Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cały czas grzeje?
#1
Moze mnie ktoś nakierować co może być przyczyną tego, że auto mimo wyłączonego climatronica grzeje, czy jest jakaś regulacja otwarcia nawiewów przy nagrzewnicy?!
Odpowiedz




#2
Jesli wczesniej nastawiłeś np. na grzanie to klapa temperatury sie otwarła i przepuszcza powietrze przez nagrzewnicę, Jak wyłaczysz niby klimatronik i i nawiew, to znikną wskazania na wiswietlaczu, ale klapa dalej jest w tym samym miejscu, czyli otwarta i kiedy samochód jest w ruchu, to wiadomo, ze wdmuchuję siła pędu powietrze do kabiny i to ogrzane. W naszych autach nie ma zaworów na nagrzewnicach i gorący płyn cały czas przez nich ma obieg, a temperaturę regulujesz tylko klapami za pomocą ustawień na panelu klatronika. Klimę natomiast włączasz poprzez takie ustawienie, aby nie było napisu ECON, wiec klapa przekieruje powietrze przez parownik i go schłodzi.
Nie wiem w czym widzisz problem...
Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
Odpowiedz
#3
Ustaw temperaturę na LO i po sprawie.
Chyba że klapa niedomaga... Z drugiej strony to trochę dziwne, ja climatronica nie wyłączam wcale. Po prostu zmniejszam temperaturę jak jest za gorąco i tyle. Oczywiście w obecnych temperaturach chodzi na ECON.
Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Star Wycieraczki przód/nie działają/działają cały czas/inne problemy/schemat alhambra111 156 70,423 05-01-2019, 16:46
Ostatni post: zager123412
  Problemy z ogrzewaniem/słabo grzeje/nie grzeje borys03 76 43,041 18-01-2018, 13:27
Ostatni post: 87Kamiloss87
  klakson - trąbi cały czas kazix 6 3,769 01-09-2014, 21:07
Ostatni post: kazix

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości