Ocena wątku:
  • 52 głosów - średnia: 3.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kontrolka ciśnienia oleju - świeci/mruga/problemy/działanie
#41
2.0 jest sporo rodzajow wiec i ich nie mozna wrzucac do jednego worka. Jest kilka jednstek otre to w zasadzie niczym sie nie roznia od 1.9 Poprostu sa rozwiercone do 2.0 ale sa jednostki 16V i owszem zgodze sie ze lubia czasami wciagnac oleju choc i oleju tez i przybywa. To sa juz silniki z DPFami itd.
Ja nic nie slyszalem np na forum golfa by ktos sie tam mocno uskarżał ze mu 1.9 PD pochlania duze ilosci oleju. Sporo znajomych ma 1.9 TDI PD i tez nic mi nigdy nie mowili ze oleju dolewaja. Kuzyn naturlał alhambra tez w AUY pol miliona km i mial rozne dziwne awarie raczje drobne ale motorownia to jak zloto chodziła. Dwa razy rozrzad robil na jednym nakulał ponad 200 tys km. Dwie dwumasy zajechane, dwie półoski prawe zajechane. Do silnika i pompek nie zagladał wcale jesli chodzi o naprawy. Problemy mial z elektryka, drobnym osprzetem itp. jak sprzedawal to na blacie bylo oczewiscie 18 tys km ale aktycznie bylo grubo ponad 700 tys km.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#42
Mi między wymianami (co 15.000) schodzi o 1/3 bagnetu.
Raz dolałem i weszło mi może 200ml do max bagnetu.
Przejechane mam (licznikowo ale z dużym prawdopodobieństwem Wink) przeszło 230.000 i górzysty teren więc raczej pod obciążeniem.
był VW Sharan 4Motion 116 PD 2005 Business
Odpowiedz
#43
ja tu nie pisze o dużych ilościach sa to najczęściej od 300 do 500 mililitrów na wymianę w zależności od stylu jazdy i trybu wymiany oleju.
Na forum OCP dużo się o tym pisze i nikt się temu nie dziwi.
Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Odpowiedz
#44
Odkopię temat.
Chodzi o oliwę... pół roku temu wymieniłem olej, był 5w30 long life i taki też wlałem tylko że Mobil 3000 5w30 long life- następnie wpier....m się prawym kołem w dziurę i po ok. 2 km. zaświeciła mi sie czerwona kontrolka oleju, zatrzymałem się... poczekałem i patrze na bagnet a tam ok.- połowa bagnetu, zapalam auto i cisza, od tamtej pory mam tak prawie codziennie - ta kontrolka... i prawie zawsze pół bagnetu- ogólnie olej śmierdzi jakby był juz przepalony... w ostatnim czasie ( ok. 4tys.km dolałem już 2 l oleju aby ta kontrolka nie świeciła się codziennie ( robię ok. 250 km dziennie)... auto nic nie kopci, nawet jak mu przycisnę do 4 tyś obr.- co się dzieje? gdzie ten olej??? wycieków nie ma...
Odpowiedz
#45
Ostatnio zaświeciła mi się znowu kontrolka i co dziwne po nocnym postoju.Postanowiłem rozprawić się z nią bo jest to dość mało dla mnie komfortowa sprawa.Przekopałem neta i różne fora i to co znalazłem w kilku postach to to ,że jest zaśniedzony-uszkodzony czujnik maski.I faktycznie jak poruszałem tym czujnikiem kontrolka znikneła, przypuszczam że przez nią idzie jakieś zasilanie- informacja na lub z czujnika poziomu oleju.Jest bardzo dziwne bo ten włącznik otwartej maski jest chyba do alarmu, więc na zdrowy rozum myśląc co ma piernik do wiatraka.Ważne że jest to tylko to ,a nie jakaś poważniejsza sprawa(przynajmniej u mnie).
Odpowiedz
#46
Gdzie ten czujnik maski dokładnie się znajduje?
Odpowiedz




#47
yyy, zgaduje - pod maską??

Zdaj sie przy zawiasie maski po lewej stronie auta (od strony kierowcy).
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#48
Witam.Mam ten sam problem zapalila mi się żółta kontrolka oleju- poziom jest ok.
Przeczytałem cały wątek i piszecie o przetartych kabelkach albo uszkodzonych czujnikach.
A czy może być tak że ta kontrolka informuje o o kolejnej wymianie oleju?Trzeba wtedy odwiedzic serwis na wymianę i skasowanie kontrolki na kolejny dystans np15tyś.km. W sumie auto jest trochę obładowane elektroniką.Tak sobie myślę ale pewnie jestem w błędzie.
Odpowiedz
#49
nie. Inspekcje olejowe i inne sa osobno wyswietlane na wyswietlaczu.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#50
Jakiś tysiąc kilometrów temu wymieniłem olej dla pewności.Poziom ok, jazda spokojna, a i tak co 100kilometrów zapala mi się ta kontrolka. Otwarcie maski załatwia sprawę na sto km i znów to samo.Tym sposobem wykluczam przetarte kabelki.Nie zamierzam też wymieniać czujników bo myślę że jeśli byłby któryś uszkodzony to błąd powinien wyskakiwać od razu po przekręceniu kluczyka a tak nie jest.
Macie jakieś pomysły?
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sharan 1.8T, reset licznika, kontrolka ESP, wskaźnik ładowania Cezaryk 1 43 02-05-2024, 16:05
Ostatni post: Niemago
  Moduł komfortu/centralnej elektryki - kodowanie/dodawanie funkcji/zmiana modułu/rozpiska/pytania/problemy marecki_name 500 122,057 05-04-2024, 23:27
Ostatni post: tomecek25
  Kontrolka airbag/poduszki powietrznej ono79 124 40,668 19-07-2023, 10:40
Ostatni post: wesol
  Pobór prądu a kontrolka alarmu motik1 18 3,036 07-07-2023, 22:20
Ostatni post: PabloLG
  Tempomat - założenie/aktywacja/problemy - wszsytko z tym związane Focal 248 89,637 03-03-2023, 08:04
Ostatni post: Sabat191
  kontrolka ESP - przykładowe rozwiązanie problemu rodzynek 5 2,477 11-09-2022, 09:37
Ostatni post: adrianb
  xenoe lewy reflektor - druga wtyczka i ogólne problemy ch0jrak 0 393 05-08-2022, 08:58
Ostatni post: ch0jrak
  czujnik temperatury oleju rodzynek 1 529 10-07-2022, 13:41
Ostatni post: wesol
  Podgrzewane fotele - problemy/usterki rieger 83 64,969 08-11-2021, 10:52
Ostatni post: kalamb
Question Problemy z kierunkowskazami ssz 32 18,335 04-03-2021, 23:01
Ostatni post: woiitek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości