Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akumulator rozładowuje się.
#21
No i po sprawdzeniu bezpieczników wyniki sa następujące.
bezpiecznik nr. 32 13mA
bezpiecznik nr. 55 9 mA

Żaden obwód nie bierze mega dużo prądu.

Sprawdziłem czarną skrzynkę. Idzie tam gruby czarny kabel i jest połączony z wiązką która idzie od trzech bezpieczników ze skrzyneczki.
Po odłączeniu go od skrzyneczki na mierniku miałem zamiast 92.8 mA 15.5 mA.
Po odłączeniu go nic nie chodziło w środku auta . Chyba to główna linia zasilania kabiny ?
Nie rozumiem tego.
Po zakonczeniu sprawdzania wyskoczyło mi na mierniku 106 mA , aż do 117 mA. Magia :/
Pomiary robilem na - jak i + .
Ten gruby czarny kabel z oczkiem nad aku to kabel od alternatora . Sprawdziłem końcówkę tego kabla z plusem i na mierniku miałem 12,5 V . Ale jeśli ten kabel idzie do plusa to skąd to napięcie między nim a aku ?
   
   



Odpowiedz




#22
Czego ty nie zrozumialeś!! Czemu nei wykonujesz tego oco sie prosi. Miales odlaczyc kleme ujemną miedzy nia a słupek akumualtora ujemny wpiac kable od amperomierza. Ustawiasz miernik na ampery albo mili ampery. Miernik pokazuje ci te 120mA co nie??? Idziesz do babiny to gdzie siedzisz jak jedziesz. Pod wlacznikiem swiatel masz klapke i full bezpieczników. Masz kolejno wyciagac i wkladac bepzieczniki obserwujac czy z tych 120 mA spada wkoncu na te przepisowe 30-40 mA. Tyle w temacie.
Kabli w tej skrzynce przy akumualtorze nei ruszasz bo maja byc podlaczone w tej skrzynce.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#23
No i tak właśnie zrobiłem . + akumulatora do miernika i od miernika do klemy plusowej .
- akumulatora do miernika i od miernika do klemy minusowej instalacji samochodu.

Mierzyłem na 2 miernikach dla pewności

No i po sprawdzeniu bezpieczników wyniki sa następujące.
bezpiecznik nr. 32 13mA
bezpiecznik nr. 55 9 mA

Na reszcie bezpieczników nie było spadków , max 01.0 co było rzadkością.
Odpowiedz
#24
sluchaj. Zrob jak ci napisalem. Czy ja pisalem o dwoch miernikach?? Masz wpiac jeden miernik miedzy kleme minusową i biegun akumualtora minusowy. Miernik ustawiony na ampery. Sam miernik sobie opierasz o szybe przednia lub o maske tak bys z za kierownicy widzial ile wskazuje jak bedziesz wyciagal te bezpieczniki kolo kierownicy.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#25
Zrobiłem  jak radziłeś .
Wyciągnąłem  bezpiecznik 20 i z 0.09 A zrobiło się 0.03 . Pełny nadziei ze znalazłem powód odpaliłem auto . Zgasilem i postanowiłem odłączyć i podłączyć akumulator .a tu znowu 0.09 A.
Przy wyciągniętym bezpieczniku nr 20.
Taka sama sytuacja z bezpieczniki em nr 55 i 23 lub 24.
w końcu wszystkie 3 bezpieczniki Wyciągnąłem ,odłączyłem i podłączyłem aku i znowu 0.09 A .
Eh czyżby nie było gdzieś masy ?
Co jest najlepsze w momencie gdy znalazłem pierwszy bezpiecznik i go Wyciągnąłem centralny z pilota zaczął działać . Nawet działa funkcja auto zamykania ze jeśli go otworze z pilota a nie otworze fizycznie drzwi to automatycznie się zamyka.wcześniej tego nie było.

Tylko co jest z resztą. ....
Odpowiedz
#26
jak 0.09 A rozładowuje Ci akumulator to znaczy że to już szrot a nie aku. U mnie pobór też jest między 0.09 a 0.1 i nie mam problemów z akumulatorem.
Odpowiedz




#27
Nadal po swojemu robisz i nic sie nie słuchasz. Masz podlaczyc miernik jak pisalem, zasymulowac zamkniecie auta, dobrze jest odczekac pare minut bo auto jak to mówią przechodzi w tryb uśpienia i wtedy jesli nadal bedzie te 120 mA wyciagac bezpieczniki az spadnie prad do wlasciwego czyli tych okolo 30mA. Wtedy wiesz ze cos z tego obwodu pobiera prąd i trzeba odszukac co to jest i czemu pobiera. Czy kto s tu mowil bys po tym cos kombinowal dalej, podpinal, odpalał i znowu mieszał?? JElsi juz to przy wyciagnietym tym bepieczniku znowu musisz nawet po odpaleniu auta, zgaszeniu go i wpieciu znowu miernika masz zamknac auto i odczekac te kilka miut na uspienie auta. Czego Ty sie wcale nie sluchasz i swoje pomysly wdrażasz??
buba zgoda i moj ojciec w swoim berlibgosie namieszal w instalacji od klimy i ma pobor tez cos kolo 100-120 mA. Tyle ze ojciec jezdzi tym autem codziennie po 50-150 km. Aku dolaodwywany jest, tyle ze nie wytrzymuje u niego 6 czy 7 lat a jedynie 3 lata gora 4.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#28
Bezpiecznik nr.55 5A pobiera prąd. Po wyciągnięciu 0.02 A.
Po odpaleniu , zgaszeniu i zamknięciu po paru minutach 0.02 bez tego bezpiecznika.
Odpowiedz
#29
Z tego co gdzieś wyczytałem odpowiada moduł komfortu .
Brak centralnego np . Vagiem mogę coś zrobić aby ten moduł tyle nie brał prądu ? Coś wyłączyć ?
Odpowiedz
#30
sprawdzić czy w kablach idących do niego nie ma jakiegoś zwarcia, bo raczej sprawny moduł nie powinien pobierać tyle prądu na postoju.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Akumulator - Jaki kupić ? wurt72 363 221,473 31-01-2022, 20:28
Ostatni post: Repo
  Sharan 1,8T automat 2005 - deska rozdzielcza rozładowuje akumulator sailingteam 28 5,290 28-01-2021, 21:00
Ostatni post: kalamb
  Akumulator pod-fotelowy Jarema 4 1,657 31-07-2019, 23:25
Ostatni post: kalamb
  Czy to akumulator? MaDin 10 2,954 06-07-2016, 21:59
Ostatni post: t.ziomo
  Radio rozładowuje aku NonSens 4 2,007 19-10-2015, 22:51
Ostatni post: NonSens
  Który akumulator od czego? Peluś 45 24,185 07-12-2014, 23:56
Ostatni post: mamwi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości