Ocena wątku:
Szyba kierowcy
20-05-2017, 16:12
Post: #11
RE: szyba kierowcy
Ty wez wszystkie kable dobrze sprawdz metoda macajewa i troche pociagnij kazdy. We wszystkich drzwiach a nawet w klapie. Oczewiscie bezpieczniki do sprawdzenia.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Reklama

20-05-2017, 16:59
Post: #12
RE: Szyba kierowcy
z tego co patrzyłem, to jest 1 bezpiecznik do wszystkich szyb, a nie działa tylko ta od kierowcy
21-05-2017, 12:25
Post: #13
RE: Szyba kierowcy
(20-05-2017 16:59)rafal4610 napisał(a):  z tego co patrzyłem, to jest 1 bezpiecznik do wszystkich szyb, a nie działa tylko ta od kierowcy

Macaj jak Wesoł mówi u mnie nie chodził nawiew. wtyczki pomacane poruszane i ożył Tongue i chodzi już 3 tygodnie



Ktoś Ci pomógł kliknij THANKS -->
VW Sharan 1.9 TDI AUY
21-05-2017, 14:18
Post: #14
RE: Szyba kierowcy
zrobie jak radzicie Tongue A może ma ktoś jakiś schemat który kabel za co odpowiada ? Bo ciekawi mnie, którym kablem powinien płynąc prąd do szyby. Z tego co sprawdzałem, to są 2 grubsze: 1 czerwony i w nim jest cały czas prąd, i 2. brązowy(który lutowałem) i tam nie ma prądu w ogóle. Bo reszta to jakieś cieniutkie i wątpie, żeby zasilały silniczek szyby Tongue Jeszcze przydałby mi sie opis pinów w kostce od włącznika szyb na drzwiach kierowcy Smile
21-05-2017, 21:57
Post: #15
RE: Szyba kierowcy
Witam.

W mkI przed liftem, w 1Z, czyli początkowych latach produkcji mogą być dwa rodzaje instalacji. Jeżeli występuje gruby czerwony i brązowy, to prawdopodobnie jest to ta pierwsza, "uboższa" wersja z pominięciem modułu pod siedzeniem kierowcy. Gruby czerwony to +12V z przekaźnika idący na konsolę w drzwiach kierowcy i jest wspólny dla przycisku szyby kierowcy i pasażera w konsoli kierowcy, gruby brązowy jest to masa -12V dla konsoli w drzwiach kierowcy i ona jest rozdzielona ale już przed samą konsolą i na przycisk szyby kierowcy wchodzi podajże na pin6 konsoli, a szyby pasażera na pin3 konsoli. Silnik szyby drzwi kierowcy, w tym typie, dostaje bezpośrednio zasilanie (+ i -) z konsoli, a więc nie przechodzi przez przelotkę w drzwiach. Ten drugi typ instalacji jest bardziej skomplikowany ale tam chyba nie występuje gruby czerwony przewód, tylko zawsze czerwony z "dodatkiem". Nie wiem, jak sprawdzałeś ten "prąd" na tym brązowym ale jeśli rzeczywiście nie ma tam masy -12V, to prawdopodobnie z konsoli drzwi kierowcy nie miałbyś też sterowania szybą drzwi pasażera. Co do schematów to na forum jest gdzieś link do schematów na niemieckiej stronie więc możesz sobie poszukać.

Pozdrawiam
22-05-2017, 17:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-05-2017 17:14 przez rafal4610.)
Post: #16
RE: Szyba kierowcy
sprawdzałem zwykłą probówką, bo to miałem pod ręką Smile No właśnie musi iśc przez przelotke, bo kiedyś mi to elektryk robił. Mówił, że zrobiłby obieg, ale tu sie nie da. Niby też zlutował kabel i szyba dalej nie działała. Zdjął tapicerke i coś miernikiem jeździł, w końcu gdzieś coś dotknął i szyba zaczęła działac. Mówił, że sam nie wie co było i raczej mu wierze, bo mina gdy szyba ruszyła zdradziła wszystko Big Grin
29-05-2017, 15:04
Post: #17
RE: Szyba kierowcy
przepraszam za post pod postem. Otóż zrobiłem jak radziliście i poruszałem wszystkimi przelotkami i nic to nie dało. Jednak ten brązowy kabel to masa i po podpięciu do niego probówki i dotknięciu plusa prąd przechodzi. Ma ktoś pomysł co jeszcze może byc ?
29-05-2017, 18:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-05-2017 22:47 przez tolus24.)
Post: #18
RE: Szyba kierowcy
Witam.

Za dużo "panikujesz", a za mało robisz Wink, przecież dostałeś ode mnie odpowiedź potrzebną do zdiagnozowania problemu. Przede wszystkim ściągasz boczek drzwi kierowcy, żeby sprawdzić jaki typ instalacji masz, po kolorach wnioskuję, że ten bardziej prosty, no ale .... Jeżeli tak to przy silniczku będziesz miał tylko dwa kabelki, bodajże czerwono-zielony (i taki sam idzie do przełącznika zespolonego) i czerwono-niebieski ( do przełącznika wchodzi chyba jako czerwono-czarny), pamiętaj że na przewodach zmienia się polaryzacja w zależności czy podnosisz czy opuszczasz szybę. Bierzesz miernik i sprawdzasz czy na obydwu przewodach pojawia prąd (na jednym "+" na drugim "-" i na odwrót w zależności czy podnosisz czy opuszczasz), sprawdzasz też czy z przełącznika wychodzą prądy oraz czy sam włącznik szyby kierowcy zwiera odpowiednie pin-y (odepnij wtyczkę od niego i wtedy sprawdź na pinach przełącznika), przełącznik szyby kierowcy to prawdopodobnie pin7 i pin8, pin6 i pin3 to zasilania masą -12V, pin5 to zasilanie +12V z przekaźnika, pin1 i pin2 to wyjścia na szybę pasażera, pin4 to chyba zasilanie +12V z włącznika świateł dla podświetlenia przycisków. Jeśli zasilania wszystkie będą dochodziły do włącznika, a nie będą z niego wychodziły to uszkodzony będzie przycisk/włącznik, jeżeli będą prądy wychodziły z przycisku/włącznika, a nie będą docierały do silniczka to przełamany będzie jeden z przewodów (rzadko dwa na raz), jeżeli będą dochodziły prądy do silniczka, a on sam nie będzie działał to znaczy, że uszkodzony jest silniczek/jego pin-y/wtyczka. Wszystkie elementy można rozebrać i naprawić (wytarte ścieżki, zimne luty itp.). Jeżeli będziesz miał tą bardziej rozbudowaną wersję instalacji to przy silniczku będzie dużo więcej przewodów i wtedy musisz wziąć schemat, powinien chyba być na końcu książki "Sam naprawiam" albo na forum w linkach do niemieckiej strony, ewentualnie spisz mi wszystkie przewody to Ci postaram się je "rozszyfrować". Czas diagnozy to maksymalnie godzina więc się nie pier... z tym tylko działaj Smile.

Pozdrawiam
30-05-2017, 14:04
Post: #19
RE: Szyba kierowcy
czyli wiem co robic Smile W wolnej chwili sie wezme za to i dzięki wielkie za pomoc Smile Musze sobie tylko kupic "łyżke" do zdjęcia tapicerki i zatrzaski i sie biore Big Grin Jak coś to będe pisał Tongue




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Niedzialajace blokowanie szyb i centralne camykanie z panelu kierowcy smithpl 3 836 17-10-2021 11:14
Ostatni post: smithpl
  Ogrzewana przednia szyba Zielak77 5 1,681 19-09-2019 20:28
Ostatni post: Zielak77
Brick Szyba kierowcy/inne nie podnosi/opuszcza się sama po przytrzymaniu przycisku BIGer71 6 3,548 28-07-2019 02:45
Ostatni post: rodzynek
Lightbulb Przednia szyba podgrzewana - naprawa, montaż bartixr 59 58,171 08-01-2019 21:43
Ostatni post: 90086112
  tylna szyba nie grzeje,kierunkowskazy w lusterkach nie działają,lewe lusterko zero vincent9 2 2,229 22-07-2016 12:58
Ostatni post: vincent9
  El. Szyba kierowcy nie podnosi się. Freeman 6 2,361 15-05-2016 11:42
Ostatni post: malypm
  tylna szyba Patryk181 7 3,454 02-10-2015 15:29
Ostatni post: koleś
  Prawa szyba pasażera problem , nie działa RoninnPL 8 4,833 22-09-2015 14:28
Ostatni post: sir_kyllan
  elektryczna szyba tył lewy nie działa junak1956 14 7,400 22-11-2014 16:38
Ostatni post: junak1956
  Problemy z el.szybą PP inside4 4 2,453 05-11-2014 21:45
Ostatni post: inside4

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name