Ocena wątku:
  • 13 głosów - średnia: 2.62
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nieszczelny osuszacz w klimatyzacji ?
#1
Witam !
Dzisiaj ,zauwazyłem ,że przed prawym kołem z mojego Sharana wycieka zielony płyn!
Zlokalizowałem wyciek,jest to czarna puszka -tuleja (wyglądem przypomina wydłużony fitr oleju),znajduję sie przed przednim prawym kołem. Widać ją dokładnie jak się zajrzy pod prawy narożnik zderzaka od dołu ! Do tej puszki dochodzą dwie aluminiowe rurki! Cała ta puszka jest mokra od płynu! Co może być przyczyną i jak to zatamować ? Mozecie mi jakos pomóc?
Chciałbym dodać ,że posiadam oryginalne Webasto !
Dzięki !!!
Odpowiedz




#2
Najprawdopodobniej chodzi ci o osuszacz układu klimatyzacji nr 17 na schemacie:
[Obrazek: n870146.png]
Prawdopodobnie się rozszczelnił i wywala olej i zapewne zaraz skończy się czynnik.
[Obrazek: Season_5_cast_banner.jpg]
Odpowiedz
#3
Wygląda mi to na czynnik z klimy, a ten domniemany filtr to nie czasem osuszacz klimy?

edit:
kolega moherydz był szybszy Wink
[Obrazek: icon1.png]
Zamów klubową naklejkę tutaj!
Odpowiedz
#4
Zgodze się z przedmówcami że to na bank osuszacz klimatyzacji wymieniałem jego kilka dni temu,koszt nowgo to 110zł + nabicie klimy.
SHARAN 1.9 TDI 110KM 1998r


http://images.chomikuj.pl/button/Jabol2.0.gif[/IMG][/URL]

http://www.ekobris.pl Sprzątanie biur,hal,osiedli Warszawa
Odpowiedz
#5
Dzieki!
To ma jakis sens, że osuszacz klimy ! W zeszłym tygodniu właśnie nabiłem klimę i od tego momentu zauważyłem ,że coś wypluwa pod autem ! Czy ten jaskrawo zielony płyn ,to nie jest płyn chłodniczy? Jest jakis problem z wymianą osuszacza i czy obowiązkowe jest nabicie klimy po wymianie?
Odpowiedz
#6
Ten jaskrawo zielony płyn to jest olej do smarowania obiegu klimatyzacji.
Jeżeli olej się wydostaje to pewnie czynnik chłodniczy też niedługo się ulotni.
Wymiana osuszacza nie jest problemowa, przyda się kanał.
Klime trzeba nabić i sprawdzić po wymianie. Niektóre zakłady klimatyzacyjne są w stanie odzyskać większą część czynnika znajdującą się w obiegu klimy przed demontażem jej elementów.
Odpowiedz




#7
Czy jest jakis sposób aby zreanimować jeszcze osuszacz (podkleić)? Rozumiem ,że przy naprawie lub wymianie trzeba zwalać zderzak! Może to troche głupio zabrzmi, ale czy mogę się troche nim poruszać,po prostu muszę narazie czymś jeżdzić? Chodzi mi o to, czy nic się nie zatrze itp!
Odpowiedz
#8
Generalnie największa część oleju zatrzymuje się w sprężarce więc jeśli szczelna jest to się nie powinna zatrzeć. Z drugiej strony jeśli nie będziesz włączał klimy to masz pewność ze nic się nie stanie. Nie jest powiedziane ze osuszacz jest do wymiany, mogla jakaś uszczelka na przewodach paść.
[Obrazek: Season_5_cast_banner.jpg]
Odpowiedz
#9
Temat wygląda następująco, od tygodnia klimy nie uruchamiałem ,a co rano wyjeżdżam z garażu i jest świeża plama średnicy 10cm!
Odpowiedz
#10
Moja rada. Jedz do serwisu klim i niech zlokalizuja wyciek. Mozliwe ze padł oring na podlaczeniu gdzies w okolicy osuszacza ktory kosztuje 5 zl. Sprawdza szczelnosc powiedza ile to kosztuje. Czynnik odciagna jesli nie bedziesz chcial robic odrazu. Zaoszczedzisz przynajmniej na gazie bo po co ma sie ulotnic w kosmos. Z niesprawna klima mozna jezdzic, nic sie nei stanie bo jak juz nie bedzie gazu to sie nawet nie włączy.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Padnieta sprezarka klimatyzacji smithpl 0 591 14-10-2021, 08:48
Ostatni post: smithpl
  Z górnych nawiewów klimatyzacji w 2/3 rzędzie leci ciepłe powietrze dawidwalczewski 7 2,013 13-08-2020, 18:56
Ostatni post: dawidwalczewski
  Wentylator klimatyzacji qnick 12 2,941 24-06-2020, 13:10
Ostatni post: wesol
  Objawy zatartej sprężarki klimatyzacji Neyson 7 4,106 29-04-2020, 13:06
Ostatni post: Neyson
  Regeneracja kompresora klimatyzacji manieeek14 16 3,211 22-07-2019, 13:12
Ostatni post: wesol
  Chłodnica klimatyzacji/skraplacz - demontaż/montaż/wymiana rafik114 7 3,395 07-07-2019, 12:14
Ostatni post: go2-jacek
  Dziwne zachowanie klimatyzacji w Galaxy MK2 marcus93 15 7,990 24-06-2019, 18:30
Ostatni post: wesol
  Sprzęgło kompresora klimatyzacji - awaria/naprawa/wymiana maselinho 35 9,160 20-03-2019, 23:38
Ostatni post: zdroyek
  Wentylator chłodnicy/klimatyzacji wibruje skimir 11 4,993 05-08-2018, 21:51
Ostatni post: sision
  Dziura w przwodzie aluminiowym klimatyzacji. Motorek4612 37 28,468 28-07-2018, 14:39
Ostatni post: o1234

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości