Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
stabilizator
#11
Witam.

W AFN podobnie jak W AUY, tylko po co się męczyć w 1,5h manewrowanie jak można to zrobić w 0,5h popuszczając zawieszenie i wcale nie trzeba potem zbieżności ustawiać, aczkolwiek fakt, jak śruby od zawieszenia mocno skorodowane to czasami lepiej nie ruszaćSmile.

Pozdrawiam
Odpowiedz




#12
Ale 1,5 godziny to od zdejmowania kół do założenia kół. Więcej czasu pochłonęło bezpieczne i stabilne podparcie samochodu jak sama wymiana. Pewnie z podnośnikiem w warsztacie było by łatwiej, ale nie mam takowego w garażu Big Grin
Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
Odpowiedz
#13
sorry kolego ale w AUY nie da rady bez rozpinania zawieszenia czy jak to sie nazywa tych głównych śrub co trzymają te podpory zawieszenia. Rozpiąłem nawet drążki żeby było łatwo manewrować i nic to nie dało. Bardzo mały prześwit za skrzynią biegów i nie ma jak manewrować. To jest pręt jego wykrzywić się nie da. Te wygięcia przeszkadzają. Cudowaliśmy chyba z godzinę i ni chu chu nie szło jak go przepchnac za tą strzeline. Jedyne wyjscie to wlaśnie opuszczenie całej zawiechy ale nie ryzykowałem ruszania tych śrub. Znając moje szczęście napewno bym coś ujeb....
Odpowiedz
#14
Witam.

Przecież pisałem, że jest podobnie, a nie tak samo, wystarczy podlewarować silnik i skrzynię i odkręcić przekładnię kierowniczą od belki, śruby odkręcają się bez problemu, ja oczywiście zawsze rozpinam zawieszenie ale tak jak pisałem bez rozpinania zawieszenia też się da ale nie pisałem, że nie trzeba nic więcej robić Smile. Jak bym nie wyciągnął kiedyś, żeby komuś udowodnić, że się da, to bym też pewnie do dziś twierdził, że się nie da, jednak jest to droga przez mękę. Tak samo jak w Passacie B5 1.9TDI z automatem, da się wyjąć i włożyć skrzynię biegów bez rozpinania zawieszenia ale zajmuje to wiele godzin, a z rozpięciem tylko chwilę, dodatkowym problemem jest niestety waga tej skrzyni coś około 80-100kg co utrudnia manewrowanie, w przypadku stabilizatora to odpada. Jak czegoś nie jestem pewien to piszę , że nie jestem pewien, a jak coś robiłem to wiem, że da radę, w myśl zasady "jeśli nie potrafisz czegoś zrobić, nie znaczy, że jest niemożliwe Smile, często się na tym łapie i też już wiele osób mi wiele "niemożliwych rzeczy udowodniło".

Pozdrawiam
Odpowiedz
#15
Stare przysłowie: Jeżeli coś jest niemożliwe do wykonania, weź człowieka z ulicy, który nie ma o tym pojęcia i na pewno to zrobi Big Grin
Z tego co pamiętam, chyba łomikiem lekko odchylałem silnik, bo mi centymetra brakowało.
Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Stabilizator, a łącznik stabilizatora ( czyli pytanie laika ) raventes 21 8,737 07-01-2023, 12:37
Ostatni post: Piter1028

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości