Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 3.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podgrzewacz elektryczny - z 3 świec/inne warianty elektryczne
#11
Tak zgadza sie, przekazanie mocy z częsci elektrycznej na wirnik pompki jest tak jak piszesz magnetyczne, ale jeśli zatrzymasz łapatki wirnika po mokrej stronie sprzęgło magnetyczne jest tak mocne, ze wirnik elektr. staje i pompka kaput. Ale to juz nie o to chodzi, po co pompka ma na siłę pompować płyn w zaślepiony wąż, to już lepiej dla niej aby była wypięta z zasialania.
Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
Odpowiedz




#12
Przerabiałm temat z dogrzewaniem elektrycznym, ale ja zamontowałem to na przewodzie do przedniej nagrzewnicy (obudowa świec chyba z renówki była). Po pierwszej zimie naprawiłem ebera i zregenerowałem alternator Tongue i wymontowałem dogrzewacz elektryczny Big Grin
Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
Odpowiedz
#13
Dzis w swoim Shaeanie z przodu zdezaka zaczalem macac odstraszacz na szczury, ktory okazal sie nim nie bycSmilePod klapka jest 3 pinowe gniazdo, jakby elektryczne, czyzby to dogrzewanie bloku? Czy moglo byc montowane fabrycznie bo wyglada jakby instalacja od tego byla integralna z reszta?
Odpowiedz
#14
możliwe kolego ze to podgrzewacz bloku, wystarczy ze to była wersja na Skandynawię i takie coś posiada, kiedyś miałem pajero z takim czymś,super sprawa na zimę, grzeje blok do około 40 stopni ,zapodaj jakieś foto tej wtyczki
Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
Odpowiedz
#15
Wyglada to tak...


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#16
dokładnie , to jest wtyczka od grzałki, pewnie gdzieś masz grzałkę w bloku, popatrz dobrze
Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
Odpowiedz




#17
To jest grzałka w bloku, mam coś takiego nówkę defa czy jakoś tak, ale to od starego passta b2 pewnie, chociaż na oko powinno pasować trzeba by zmierzyć średnicę.
Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
Odpowiedz
#18
na pewno by jakoś dopasował, jak robiłem w Szwecji to tam na parkingach są normalnie gniazdka gdzie na noc sobie wszyscy podłączają auta, gdzie to kupiłeś kolego??
Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
Odpowiedz
#19
Do mnie to pytanie?
Jeżeli tak to dostałem to z gratami kiedyś i tak przeleżało, mi chodziło o samą grzałkę w bloku i jej średnice. Bo do gniazda można dokupić wtyk na allegro się znajdzie pod hasłem defa.
Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
Odpowiedz
#20
tak kolego do ciebie było pytanie mój błąd mogłem zacytować, ciekawe jak by się spisywał taki podgrzewacz http://allegro.pl/podgrzewacz-grzalka-ci...76644.html
Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Question Podgrzewacz " dymi ", ale nie działa. raventes 15 5,235 03-03-2018, 00:40
Ostatni post: Stefano
  podgrzewacz problem z sterownikiem lola0307 2 2,531 12-01-2012, 20:27
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości