Ocena wątku:
  • 52 głosów - średnia: 3.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kontrolka ciśnienia oleju - świeci/mruga/problemy/działanie
To że po przekręceniu kluczyka kontrolka oleju się nie świeci to o tym wiem. Tak samo jak przy bezskutecznej próbie uruchomienia się zapala. Mnie konkretnie jednak chodziło o przypadek gdy np podczas jazdy z jakiegoś powodu nagle spadnie ciśnienie. W tych silnikach, a bardziej w tym rozwiązaniu zegarów z FIS em kontrolka nie zapala się na biegu jałowym W OGÓLE a dopiero gdy jest spełniony warunek:
a) brak ciśnienia
b) przerwa w obwodzie czujnika (np odpięcie kostki)
ale dopiero po przekroczeniu 1800 obr/min!
ba obniżeniu obrotów komunikat znika jakby nigdy nic tak to inżynierowie VW sobie wymyślili.
Informację tą jednak znalazłem już po napisaniu powyższego postu na innym forum.
Pozdrawiam Moderatora.

Sharan 1,9 TDI 115 PS AUY 2004r.
Wersja Family
Odpowiedz




Allleeee o cooooo ccchhhooodddzzii? ;-)
Wskaż mi Waść sprawny pojazd mechaniczny w którym zapala się kontrolka ciśnienia oleju na biegu jałowym ;-)
Jak masz obawy to VCDS w „rękę” sprawdzenie ewentualnych błędów i test zegarów czy kontrolki są sprawne. Nie bój się jak przyjdzie pora to się zaświeci ( oby nigdy )
W modelach Sharana po pierwszym lifcie ( a przypuszczam ze po drugim jest tak samo ) nawet przy niskim stanie oleju ( minimum na bagnecie ) zapala się żółta kontrolka ( zamiast czerwonej) sygnalizująca niski poziom.
Jeśli system nie wykaże błędów można jeździć spokojnie, uszkodzenie czujnika ciśnienia lub poziomu sygnalizowane jest na fisie i zapaleniem kontrolki jak tez błędami w programach diagnostycznych.
Odpowiedz
(02-02-2019, 18:58)kalamb napisał(a): Allleeee o cooooo ccchhhooodddzzii? ;-)
Wskaż mi Waść sprawny pojazd mechaniczny w którym zapala się kontrolka ciśnienia oleju na biegu jałowym ;-)
Jak masz obawy to VCDS w „rękę” sprawdzenie ewentualnych błędów i test zegarów czy kontrolki są sprawne. Nie bój się jak przyjdzie pora to się zaświeci ( oby nigdy )
W modelach Sharana po pierwszym lifcie ( a przypuszczam ze po drugim jest tak samo ) nawet przy niskim stanie oleju ( minimum na bagnecie ) zapala się żółta kontrolka ( zamiast czerwonej) sygnalizująca niski poziom.
Jeśli system nie wykaże błędów można jeździć spokojnie, uszkodzenie czujnika ciśnienia lub poziomu sygnalizowane jest na fisie i zapaleniem kontrolki jak tez błędami w programach diagnostycznych.

No właśnie o tą pewność chodziło Rolleyes ponieważ podczas sprawdzania błędów pojawił się błąd związany z komunikacją zegarów i sterownika silnika. Ale już wszystko sprawdzone, tj odpięcie czujnika obroty powyżej 1800 wywala błąd i komunikat na fisie czyli diagnostyka działa Big Grin Innymi słowy można jeździć spokojnie i oby w normalnych warunkach eksploatacyjnych żaden z powyższych sie nie pojawił.
Sharan 1,9 TDI 115 PS AUY 2004r.
Wersja Family
Odpowiedz
Czujnik ciśnienia to praktycznie w każdym aucie jest parodią. Coprawda są różne czujniki więc i różne ustawienia ciśnienia progowego. Tyle że toni tak nic nie zmienia tak naprawdę bo bywa 0.8 bara czasem 0.6 bara itp. tyle że silnik na jałowych ma nie mniej jak okolice 1.5 bara a dość często nawet i 2 bary. Jak spadnie ciśnienie do 1 bara to po silniku. Czyli tak naprawdę jak zadziała czujnik to oznajmia żeby sobie kupić drugi motor.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
Witam wszystkich forumowiczów. Od tygodnia jestem w posiadaniu sharan 1,9 tdi że 110 konnym silnikiem z 1998 roku. Po trzech dniach użytkowania zaczęła zapłać się kontrolka oleju czerwona i miga dzieje się tak tylko w czasie jazdy powyżej 3 tysięcy obrotów. Jak zgasze silnik wszystko wraca do normy i powyżej 3 tysi apiac to samo. Sprawdziłem ciśnienie oleju u mechanika jest takie jak trzeba wymienione czujniki ciśnienia oba stan oleju norma a problem cały czas powraca. Gdzie szukać przyczyny. Pomóżcie proszę.
Odpowiedz
Panowie moi mili mam pytanko. Co jakiś czas zapala się konewka i miga i wyskakuje komunikat STOP. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu wszystko jest ok. Jeżdżę na motulu 8100. Tydzień temu wymieniałem olej i filtr. Aha poziom oleju jest w normie. Pomoże ktoś? Z góry dziękuję
[b]VW SHARAN 1.9 TDI
Aroska 1.0
Odpowiedz




Zmierzyć ciśnienie oleju na biegu jałowym i około 2000 obrotów na zimnym i na ciepłym ( temp.oleju 90 stopni). Jeśli ciśnienie będzie dobre, wymienić czujnik ciśnienia oleju. Jeśli to nie pomoże, zrzucić miskę olejową i wyczyścić smok pompy oraz pompę ( ewentualnie ją wymienić).
Odpowiedz
Witam.

Jaka konewka, pomarańczowa czy czerwona, jak czerwona, to zostało już powiedziane, jak pomarańczowa, to pewnie czujnik poziomu w misce się kończy.

Pozdrawiam
Odpowiedz
Konewka czerwona
[b]VW SHARAN 1.9 TDI
Aroska 1.0
Odpowiedz
Dobrze by było sprawdzić jakie jest faktyczne ciśnienie oleju. Mi kiedyś pękł kabelek od czujnika ciśnienia i też czerwona się paliła plus akustyka.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sharan 1.8T, reset licznika, kontrolka ESP, wskaźnik ładowania Cezaryk 1 47 02-05-2024, 16:05
Ostatni post: Niemago
  Moduł komfortu/centralnej elektryki - kodowanie/dodawanie funkcji/zmiana modułu/rozpiska/pytania/problemy marecki_name 500 122,235 05-04-2024, 23:27
Ostatni post: tomecek25
  Kontrolka airbag/poduszki powietrznej ono79 124 40,740 19-07-2023, 10:40
Ostatni post: wesol
  Pobór prądu a kontrolka alarmu motik1 18 3,072 07-07-2023, 22:20
Ostatni post: PabloLG
  Tempomat - założenie/aktywacja/problemy - wszsytko z tym związane Focal 248 89,721 03-03-2023, 08:04
Ostatni post: Sabat191
  kontrolka ESP - przykładowe rozwiązanie problemu rodzynek 5 2,483 11-09-2022, 09:37
Ostatni post: adrianb
  xenoe lewy reflektor - druga wtyczka i ogólne problemy ch0jrak 0 400 05-08-2022, 08:58
Ostatni post: ch0jrak
  czujnik temperatury oleju rodzynek 1 541 10-07-2022, 13:41
Ostatni post: wesol
  Podgrzewane fotele - problemy/usterki rieger 83 65,012 08-11-2021, 10:52
Ostatni post: kalamb
Question Problemy z kierunkowskazami ssz 32 18,374 04-03-2021, 23:01
Ostatni post: woiitek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości