Ocena wątku:
  • 52 głosów - średnia: 3.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kontrolka ciśnienia oleju - świeci/mruga/problemy/działanie
Ale po co miałbym kłamać. Zauważyłem taki objaw i odrazu mnie to zaniepokoilo i dlatego napisałem.
Odpowiedz




Nie, nie. Nie klam znowu. Napisales ze cyt:
"jest dokładnie taka sama usterka a wcześniej tego nie było"

Przecie byles pewny ze tego wczesniej nie było a tu juz pare osob pisze ze ma jak ma. Ja mam dwa vagi w tdi i tez tak mam. Dzis nawet zona sprawdzala bo ja prosilem.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
U mnie przy stanie full na bagnecie, na zimnym kontrolka miga dwa razy, na ciepłym silniku mruga raz, a jak jest poniżej połowy na bagnecie kontrolka mruga trzy razy
Przed przekręceniem kluczyka kontrolka gaśnie ale po odpaleniu mruga
Odpowiedz
Dobra Pany nie kłóćcie się Big Grin
Ostatnio ktoś tu na forum pisał, dlaczego u niego w TDI nie zapala się kontrolka |check engine|, a w wielu przypadkach wszyscy pytają, dlaczego ona się pali Big Grin
Odpowiedz
Wesoł, proszę o spokój Big Grin Moja kontrolka:
https://youtu.be/t_AljO0Kj58
Najlepiej opowiedzieć filmikiem. Zawsze tak było u mnie i uważam to za normalne. Po przekręceniu kluczyka kontrolka świeci aż do rozruchu. Jak odepnę czujnik ciśnienia, kontrolka zaczyna mrugać i włącza się brzęczyk. Jak podziała mi się masa na liczniku, to po odpaleniu kontrolka mrugała, ale nie działał brzęczyk.
Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
Odpowiedz
sprawa tyczy ASZ a nie AFN. W sharnaie po wyciagnieciu kluczyka ze stacyjki opada wskaznik paliwa do zera a w megance mi nie opadał i nie robie z tego powodu afery i nie upieram sie ze bylo wczesniej inaczej. Klami jak z nut kolega bo sie upiera ze bylo inaczej a nie jest.

Poza tym napisal ze posiada tez galaxa mk1 i tam tez jest ta usterka czyli ze mu gasnie ta kontrolka przed odpaleniem. Nie wiem jak jest w przedlifcie bo takowego pojazdu nie mialem nigdy a jedynie tyle co koledzy do mnie przyjezdzali to widzialem. Wszystkie tdi PD maja tak ze gasnie kontorlka bo to nawet wynika z wsadu do licznika jak sie go przeanalizuje.

Tak jeszcze dodam ze nikt tu sie nie denerwuje. Poporstu koelga klamie bo jakby powiedzial ze nie pameita jak bylo powiedzmy pol roku temu to by sie mu pokazalo faktycznie filmik czy wyjasnilo co i jak a przecie sie upiera ze tak bylo i tak ma być bo przecie pamieta co widział co nie.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




(04-02-2016, 13:25)wesol napisał(a): po wyciagnieciu kluczyka ze stacyjki opada wskaznik paliwa do zera a w megance mi nie opadał i nie robie z tego powodu afery i nie upieram sie ze bylo wczesniej inaczej.
A czy czasami w Megane nie jest tak jak w Mondeo MK1 i Escorcie, gdzie wskaźniki nigdy nie opadały jeżeli wyciągnąłeś kluczyk ze stacyjki, w Accordach też tak jest i to jest normalne.

Odpowiedz
Przepraszam za Off topic
Jestem aktywnym czytelnikiem na wielu forach motoryzacyjnych, technicznych i innych.
Z tego co zauważyłem zazwyczaj kultura i chęć pomocy na wielu forach jest na wysokim i miłym poziomie.
Jednakże postrach jaki sieje wesol na tym forum jest śmieszny, czasem za niewinnie zadane pytanie człowiek jest ośmieszany, nazwany kłamcą. Po prostu mam wrażenie że wiele osób może poczuć się nie miło na tym forum i może szukać pomocy w innych miejscach. Koleżko jest wiele innych sposobów na powiedzenie że ktoś się myli lub coś przeoczył na początku.
Wesol mam do Ciebie szacun za wiedzę i niejednokrotną pomoc...Ale prośba: wyluzuj i bądź czesem trochę milszy. Nie każdy ma taką wiedzę, spostrzegawczość i zapewne IQ jak Ty. Bywa że ktoś potrzebuje wytłumaczenia i poprowadzenia za rękę jak dziecko. Jednakże każdy z nas jest Kolegą forumowym i być może następnym razem w potrzebie pomoże Tobie.
Ty też czasem się mylisz. np. http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread...f#pid36912
Gdyby kolega nalał zamiast satacenu zalał adblue tak jak poradziłeś... popełniłby błąd. A jednak nadal wszyscy mają do Ciebie szacun.

Pozdrawiam i życzę więcej pozytywnej wibracji na tym forum dla Wszystkich
Odpowiedz
Widzisz kolego nie wiem czemu jest mi przytykane ze ja jakiś jestem agresor i takie tam. Nigdzie nie użyłem ani wykrzyknikow ani jakichś sformułowań dziwnych. Poproś tu kłamstwo to nie mówienie prawdy a chyba zgodzisz się ze mną ze nie było to mówienie prawdy ze napewno tak było a nie inaczej z ta kontrolka. Poprostu jakby napisał ze chyba świeciła ta kontrolka to by nie było gadki.

Co do adblue to ten temat jest o przeniesieniu zbiornika na ów płyn bo to mialobyc mijsce na koło. Napisałem tak bo 95% ludzi wie o co chodzi jak usłyszy adblue. Nigdzie nie mówiłem ze musi tam łac takowy płyn bo zapytał ktoś co tam trzeba zalewać. Wierz mi ze jak się pojawi np Bogus to przyzna mi rację ze wiem co to jest ten ów płyn.
Nieomylny nigdy nie byłem i nie uważałem się. Bardzo dobrze ze ktoś na to tez zwraca uwagę. Parę gaf tez popełniłem nie przeczę. Natomiast co do forum itd to wierz mi ze np na forum opel24 juz taki temat z miejsca zamknąłby taki Gawlak nawet bez dyskusji.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
Nie wątpię że znasz różnicę pomiędzy satacenem a adblue, nie wątpię że zrobiłeś w tym momencie skrót myślowy.
Dlaczego jesteś odbierany jako agresor i takie tam? po prostu zapewne masz takie obycie co nie przeczy temu że robisz tutaj dużą robotę.
Moim celem nie był atak na Ciebie tylko po prostu zwrócenie uwagi że przydałaby się czasem bardziej koleżeńska i wyrozumiała atmosfera, bo tak jak napisałeś każdemu z nas może przytrafić się gafa.
W każdym razie tak jak mówię do teściowej: " i tak Cię Lubie".
Pozdro i koniec off topa.

a co do kontrolki... to chyba był po prostu brak spostrzegawczości
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sharan 1.8T, reset licznika, kontrolka ESP, wskaźnik ładowania Cezaryk 1 47 02-05-2024, 16:05
Ostatni post: Niemago
  Moduł komfortu/centralnej elektryki - kodowanie/dodawanie funkcji/zmiana modułu/rozpiska/pytania/problemy marecki_name 500 122,174 05-04-2024, 23:27
Ostatni post: tomecek25
  Kontrolka airbag/poduszki powietrznej ono79 124 40,716 19-07-2023, 10:40
Ostatni post: wesol
  Pobór prądu a kontrolka alarmu motik1 18 3,065 07-07-2023, 22:20
Ostatni post: PabloLG
  Tempomat - założenie/aktywacja/problemy - wszsytko z tym związane Focal 248 89,700 03-03-2023, 08:04
Ostatni post: Sabat191
  kontrolka ESP - przykładowe rozwiązanie problemu rodzynek 5 2,482 11-09-2022, 09:37
Ostatni post: adrianb
  xenoe lewy reflektor - druga wtyczka i ogólne problemy ch0jrak 0 399 05-08-2022, 08:58
Ostatni post: ch0jrak
  czujnik temperatury oleju rodzynek 1 539 10-07-2022, 13:41
Ostatni post: wesol
  Podgrzewane fotele - problemy/usterki rieger 83 65,002 08-11-2021, 10:52
Ostatni post: kalamb
Question Problemy z kierunkowskazami ssz 32 18,367 04-03-2021, 23:01
Ostatni post: woiitek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości