Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AAA - Problem z wentylatorem chłodnicy
#1
Witam serdecznie.
Przeczytałem dużo postów i siedziałem kilka dni ,zanim zdecydowałem się spytać.
Tak więc do rzeczy:
-sharan 2.8 vr6 96r
nie załączają się wentylatory, załączą się jedynie kiedy zmostkuję piny we wtyczce od sterownika wentylatorów.
termostat ok, temperature pokazuje prawidłowo, termowłącznik podmieniłem drugi i bez zmian(2gi tez był używany)

Jakie mogą być przyczyny nie zalączania się wentylatora chłodnicy?
czy na wtyczce do termowłącznika w chłodnicy powinien być plus? wentylatory nie załączą się kiedy zmostkuje piny we wtyczce tego termowlącznika(czujnika temp? ) w chłodnicy.

Odpowiedz




#2
Po co ma załączac wiatraki jak temp jest ok.
Na zalaczonej klimie chodzą?
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#3
zle napisałem- chodziło mi o to że wskazuje temp. dobrze.
czekałem długo. napewno kolo 100stopni i wiatraki się nie włączaja.

klima nie działa, urwana rurka od kompresora.
Odpowiedz
#4
wiesz na kolo 100 to mozemy sobie pogadac tylko. Abo sprawdzasz to dokaldnie jaką temperature widzi ECM albo stoimy w miejscu dalej. Jak odepniesz czujnik temp to wiatraki ruszaja na pracujacym silniku??
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#5
Kolego masz climatronik czy manual?
Jeśli climatronik to na rozgrzanym silniku wciśnij klawisz AUTO i mimo niesprawnej Klimy wiatraki powinny ruszyć. Przy wersji manualnej włącz klimę i też wiatraki powinny się włączyć. Jak klima wyłączona w wersji manualnej lub włączone EKON w clikatroniku to wiatraki się nie włączą.

Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
Odpowiedz
#6
(10-12-2014, 18:59)wesol napisał(a): wiesz na kolo 100 to mozemy sobie pogadac tylko. Abo sprawdzasz to dokaldnie jaką temperature widzi ECM albo stoimy w miejscu dalej. Jak odepniesz czujnik temp to wiatraki ruszaja na pracujacym silniku??
- nie mam kompa żeby sprawdzić dokładną temperature.
silnik chodził tak długo aż się zagotował , wiatraki się nie włączyły.

Podmieniałem juz termowłącznik ,postaram się jeszcze raz go sprawdzić, ale czy nie działa to tak ze jesli termowlącznik ma temp. około 90stopni to poprostu "zamyka obwód"? czyli jesli zmostkowałbym piny we wtyczce termowłącznika to tak samo jakby mial 90stopni?

Mam klime manualną (niesprawną) -kiedy załączam klime wiatraki się nie wlączaja.

-Dodam jeszcze że gdy odepnę czujnik temp. wiatraki nie ruszają...
ruszają tylko wtedy gdy zmostkuje piny we wtyczce sterownika wentylatorów.
jesli ma ktoś poproszę schemat podłączeń w kostce. Ewentualnie objasnienie pinów we wtyczkach (gdzie powinien być plus, gdzie minus-zaczne sprawdzać od tego)

I co mnie dziwi nie ma plusa na dojsciu do termowłącznika- czy jest on sterowany minusem? nie moge znalezc nigdzie tej wiadomosci
dziekuje za dopowiedzi.
Odpowiedz




#7
Napięcie na termowłączniku powinno być na 2 pinie, czerwony przewód. Jeżeli nie ma to sprawdź bezpiecznik nr. 40.
[Obrazek: centralkav1.jpg]
[Obrazek: Season_5_cast_banner.jpg]
Odpowiedz
#8
Odświeżam- dalszy problem?
auto zagrzałem do ponad 90stopni.
nie załączył się żaden wentylator, gdy włączyłem klime załączyły się dwa wentylatory na dużych obrotach.
gdzie szukać czujnika który załącza SAM wentylator chłodzenia.
Czy jest jeszcze jakiś czujnik/przekaźnik/coś co steruje wentylatorem chłodzenia.

Odpowiedz
#9
włącznik termiczny w chłodnicy jest dwuobwodowy. Jeden gruby kabelek to zasilanie i jest koloru czerwonego czy czerwono-białego. Dwa cieńkie to dwa biegi wiatraków. Ciężko będzie w wodzie zagrzać taki czujnik i jeszcze go podłączyć pod kabelki bo musi mieć troszkę tych stopni a gotująca się woda przyjmuje się, że ma 100 stopni.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#10
teraz następny problem.
auto gdy zagrzeje się powyżej 90 stopni to wyrzuca płyn chłodniczy, węże sę twarde, pod korkiem oleju jest odrobine osadu?

czy dalej szukać problemu z czujnikiem czy już obstawiać 'raczej' uszczelkę pod głowicą?
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Alhambra 2.0i ATM problem z dławienim tomasz.s 0 654 30-12-2020, 12:25
Ostatni post: tomasz.s
  Sharan 2.0 ADY problem z jednym cylindrem madargostyn 4 1,460 07-10-2020, 18:20
Ostatni post: wesol
  Problem z wycieraczkami Meg Megan 1 978 29-05-2020, 12:19
Ostatni post: kalamb
  Problem z 3 biegiem adam643 1 1,199 07-05-2017, 21:32
Ostatni post: tolus24
  Alhambra 2.8 v6 problem z filtrem oleju lopez931 23 6,273 20-06-2016, 20:45
Ostatni post: lopez931
  Mały problem sharan 98 vr6 pikussharanek 5 2,139 08-05-2016, 21:22
Ostatni post: pikussharanek
  problem z silnikiem michalwpr 3 1,822 11-03-2016, 13:07
Ostatni post: wesol
  Galaxy 2.3 LPG wymiana chłodnicy podpasuje od tdi? michalkielce 5 2,853 07-01-2016, 11:42
Ostatni post: rodzynek
  problem z ogrzewaniem zyga022378 7 3,166 05-01-2016, 22:47
Ostatni post: lstd
  problem z silnikiem 2.8 vr6 na zimno. tomcio11a1 8 4,192 31-12-2015, 23:17
Ostatni post: tomcio11a1

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości