Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jak zdemontowac reduktor 2.8 4x4
#1
Witam, jak w tyt. skrzynia aut. 2.8 vr6 4x4 99r. odkreciłem 4 sruby i nie chce zejsc, co dalej.. pomóżcie.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz




#2
Witam.

Musisz równomiernie podważać dużymi śrubokrętami czy jakimiś łyżkami, reduktor jest bardzo ciasno pasowany, a w szczególności trzyma się najmocniej na wale kołnierzowym, który idzie przez niego, to do czego przykręcasz półoś i kołnierzu samego reduktora, który wchodzi w obudowę skrzyni. Poza tym są tam dwie tulejki z uszczelnieniami by nie przepływał olej, coś na wzór kołków ustalających w zwykłej skrzyni tyle, że ciaśniej spasowanych. To jest podobna sytuacja jak wyciągnięcie półosi ze zwykłej skrzyni manualnej, w której półoś trzyma się na zatrzasku, niby che wyjść ale bez użycia siły nie pójdzie.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#3
Oddzielałeś ten reduktor od skrzyni? Udało Ci się?

Pytam, bo mam luzem skrzynię z reduktorem, odkręciłem wszystkie śruby, udało mi się rozchylić to na jakieś 5mm i dalej ni ch..., mimo, że używałem solidnej brechy.
--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
Odpowiedz
#4
Witam.

Oddzielałem nie raz i nie tylko w VW i zawsze idzie ciężko, raz lepiej raz gorzej ale zawsze ciężko, dlatego pisałem o używaniu dwóch śrubokrętów lub łyżek jednocześnie i równomiernie bo wtedy jeszcze idzie najlepiej. Jeżeli odkręciłeś wszystkie śruby to musi zejść. Zawsze co prawda jest możliwość, że ktoś wcześniej to rozbierał i zastosował jakiś swój patent no ale na to to już nie mamy wpływu. A tak na marginesie to powinno się mówić o tym przekładnia kątowa ale mówiąc reduktor też wszyscy wiedzą o co chodzi, sam się na tym łapię.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#5
reduktor udało mi sie zbić za pomoca kolka drewnianego i mlot 5kg i zeszło, trzymało po prostu na tym wałku z zabezpieczeniem jak kolega pisał wyżej, a zatem 4 śruby odkrecamy i zbijamy lub podwazamy. Przy okazji mam taki reduktor oraz skrzynie do sprzedania oraz wszystko z tego autka. Dzieki
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości