Ocena wątku:
  • 52 głosów - średnia: 3.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kontrolka ciśnienia oleju - świeci/mruga/problemy/działanie
jutro przejrzę kable... jak odłączę kable od czujnika to kontrolka gaśnie czy jest to jakaś podpowiedz?
Odpowiedz




Wczoraj w trasie zapaliła mi się kontrolka oleju. Otworzyłem maskę sprawdziłem olej był ok. Odpalilem silnik kontolka zgasla . Przejechałem 40km dalej się zapaliła zgasilem silnik i patrzę pod maske i ten czujnik co jest koło filtra zdjelem wtyczkę a on cały mokry w oleju. Wyczyscilem go i zgasla kontrolka i znowu 0po 40 km się zapaliła zdjelem wtyczkę znowu znowu cały mokry. I tak dojechalem do domu 200km.Kupiłem drugi czujnik wsadzipem go . I terach chciałem się zapytać ten kabel od wtyczki czujnik co jest jak go zewze do masy to powinien się zapalic kontrolka oleju na desce i sygnał na wolnych o obrotach czy jest jakaś inna zasada działa bo jak tak robię to nie zapala się na desce kontrolka oleju. Ale przed od paleniem przy zapłonie zapala się i przy odpaleniu gasnie. Chciałem się zapyta jak to sprawdzić .
Odpowiedz
Tongue 
Witam
Dziś szarik pokazał rogi Shy
Jakieś dwa tygodnie temu zrobiłem szarikowi serwis...miedzy innymi wymiana oleju w silniku i termostatu, bo był uwalony i nie dogrzewal silnika.
Tyle się oczytałem o olejach i zalałem Motula, niestety chyba był zbyt dobry do mojego silnika Tongue
A więc dziś jadąc sobie trasą (ok 50km zrobione )zaczęła mrygać kontrolka od oleju i wyskoczył napis STOP i coś tam po szwabskiemu....
Oczywiście zaraz zatrzymałem się, kontrolka zgasła...Zgasiłm silnik, odczekałem chwilkę sprawdziłem stan oleju-OK zapaliłem po 5km sytuacja się powtarza...powtorzyłem czynność i dojchałem do swojego mechanika. Na szybko padła diagnoza że zapchany smok, jeszcze gdybanie czy pompa oleju nie padła. Macie jakieś inne sugestie?
Sharan 2002r nalot podobno 284k km. Kupiony w kwietniu ubiegłego roku, to jego pierwsza wymiana oleju za mojej kadencji, w między czasie dolewałem ok litry na 4-5k km, cały czas chodził nie dogrzany przez walnięty termostat, odma była czysta...
Odpowiedz
Witajcie ponownie
A wiec kłopot rozwiązany, a mianowicie przytykało smoka. Tak jak pisałem, olej rozpuścił osad w silniku i niestety ten przytykał smoka. Ciśnienie na pompie wzorowe, miska i dół silnika wyczyszczony, wszystko poskładane, nowy olej, filtr i bagnet, bo stary zaczął gubić plastik, którego kawałki też były w oleju.....370zł w plecy , ale przynajmniej silnik czysty od środka. Jeszcze tak często oliwy nie wymieniałam- co 300km
Odpowiedz
Czasami wskazane jest ściągnąć miskę i przemyć gluty z dna. Szczególnie jak silnik ma już trochę nieprzejechane
Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
Odpowiedz
Pytanie do bardziej obeznanych-w liczniku z pełnym FIS-em po włączeniu zapłonu kontrolki ciśnienia nie ma ?Nabyłem taki model 2005 1.9 115 kucyków 4motion i jestem ciekawy .Sprawdzałem u znajomka z silnikiem 130 z pełnym FIS-em i tez po włączeniu zapłonu kontrolki ciśnienia oleju brak.Tak ma być ?
Odpowiedz




Ja tez mam '05 4motion 115hp. I ni ma.
Ale jak pokrecisz "na sucho" ok 8-10 sek to się zaświeci na fis'e duże RED i wtedy zobaczysz.Wink
Sharan 4motion AUY 115HP
Odpowiedz
Dzięki,uspokoiłeś mnie.
Odpowiedz
Witam. Po wymianie oleju, zalaniem świeżym wymianie filtra uruchomiłem silnik, w innych pojazdach zwykle po takiej akcji zapala się kontrolka od ciśnienia oleju ale... u mnie przez to że jest FIS takiej nie ma tylko podobno ma się pojawić na wyświetlaczu. Ok może ten typ tak ma że nie od razu o wszystkim informuje... zacząłem dalej eksploatować auto ale gdzieś cały czas nie dawało mi spokoju czy na pewno jest wszystko ok z tym wskazaniem ciśnienia, postanowiłem przyjrzeć się temu bardziej żeby sprawdzić zasadę działania układu kontrolnego, przy okazji nabywając nowy czujnik za około dwie dyszki żeby mieć pewność że sprawny jest. Sprawdziłem omomierzem że przy braku ciśnienia nie ma w ogóle przewodzenia a po odpaleniu pojawia się rezystancja około 240 omów. Confused To znaczy że po odpięciu kostki z czujnika coś powinno zacząć się dziać na zegarach a tymczasem minęła długa chwila prawie 5 minut i nic!!!! Co po zaniku ciśnienia w układzie smarowania oznaczałoby zatarcie silnika. Mam pytanie do co bardziej doświadczonych kolegów, którzy mają może takie samo auto, co się dzieje u nich gdy odepną czujnik ciśnienia czy coś się dzieje a moim zdaniem powinna zapalić się kontrolka ciśnienia oleju. Drugie pytanie co może być przyczyną tego stanu że u mnie nic się dzieje. Trzecie jak to naprawić?
Sharan 1,9 TDI 115 PS AUY 2004r.
Wersja Family
Odpowiedz
Witam.

Czujnik ciśnienia oleju nie jest czujnikiem rezystancyjnym więc pomiar rezystancji nie jest potrzebny, jest to czujnik zwarciowy/rozwarciowy i w tym konkretnym przypadku zwiera/rozwiera do masy, co jest "odczytywane" przez zegary na 10pin niebieskiej wtyczki i to w tym miejscu sprawdzasz co się dzieje z sygnałem (na wyjściu czujnika i na pinie wtyczki zegarów) i masz odpowiedź gdzie leży wina, jeśli są podejrzenia co do niego, natomiast gdybyś zadał sobie trochę trudu i przeczytał ten wątek, nawet tylko kilka ostatnich postów, to byś wiedział jak działa kontrolka w Twoim modelu i czy jest sens przy nim grzebać.

Pozdrawiam
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sharan 1.8T, reset licznika, kontrolka ESP, wskaźnik ładowania Cezaryk 1 47 02-05-2024, 16:05
Ostatni post: Niemago
  Moduł komfortu/centralnej elektryki - kodowanie/dodawanie funkcji/zmiana modułu/rozpiska/pytania/problemy marecki_name 500 122,185 05-04-2024, 23:27
Ostatni post: tomecek25
  Kontrolka airbag/poduszki powietrznej ono79 124 40,722 19-07-2023, 10:40
Ostatni post: wesol
  Pobór prądu a kontrolka alarmu motik1 18 3,067 07-07-2023, 22:20
Ostatni post: PabloLG
  Tempomat - założenie/aktywacja/problemy - wszsytko z tym związane Focal 248 89,705 03-03-2023, 08:04
Ostatni post: Sabat191
  kontrolka ESP - przykładowe rozwiązanie problemu rodzynek 5 2,483 11-09-2022, 09:37
Ostatni post: adrianb
  xenoe lewy reflektor - druga wtyczka i ogólne problemy ch0jrak 0 399 05-08-2022, 08:58
Ostatni post: ch0jrak
  czujnik temperatury oleju rodzynek 1 539 10-07-2022, 13:41
Ostatni post: wesol
  Podgrzewane fotele - problemy/usterki rieger 83 65,003 08-11-2021, 10:52
Ostatni post: kalamb
Question Problemy z kierunkowskazami ssz 32 18,369 04-03-2021, 23:01
Ostatni post: woiitek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości