Ocena wątku:
  • 43 głosów - średnia: 2.05
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KLIMATYZACJA pomocy, climatronik
żaróweczki . diody Ci nie świecą. rozgrzebuj i napraw.
Jeżdżę na felgach KUTYCH firmy slik i dziur się nie boję - www.forgedwheels.pl
Odpowiedz




No dobra, a teraz pytanie. Czy taki panel występuje tylko przy klimatroniku dwustrefowym czy też może przy jednostrefowym również:
http://obrazki.elektroda.net/63_1282251570.jpg
Czytam posty na forum i nie mogę dojść do tego czy jednostrefowy klimatronik może mieć taki panel i regulację o 3C w górę na tyle, czy też nie.
Odpowiedz
Mam właśnie w swoim Sharanie taki sam panel a klimatyzacje mam jednostrefową. Druga część panelu - ta po prawej stronie - obsługuje dmuchawę w bagażniku po lewej stronie.
Piszę poprawnie po Polsku.

Odpowiedz
Hmmm. No to teraz dodałeś mi otuchy. Przerabiam swojego Sharana pod nawigację i wciąż nie mam pewności czy tylko panele się różnią zależnie od wersji czy jeszcze instalacja. Zatem poszukam panelu ze sterowaniem tyłem i zobaczymy czy zadziała. Czujnik temp z tyłu mam. A właśnie. Ktoś u mnie chyba zdejmował kiedyś burtę z tyłu od strony dmuchawy i leży tam sobie luzem czujnik temp podpięty oczywiście. Gdzie on ma być wetknięty? Zima idzie a on mierzy temp w burcie. Teraz wiem dlaczego zimą tył grzeje jak głupi.
Odpowiedz
Do sprawdzania co gdzie się znajduje mam ETKA
Piszę poprawnie po Polsku.

Odpowiedz
Podłącze się pod temat:
Przedwczoraj straciłem klimę (auto posiadam od ok 3tygodni) Nabiłem u kolegi co ma maszynę- wpuścił mi kontrast. Maszynowy test szczelności wykazał że jest ok. Dziś podjechałem, odessaliśmy czynnik- wyszło że w ciągu doby uciekło aż pół kilograma. Niestety kolega tylko nabija, nie naprawia i raczej się nie zna.. Obświecilismy latarką wszytko co się w miarę dało, nieszczelności nie widać. Zaproponował mi że może mi wpuścić jakiś uszczelniacz za 80zł, który potrafi uszczelnić wycieki do 0.25mm.
Proszę o poradę gdzie zajrzeć w celu odnalezienia nieszczelności, oraz info czy uszczelniacze mają sens.

Odpowiedz




pewnie rozszczelnił się przewód koło osuszacza albo na podszybiu zawór rozprężny pękł to częste wady naszych aut. żaden uszczelniacz nie da rady a może zrobić większy bajzel np. sprężarkę może zabić
Odpowiedz
Osuszacz dość tani.. kupować w ciemno,? Pewnie i tak dawno nie wymieniany. Klima chłodziła mi bez szału..działała, ale nawet po nabiciu jakiegos nadmiernego lodowiska nie było.
Nie wiem gdzie ten zawór rozprężny?
Odpowiedz
zawor rozprezny to od strony podszybia od strony komory silnika-tu jak wymieniasz filtr kabinowy. W sumie to ostatnio slyszalem wlasnie ze te zawory rozprezne raczje nie czesto padaja. Co smieszne kontrastu nie trzeb apodawac bo nasze auta maja go podanego fabrycznie chyba z ektos cos majstrowal z kompresorem. jak szukac nieszczlenosci? ano nabic klime nawet nie koniecznie do pelna tylko np 200-300 g i potem uruchomic silnik z wlaczona klima i szukamy z okularami odpowiednimi i lampą UV. SPrawdzamy rurki, polaczenia itp a nawet zagladamy w kratki nawiewu w kabinie. Mozna tez oblukac jakas pianą mydlaną zaworki podlaczeniowe do aparatu do klim bo tez bywa tak ze nimi cieknie.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
Jestem nowy dlatego witam wszystkich serdecznie
Pozwole sobie zadać pytane w istniejącym temacie odnosnie problemu z klimatyzacją
W mojej alhambrze po nabiciu klimy sprawdzeiu szczelności wszystko ładnie chłodziło, wrociłem do domu i na drugi dzień klima już nie działa, tzn zapalam włączam klimatyzacje sprężarka chodzi klima chłodzi pare sekund bo czuć zimno ale potem przestaje, kompresor dalej chodzi ale zimno juz nie leci. Po wyłaczneiu klimy i po chwili właczeniu znowu ten sam efekt. Dodam iż nie zauważyłem żeby wentylatory na chłodnicy pracowały. Co może być powodem proszę o pomoc. Klima szczelna nie ma wycieku sprawdzałem.
Pozdrawiam
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Klimatyzacja aktywacja kompresora uszkodzona Mateusz12 0 307 11-04-2023, 18:57
Ostatni post: Mateusz12
  Klimatyzacja. Willow72 0 334 21-12-2022, 14:37
Ostatni post: Willow72
  Klimatyzacja nie chłodzi ,nabita,brak błędów jednostrefowy climatronic Tomek Westfalia 6 2,433 21-05-2021, 12:41
Ostatni post: Tomek Westfalia
  Klimatyzacja nabita nie chłodzi/słabo chłodzi/inne problemy wojci 211 101,078 13-05-2021, 22:04
Ostatni post: undertaker20
  Klimatyzacja nie działa - skany z VAG robertkol 3 2,463 04-08-2019, 23:56
Ostatni post: Stefano
  Klimatyzacja, błąd sygnału prędkości pojazdu , wyłącza sie dawidek1266 13 4,016 17-05-2019, 16:29
Ostatni post: Robert0609
  Migająca klimatyzacja/błąd 01086/01586 i i nne zorro 134 72,990 25-12-2018, 19:09
Ostatni post: Niemago
  Klimatyzacja nie załącza się??? Kamillo 142 35,583 08-08-2018, 12:35
Ostatni post: Karas804
  Nieszczelna klimatyzacja - źródła wycieku/naprawa wiktoree 39 16,088 06-06-2018, 22:57
Ostatni post: mamwi
  Klimatyzacja działa ale tylko z Przodu adamzg 6 2,066 23-05-2018, 14:37
Ostatni post: wossi_2008

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości