Ocena wątku:
Napęd prędkościomierza Sharan 1.9 tdi
14-07-2015, 15:13
Post: #1
Napęd prędkościomierza Sharan 1.9 tdi
Witam,mam problem w autku ,mianowicie nie działa mi prędkościomierz .Przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi na problem.Impulsator i licznik sprawny ponieważ po wyjęciu i zakręceniu palcami licznik wskazuje prędkośc,zresztą na pożyczonym zachowuje się identycznie.Zębatka od napędu impulsatora plastykowa nowa .I tu zaczyna się problem ,a mianowicie kiedy auto stało na koziołkach i po odpaleniu auta wrzucony został bieg , koła się kręcą ,ślimak w skrzyni też się kręci {widoczny od góry otwór},ale po włożeniu palca i zatrzymania go nie było żadnych kłopotów.I tu moje pytanie, co może by przyczyną i czy łatwo można usunąc tą usterkę.Muszę rozbierac skrzynie biegów czy da się zrobic coś aby to naprawic.
Reklama

01-08-2015, 18:33
Post: #2
RE: Napęd prędkościomierza Sharan 1.9 tdi
Problem rozwiązany.Zawiozłem skrzynie do warsztatu ,tam gościu rozebrał i do wymiany był okrągły pierścień ,który napędzał wałek impulsatora.Jak określił mechanik ten pierścień po prostu pękł .Koszt pierścienia z wymianą to 160 zł , nie wiem czy to dużo ale nareszcie działa prędkościomierz.Big GrinBig Grin
01-08-2015, 19:54
Post: #3
RE: Napęd prędkościomierza Sharan 1.9 tdi
Należą ci się gratulacje za dokończenie tematuShy
01-09-2015, 23:05
Post: #4
RE: Napęd prędkościomierza Sharan 1.9 tdi
Podepnę się bo temat podobny, uwaliłem kostke 3 pinową przy wyciąganiu skrzyni, potrzebuje kolejności kolorami w tej kostce, żeby działał prędkościomierz, może ktoś ma jakieś zdjęcie albo poda kolejność kolorami ? Smile
07-09-2015, 19:14
Post: #5
RE: Napęd prędkościomierza Sharan 1.9 tdi
zrobię panu zdjęcie i wstawię




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name