Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czyszczenie odbłyśników reflektora
#1
Witam

Lampy jeszcze świecą OK ale widać, że odbłyśnik nad żarówką świateł mijania jest lekko "okopcony".
Czy da się to wyczyścić czy już raczej tylko wymiana lub regeneracja odbłyśnika?

Może i bym się pobawił ale wymaga to rozklejenia reflektora, więc jeśli praca ma pójść na marne to odpuszczę zabawę...

PS: A może jest szansa odwrócenia tego odbłyśnika do góry nogami, tak aby okopcenie znalazło się na dole. Nie znam konstrukcji tych reflektorów...
--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
Odpowiedz




#2
Odwracanie ,, kota ogonem ,,to nie zabawa tym bardziej ze to TWOJE auto jak sam sobie nie poradzisz to w Piekarach Śląskich jest firma zajmująca się regeneracją reflektorów robią to profesjonalnie wpisz w google to CI wyskoczy adres .
Odpowiedz
#3
Benzyna ekstrakcyjna umyjesz odblysnik
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#4
Grażyny, jakie odwracanie kota ogonem i jaka zabawa?

Jeśli chodzi o odwracanie, to odbłyśnik świateł mijania pracuje praktycznie górną połową więc jeśli dałoby się odwrócić to byłoby OK.

Poradzić sobie poradzę, nie z takimi bzdetami w samochodzie sobie radziłem. Rzecz w tym czy warto rozbierać do czyszczenia - bo jeśli nie da się wytrzeć tego nalotu to nie będę sobie głowy zawracać. Ale skoro wesol pisze, że się da... :-)

Chodzi mi po głowie malowanie wnętrza reflektorów - ktoś tutaj robił i się chwalił. Nie wiem tylko, jak to będzie się prezentować do srebrnego nadwozia.
--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
Odpowiedz
#5
To jest raczej opalone niż okopcone, ale trochę da się zmyć. Przerabiałem temat w ksenonach, na forum jest moja obrazkowa instrukcja. Ta powłoka jest bardzo delikatna, czyściłem ją nawilżonymi chusteczkami do okularów a na wypalone plamy nakleiłem taśmę aluminiową. Poprawa była dość dobra.
www.kolbuild.pro
KOLBUILD - Remonty i Wykończenia Wnętrz
Odpowiedz
#6
Czyściłem u siebie całe odbłyśniki papierowymi ręcznikami, nawilżonymi w wodzie z płynem do naczyń. Wszystko zeszło bardzo dobrze, a nawet lepiej jak za długo pocierałem w jednym miejscu Dodgy
Benzyny ekstrakcyjnej nie polecam za bardzo, bo możesz zmyć za dużo przy nie umiejętnym myciu.

Jeżeli są tylko okopcone to wszystko zejdzie bez problemu, a wynik świecenia jest zdecydowanie lepszy niż wcześniej.

Tutaj możesz zerknąć jak to rozebrać: http://vw-clubpolska.pl/index.php?topic=275.0 i przy okazji naprawić regulację wysokości reflektorów jak nie dział lub działa ale tylko czasami.
Odpowiedz




#7
Zanim rozkleisz lampę sprawdź palcem, przez otwór na żarówkę, czy to nalot czy wytopienie i wtedy zdecydujesz co dalej.
Odpowiedz
#8
Ja bym jedna rozebral lampe. Troszke tych lamp rozbieralem nie tylko w SGA. Ale tez i jedną z kuzynem zesmy w jego alhambrze usmarzyli w piekarniku bo sie zagapilismy. Z tym ze daje reke uciac ze kazdy sie zdziwi ile tam brudu jest w srodku. I benzyna ekstrakcyjna sie nei uszkodzi odblysnika. BEnzyna nie jest tak mocno agresywna jak wszlekiego rodzaju rozcienczalniki nitro itp. Z tym z enie polecam szmatkami za duzo trzec po tych odblysnikach bo nawet wodą pryz duzym tarciu zmatowimy.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości