Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Doposażenie auta w klimę dwustrefową
09-02-2015, 09:45,
#1
Doposażenie auta w klimę dwustrefową
Witka,

Jak część z Was wie, jestem na etapie poszukiwania SGA.

Napotykam na wiele trudności w poszukiwaniach i jak to w życiu bywa będę musiał iść na kompromis.

Jako że najbardziej zależy mi na 4x4 to zastanawiam się czy nie zrezygnować z klimatronika dwustrefowego.

Pamiętam jak jechaliśmy Espace na mazury w 6 os przy 30st.C i wiem że osoby na 3 cim rzędzie narzekały na to że jest gorąco a mi z przodu już ręce grabiały od klimy.
Sądzę że jazda w lato na Chorwację bez dwustrefowej klimy może być traumatyczna.

Stąd pytanie:
Czy ktoś dokładał, widział jakieś schematy w sieci jak dołożyć drugą strefę?
Domyślam się że trzeba kupić całą podsufitke z nawiewami, ale co jeszcze? Nagrzewincę całą? Sprężarkę? Chłodnicę klimy? Czy ta dwustrefowa ciągnie wszystko z jednego miejsca czy jest jak w Chryslerze że drugi "agregat" jest z tyłu?

Pozdro Smile
09-02-2015, 11:00,
#2
RE: Doposażenie auta w klimę dwustrefową
doposażenia auta w druga strefe praktycznie nie opłacalne ciągniecie przewodu przez całe podwozie + nagrzewnica itd sa to koszty bardzo duże. sam przewód po dobrych upustach to 700 zł a gdzie reszta. posófitka kanały nawiewów sufit itd.
przeczytaj:
http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread...wustrefowa

http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread...wustrefowa

myślę że wtedy trochę ci się rozjaśni.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
09-02-2015, 18:38,
#3
RE: Doposażenie auta w klimę dwustrefową
Koszt przeróbki zbyt wysoki sama podsufitówka 1200zł
http://allegro.pl/podsufitowka-dwustrefo...06789.html
Dobrze że zabroniłem palenia w aucie bo wymiana podsufitówki nie zamknęła by się w 100zł tak jak w passacie.



ALHAMBRA Sport 1.9 TDI AUY
09-02-2015, 18:59,
#4
RE: Doposażenie auta w klimę dwustrefową
Duzo do wymiany. NAwet te rurki prawie od kompresora sa deczko inne w jedno strefowej i w dwu. W dwu kończą sie jakby trójnikiem by czynnik szedł na tylny parownik. Do tego drugi zawor rozpreżny, przewody na podwoziu. parownik itd itd. Czesci drogich troszke jest ale tez i od groma roboty by to uruchomić.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
09-02-2015, 23:24,
#5
RE: Doposażenie auta w klimę dwustrefową
Wszystko do zrobienia, tylko po co? :-)

Pamiętam jak jakieś ponad 10 lat temu kupiłem passata B3 bez wspomagania i postanwiłem to wspomaganie założyć.
Udało się ale po drodze wyszły niespodzianki, które skomplikowały niby prostą czynność i zwiększyły "lekko" koszt zabawy.

W taki montaż klimy bawiłbym się tylko w jednym przypadku - gdybym miał dostęp do sharana na części z całą klimą. Wtedy może i można byłoby się pobawić mając kupę wolnego czasu. Ale jak zaczniesz to robić bez bazy części to możesz wpakować się na miny bo okaże się, że jakaś część jest kosmicznie droga, jakaś niedostępna itp...

PS: Nie histeryzuj z tą Chorwacją. Widziałem sharanistów bez klimy - okna na full, zimy łokieć i jazda. Też się cieszyli z wycieczki :-)



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
09-02-2015, 23:57,
#6
RE: Doposażenie auta w klimę dwustrefową
Daleko mi do histerii Wink po przeczytaniu pierwszej odpowiedzi odpuscilem temat Wink

Wszystko mozna tylko trzeba aie zastanowic czy warto. Akurat w tym wypadku nie warto.

Dobrze ze latwo mozna dolozyc tempomat, grzane fotele i ew. Przednia grzaną szybę.
10-02-2015, 01:03,
#7
RE: Doposażenie auta w klimę dwustrefową
a nie jest lepiej kupic lepsza opcje niz wszystko dokladac??



Sharan Special 1.9 TDI BTB 150KM
10-02-2015, 02:00,
#8
RE: Doposażenie auta w klimę dwustrefową
a lepiej? Podrzuc link zobaczymy Wink

Wolę kupic lepszy stan auta niz gorszy stan z lepszym wyposażeniem. A że sie uparlem na 4x4 116KM to aut jest malo do wyboru. Jak porownuje ceny i auta to logika nakazuje mi wybrac auto w lepszym stanie a ubozsze. Oczywiście wolalbym auto tanie z malym przebiegiem niebite i wypasione.

Dwustrefowke odpuscilem. Tempomat latwo dolozyc a tą opcję bardzo lubię.
Reszta dla mnie to bajery. Z tylu nie jezdzę wiec mi elektryka tam niepotrzebna, nawi mam w telefonie, wlozenie ori radia cd to tez chyba nie problem, grzanej szyby do tej pory nie mialem i zyję a grzane tylki sa praktycznie niezbedne ale przy skorze a skory nie chce bo w starym aucie to tylko wkurza jej stan.
10-02-2015, 10:24,
#9
RE: Doposażenie auta w klimę dwustrefową
(10-02-2015, 02:00)Józek napisał(a): Wolę kupic lepszy stan auta niz gorszy stan z lepszym wyposażeniem.

Całkowita zgoda Kolego. Ważniejsza jest choinka niż bombki Big Grin

Tak na marginesie: jeżdżę z kompletem pasażerów przy zwykłej, manualnej klimie. Da się to ogarnąć.
10-02-2015, 13:18, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-02-2015, 13:21 przez tsitko.)
#10
RE: Doposażenie auta w klimę dwustrefową
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/vw-...000&noec=1

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/vw-...000&noec=1



Sharan Special 1.9 TDI BTB 150KM




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wariuje nawiew i ogrzewanie wnętrza auta. Dudi77 6 5,610 19-09-2013, 08:27
Ostatni post: Dudi77

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name