Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 3.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podgrzewacz elektryczny - z 3 świec/inne warianty elektryczne
#21
Nie wiem ile ta defa w sumie ma, ale skoro piec ma 5kw a słabszy 3kw i widac różnicę w grzaniu, 5kw szybciej grzeje to ta grzałka jest 5 razy słabsza, więc musiałaby długo chodzić, żeby dogrzać silnik. Tutaj jeszcze dochodzi taka sytuacja, ze o ile defa podgrzwa sam blok i płyn w nim, to w tej grzałce co wysłałeś on cały czas krąży, więc tym bardziej będzie problem z grzaniem. Ta grzałka to raczej tylko do łatwiejszego odpalenia silnika służy bo ogrzać płynu nie ogrzeje.
Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
Odpowiedz




#22
Witam,
mój D3WZ nie działa. Do tego odłączyłem tylny obieg płynu. Nie jest źle z ogrzewaniem, ale myślę dołożyć podgrzewacz elektryczny na 3 świece żarowe.

W necie jest kilka opisów jak to zrobić bazując na podgrzewaczu przepływowym z renówek, montując go na przewodzie płynu idącym do nagrzewnicy.

Ale ja myślę, czy się nie da zastosować podgrzewacza z VW Passata przykręcanego bezpośrednio do bloku silnika?

Macie wiedzę czy "podejdzie"?

Pozdr
Robert
Odpowiedz
#23
Podejść podejdzie tylko to niewiele daje. Mam to w golfie ale odlaczylem bo szkoda prądu. Trzeba mocny latek mieć i robić większe dystanse. Przelicz ze 10 takich podgrzewaczy po 3 świece to tyle co jeden d3wz.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#24
Ja mam oryginalnie w focusie przepływowy na 3 świece ale jest to na wężu doprowadzającym płyn do nagrzewnicy by było szybciej cieplej w środku. Takie same były w mondeo.
[Obrazek: laweta-olx.jpg?w=50&h=35&zoom=2] Pomoc drogowa - przewóz aut, przyczep, maszyn, minikoparek itp. 509-415-653
Odpowiedz
#25
witam!Energia do świec nie spadnie z nieba musi zostać spalone paliwo. Sprawność uzyskania energii elektrycznej (w alternatorze) ok.40% - sprawność piecyka ok.80%. Ponad to maksymalna moc elektryczna jaką można pobrać z alternatora jest ograniczona jego mocą znamionową ok.1kW. Przy 14V to ok. 70A........powodzenia
Odpowiedz
#26
glownie chodzi oto ze pradu za duzo nie ma w rezerwie. Autko troszke pobiera juz jak pracuje. Oswietlenie plus jeszcze przez pierwsze minuty swiece zarowe to juz jest okolo 100 A.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#27
Takie podgrzewacze na 4 swiece byly w autach francuskich,nie pamietam dokladnie z jakich wyciagalem ale chyba byl to citroen xsara picasso. Zamontowalem do siebie do Vw T4 ale pojawialy sie sporadyczne problemy,zapalala sie lapmka od aku,i brzeczyk. Grzalo u mnie na kilka sposobow. Nic sie nie dzialo jak sam robilem ON I OFF. Jak zamontowalem na przekaznik i wylacznik krancowy w drzwiach na wypadek jakbym zapomial zrobic OFF. to pojawialy sie wyzej opisane problemy. Polecam zalozyc w aucie ktore nie jest na Canie. Inaczej beda sie dziac cuda. Teraz te auto jest zepsute,ale i tak nie uzywalem tego. Polecam lepiej skuteczniej lecz tez z przygodami zlozyc sprawny D3WZ.
Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
Odpowiedz
#28
Tak sporo aut to miewa. Laguny itp. Poza fajnym usmiercaniem altka i aku jesli sie nie jezdzi w dalekie trasy to slaba moc grzewcza jest tego pseldo dogrzewacza elektrycznego. Poza tym ori w vagach mimo ze stosowali 3 swiece a nie jak w lagunie itp 4 sztuki to te swieczki nei sa zalaczane odrazu wszystkie naraz. Zaleznie od stanu onciazenia altka zalacza sie jedna albo dwie swieczki. Przy wyzszych obrotach zalaczane sa wszystkie.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#29
Daj sobie siana z tymi świecami. Też to przerabiałem. Z passata ci nie podejdzie, bo przy bloku silnika, nad króćcem leci rura do intercoolera. Ja zakładałem z renówki, bezpośrednio na wąż przed wlotem do nagrzewnicy. Kontrolki przygasały, pasek piszczał, efekt - znikomy. Naprawiłem piecyk, przerobiłem na postojówkę i mam lato w samochodzieTongue Wszyscy skrobią a ja mach - mach wycieraczkami i jadę.
Skoro odciąłeś sobie -sam?- tylny obieg, to wyciągaj piec i go naprawiaj. Najczęstsza awaria to przepalona świeca lub zgnite kable we wtyczce.
Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
Odpowiedz
#30
Wszystko dam radę zrobić, poza odblokowaniem sterownika, bo nie mam "jakiegoś zegara", a samochód jest z 99 roku i VAG się nie połączy.

Prądu niestety jak piszecie mało, bo mam podgrzewaną przednią szybę i grzane fotele Wink
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Question Podgrzewacz " dymi ", ale nie działa. raventes 15 5,236 03-03-2018, 00:40
Ostatni post: Stefano
  podgrzewacz problem z sterownikiem lola0307 2 2,531 12-01-2012, 20:27
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości