Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
problem z dogrzewczem
#1
witam mam problem z dogrzewaczem i webasto . sharan z 2003 r. posiada orginalne webasto odpalone z zegarka na podsufitce . Naprawiony sterownik wymieniona swieca . wymieniona takze pompka obiegu cieczy . i wszystko chodziło bardzo pieknie i pracuje do teraz tylko raz sie włącza raz nie tak samo jak i dogrzewacz i postojowe . wizyta u elektryka wskazuje na blad czujnika temperatury . O jaki czujnik chodzi elektryk mówi ze jest on w piecyku . wczesniej jak nie działała pompka wyskakiwał błąd czujnika przegrzania . Moze chodzi o te dwa małe czujniki ???
SHARAN 1.9 TDI ASZ
"każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem w TDI"Tongue
Odpowiedz




#2
Tak na piecu masz dwa czujniki. Trzeba sprawdzić jakie temperatury pokazują te dwa czujniki od zimnego pieca jak zastartuje aż do rozgrzania. Problemem jest to ze tego pieca nie sprawdzisz vagiem.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#3
No vag-iem nie był sprawdzany tylko jakims innym urzadzeniem . i wiem ze tam mozna wszystkie elementy odzielnie sprawdzac czy działa np , poppka paliwa czy wentylator dmuchawy .
SHARAN 1.9 TDI ASZ
"każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem w TDI"Tongue
Odpowiedz
#4
Tak ale musisz porównać jak rośnie temperatura na obu czujnika temperatury jak piec zaczyna grzać aż do rozgrzania badz wyłączenia awaryjnego. Czujniki nie mogą mieć dużych odchylek
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#5
W poniedziałek odstawiam auto do niego zobaczymy co na to poradzi ??
A jakie mogą byc sposoby rozwiązania tego problemu ??
SHARAN 1.9 TDI ASZ
"każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem w TDI"Tongue
Odpowiedz
#6
albo czujniki temp dziabniete albo sterownik. ja mialem sterownik dziabniety. Ewentualnie wyslij do Stefano piec albo choc sam sterownik albo kup od Stefano sam sterownik lub czujniki tyle ze tak w ciemno to troszke szkoda kasy.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#7
Z tego co pamietam to piec D5WZ posiada :
czujnik plomienia i dwa czujniki na plaszczu wodnym.

Musisz zdiagnozowac jaki to jest piec model,numer sterownika i wtedy cos podpowiemy.
Sa tematy pokrewne i tam najlepiej byloby kontynuowac watek.
Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
Odpowiedz
#8
Maciej94W sterowniku 18(dogrzewacz)-gr 001 poz nr 3 możesz sobie sprawdzić jaka jest wartość. Jeśli masz około 90st (na zimnym) lub więcej to ci nie odpali piec(Czujnik do wymiany). Kabelki od tego czujnika to niebieskie.Poz 4 to czujnik przegrzania ,kabelki kol.czerwony.
Odpowiedz
#9
A nie sorry. Myślałem że kolega ma afn. Tu pospraedza temperatury. Zrób logi zimnego jak startuje pięć aż do wyłączenia.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#10
Dzieki wielkie jutro odstawie do tego kolesia co mi go uruchomił bo jak kupiłem auto to była kompletna cisza ( naprawa sterownika , wymiana swiecy ,pompka obiegu cieczy ) zobaczymy co poradzi ja nie to pozostaje kolega Stefano
SHARAN 1.9 TDI ASZ
"każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem w TDI"Tongue
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z nawiewem - zimne powietrze Fario 29 11,023 03-03-2018, 15:10
Ostatni post: Dołas
  problem z webasto maciej94 1 1,457 07-02-2017, 21:02
Ostatni post: Bogos
  Dogrzewacz-Webasto Problem Maluch26 5 3,328 20-10-2014, 06:13
Ostatni post: wesol
  D5Z-F problem z odpaleniem wojtf23 2 2,219 12-03-2014, 09:41
Ostatni post: wojtf23
  Problem z elektryką przy dogrzewaniu dogberry_33 6 3,445 31-01-2013, 09:34
Ostatni post: wesol
  podgrzewacz problem z sterownikiem lola0307 2 2,538 12-01-2012, 20:27
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości