Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Domykanie szyby w automacie lewy przód MK1
#1
Panowie mam problem z przednią lewą szybą nie wiem co z tym robić ostatnio uparłem się i postanowiłem ruszyć ten temat. A problemem jest domykanie szyby w automacie zawsze przed domknięciem stanie 15 cm przed końcem i wraca na dół (nie do końca) tak jak by coś ją blokowało ale prowadzenia sprawdziłem oporów żadnych niema postanowiłem zdjąć mechanizm stan suwaków linek oceniam na dobry rozsprzęgliłem napęd od stelaża koło napędowe ok. Może w samej przekładni coś się dzieje niestety nie rozbierałem, skręciłem wszystko do kupy ustawiłem szybę no i po piątym razie zamykania szyby w automacie znowu to samo. Chyba pozostało mi tylko wymienić silniczek z przekładnią. dopowiem jeszcze tyle że drzwi te nie były nigdy rozbierane. Może ktoś miał podobny problem . wszystkim dziękuję za ewentualne porady Pozdrawiam b
Odpowiedz




#2
Miałem taki sam problem. Nie oznacza to że od razu trzeba wymieniać silnik z linkami.
W moim przypadku było delikatne przegięcie na ramce od szyby. Wystarczyło że delikatnie odgięcie ramki i wszystko działa. jeśli nie ma takiej wady to jednak wymiana całości Ciebie nie ominie.
Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
Odpowiedz
#3
Też miałem taki sam problem wymieniłem silniczek z prowadnicami i dalej problem ale okazało się jak u kolegi powyżej była przygięta ramka ,więc ją wymieniłem i jest -gut Smile
Odpowiedz
#4
Byłem panowie sprawdzić i muszę dodać że przed zabraniem się za to było faktycznie zagięte na prowadzeniu ale nawet po rozgięciu prowadnicy problem nie ustał, byłem teraz przy swoim galaxusie upewnić się jeszcze raz czy to nie prowadnica blokuje zrobiłem sobie prowizoryczne prowadzenie i okazuje się że jest ok nie ma żadnych blokad i ku podziwu szyba znowu zaczęła działać w aut. (tylko pewnie przez moment) jeszcze zastanawia mnie te dziwne tyknięcie w połowie zamykania szyby. Mam pytanie przy prawym mocowaniu (zacisku) szyby jest możliwość lekko go wyregulować w położeniu lewo-prawo 0,5 centa i czy te mocowania tej szyby trzeba mocno skręcać?? Dziękuję za porady ja dzisiaj odpuszczam ale temat miele do końca Pozdrawiam
Odpowiedz
#5
Temat uważam za zamknięty. Po wymianie koła plastikowego który jest napędzany przez ślimaka silnika oraz gumy przenoszącej siłę (takich trzech złączonych razem) w samym mechanizmie problem ustąpił muszę przyznać że stare koło miało bicia widziane gołym okiem.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  sharan 2.0 tdi 2005 nie odpala jak stoi krzywo przód do góry albo na dół jacek1234 9 5,507 29-01-2016, 23:09
Ostatni post: ULTRA
  Lewy świst powietrza slawek23 8 4,133 13-10-2014, 19:27
Ostatni post: slawek23
  pytanie o rozmiar opon przod profil 50 tył 45 jolantcha61 2 2,009 28-11-2013, 16:15
Ostatni post: jolantcha61
  Opadające szyby sharan AUY Bogos 5 3,109 23-11-2013, 00:55
Ostatni post: Bogos

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości