do wymiany ( co 15 tys km) a w trybie LL np do 30 litrów. Uwazasz ze jest sens wymieniac olej(w tdi 4.5 litra) gdy dolałes go okolo 30 litrów przez ten czas??
Wierz mi ze przy korekcjach rzędu 1.0 czy 1.5 to juz bedzie masakrycznie chodzil silnik o ile wogóle da sie nim jezdzić.

tu masz np log z mojego AUY KLIK
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Poduszka silnika rafal4610 3 116 16-04-2024, 08:23
Ostatni post: Niemago
  Remont silnika refiko 1 189 02-12-2023, 21:55
Ostatni post: wesol
  hałas przy obrotach 1600-1800 tylko podczas jazdy dramburg 58 18,683 12-04-2023, 08:26
Ostatni post: adamsaba1
  ASZ schemat wiązki elektrycznej silnika Marcin...11 8 1,263 15-03-2023, 16:00
Ostatni post: Marcin...11
  Jaki olej do silnika 2,0 103 kW? necik 1 551 15-11-2022, 16:21
Ostatni post: Niemago
  Praca napinacza alternatora Zocho85 2 708 24-09-2022, 14:05
Ostatni post: wesol
  Gaśnie na wolnych obrotach po dłuższej jedzie z prędkością 90-100 km/h Tomek Westfalia 1 534 25-07-2022, 10:35
Ostatni post: Stefano
  AJM - Głośna praca/burczenie przy obciazeniu AndrewGAA 5 1,632 02-01-2022, 18:21
Ostatni post: AndrewGAA
Video 1.9tdi AUY problem z mocą na niskich obrotach Kubawyrwal 5 1,754 17-10-2021, 10:01
Ostatni post: kalamb
  Kodowanie sterownika silnika i skrzyni biegów Tiptronic Jacto rewolwer1980 3 1,532 05-06-2021, 14:37
Ostatni post: kalamb

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości