Ocena wątku:
  • 9 głosów - średnia: 2.89
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lampki w dzwiach tylnych i przednich - temat zbiorczy
#31
Witam.

Z tego co pamiętam to Passat B5 3BG ma trochę inną instalację niż Sharan MKI FL. W Passacie lampki drzwi rzeczywiście idą przez sterownik drzwi zintegrowany z silniczkiem podnoszenia szyby. W Sharanie lampki drzwi mają bezpośrednie sterowanie z centralnej elektryki, bo nie ma sterownika drzwi zintegrowanego z silniczkiem podnoszenia więc kodowanie sterownika każdych drzwi odpada, co do zmiany kodowania centralnej elektryki to nie pamiętam czy trzeba czy nie ale jak w niego wejdziesz, w kodowanie to będzie widać.

Pozdrawiam
Odpowiedz




#32
U mnie nie ma przewodu dalej jak za słupkiem drzwi kierowcy. W końcu musiałem rozkręcić nieszczęsna przelotke. Jakies podpowiedzi ? Koledzy gdzie zapodać ten przewód ?
Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
Odpowiedz
#33
Przejrzałem schematy i wychodzi na to ze jednak za oświetlenie wnętrza odpowiada bezpiecznik nr 53 wiec poszedłbym tym tropem
Odpowiedz
#34
Doszlem koledzy. Bawiłem sie prawie cały dzien ale jest sukces. Jeden przewod łączymy z pinem z dolnej czarnej wtyczki 10 pionowej ( jest na dole z lewej strony)nas interesuje pin 2,kolor przewodu brązowo - żółty. Drugi przewód łączymy z pinem 4 kolor przewodu czarno - czerwony wtyczki 8 pionowej ale tej wąskiej pierwszej od góry z prawej strony po lewej mamy szpalte wąskich małych bezpieczników. Tak dla skojarzenia. Tak podłączymy lampki w drzwiach i oświetlenia butów. Jutro dalszy plan działania. Ciemno juz bo bym fotkę zrobił,co jutro zrobię i wrzucę dla potomnych. Lamki gasną i zapalają sie identyko jak sufitowe gdyz otwiera je wyłącznik krańcowy na słupku drzwiowym. Podziekowal myśle ze sie komuś to przyda,i zaoszczędzi czas. I wszystko działa na bezpieczniku nr 53 odpowiedzialnym od oświetlenia wnętrza auta.
Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
Odpowiedz
#35
Czyli po zbadaniu sprawy i doszkoleniu sie wpinamy sie tak jak pokazano na zdjęciu wklejone przez kolegę na 1 stronie ,w pin 2 kostki P4 i pin 4 kostki P3. Tylne lampki w drzwiach zrobie miedzy cżasie dopijając sie do przednich.
Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
Odpowiedz
#36
Witam! Panowie Sharan 1997 2.8 vr6 aaa mam problem z lampkami w drzwiach pasażera i kierowcy.nie świecą. Wcześniej zaczęły mi się problemy z szybami elektrycznymi niedziałającym centralnym zamkiem ale to przy okazji wymiany audio i wygluszaniu drzwi ogarnąłem.rozbieralem każde z nich wymieniłem uszkodzone instalacje. nie zauważyłem że przestały one świecić.zeby uniknąć niepotrzebnych pytań od razu pisze krańcowki w drzwiach wymienione 4szt. Po otwarciu z pilota drzwi zapalają się lampki oświetlenia wnętrza jaki i oświetlenie podłogowr. Przy otwieraniu tylnych drzwi lampki w nich się zapalają. Po otwarciu drzwi przednich zapala się jak wyżej tylko bez oświetlenia drzwi.czy ktoś może miał podobny problem?czy posiada ktoś schemat elektryczny tego?i czy ktoś wie czym te lampeczki są sterowane?
Odpowiedz




#37
Witam.

W tym roczniku co podajesz była zmiana instalacji i mogą występować dwa rodzaje sterowania, sprawdź czy masz moduł centralnej elektryki z bezpiecznikami razem po lewej stronie kierownicy za klapką, tak jak nowsze modele, czy masz jeszcze stary rodzaj z modułem pod siedzeniem, ewentualnie czy auto z początku czy z końca roku, bo nie che mi się obydwu przypadków opisywać Wink.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#38
bo nie che mi się obydwu przypadków opisywać Wink.

Pozdrawiam
[/quote]

Widze ze ktoś konkretny napisał.odpowiadam moduł komfortu mam jeszcze pod fotelem.i właśnie,przednie wiązki ellektryczne drzwi są z wersji w której moduł jest za skrzynka bezpiecznikow udalo mi sie takie znalesc na pobliskim autozlomowaniu.czy jest możliwość że w nazwijmy to poliftowych wiazkach lampki w drzwiach były na innych pinach?
Odpowiedz
#39
czy jest możliwość że w nazwijmy to poliftowych wiazkach lampki w drzwiach były na innych pinach?
[/quote]

Odpowiem sam sobie:w wersji gdzie modul jest pod fotelem oświetlenie drzwi jest na jednym przewodzie czerwono-bialym razem z diodą informującą o zamknięciu drzwi jak i jednym z pinow zamka.w wersji gdzie jest on za skrzynka bezpiecznikow jest to rozdzielone osobno, lampka osobno reszta,mimo, że są to przewody o identycznych kolorach. Żeby wszystko działało jak należy z złącza 36pinowego w słupku A wycinamy przewód idący do pinu 26 (czerwono-bialy)i łączymy z pinem nr 18.(czerwono-bialy) Przewód masowy zostaje bez zmian. I wszystko działa jak należy.
Odpowiedz
#40
No, jak ładnie, wystarczy troszkę inwencji własnej i jaka przyjemność z samodzielnego rozwiązania problemu, to cieszy, moje gratulacje, ja nie zawsze niestety jestem w stanie odpisać na czas, a jak byś od razu napisał, że zmieniałeś wiązki na nowsze, to bym Ci w pierwszym poście już napisał co masz zmienić, bo wynikało, że masz problem z instalacją, a nie ze złym podłączeniem Wink. Tak troszkę rozszerzając temat to:
-w modelach przedliftowych, bez modułu z bezpiecznikami, lampki w drzwiach sterowane są bezpośrednio masą z krańcówek drzwi, lampki w drzwiach na swój pin2 dostają bezpośrednie zasilanie ze wspólnego bezpiecznika, a na pin1 dostają masę z krańcówki po otwarciu drzwi, krańcówki drzwi pasażera i tylnych używają swojego pin3 do załączania oświetlenia drzwi, a pin1 do sygnału do zegarów, krańcówka drzwi kierowcy używa swojego pin3 do załączenia lampki w tych drzwiach oraz sygnału do buzera, a pin1 do załączania pozostałych lampek i sygnału do zegarów, moduł pod siedzeniem dostaje tylko sygnały "masę" na pin5 i pin6
-w modelach przedliftowych, z modułem z bezpiecznikami, lampki drzwi dostają masę na pin1, krańcówki drzwi pasażera i tylnych ze swoich pin3 łączą się w jeden przewód idący do modułu zapodający masę, a z pin2 każdy osobno do zegarów, z krańcówki drzwi kierowcy z pin2 idzie masa na moduł i lampkę drzwi kierowcy, a z pin3 bezpośrednio na zegary i drugą odnogą na pozostałe lampki i kolejny pin zegarów, lampki drzwiowe na swój pin2 dostają "+" z modułu.

Pozdrawiam
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Brak tylnych świateł przeciwmgielnych ukciak 10 819 09-01-2023, 19:20
Ostatni post: wesol
  Kierownica multifunkcyjna - temat zbiorczy grzegorz79 123 40,647 08-07-2022, 18:25
Ostatni post: petec
  Wiązka drzwi w przelotce - uszkodzenia/naprawa/pin-y itp. temat zbiorczy m-blue 62 19,758 20-12-2021, 20:02
Ostatni post: kalamb
  Dołożenie elektrycznie uchylnych tylnych szyb. xspeed99 12 3,407 05-04-2020, 01:06
Ostatni post: xspeed99
  Światła awaryjne - wątek zbiorczy adam 14 4,167 15-11-2019, 11:58
Ostatni post: Czerwony
  Fabryczny autoalarm - lokalizazcja/działanie/zimiany/problemy - temat zbiorczy agaikarol 157 57,228 12-07-2019, 04:15
Ostatni post: wesol
Information Czujnik/wskaźnik poziomu paliwa -problemy - temat zbiorczy Mario SharanVR6 79 32,030 10-05-2019, 21:50
Ostatni post: tolus24
  Duży pobór/upływ prądu, grzanie się przewodów/elementów instalacji itp. - temat zbiorczy junak1956 106 31,330 01-04-2019, 00:49
Ostatni post: loboloco
  Światła postojowe przód/tył - temat zbiorczy Andrzej61 33 13,517 15-01-2019, 17:03
Ostatni post: tolus24
  Spryskiwacze reflektorów - temat zbiorczy marecki_name 105 16,170 30-12-2018, 01:42
Ostatni post: kolaska11

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości