Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
problem z dogrzewczem
#21
nie wiem jak w tych D5WS mialem w reku raz ale od saaba no i moj to tez piec jest D5WS ale od mazdy z tym ze sterownik dalem od sharana bo same piece sa praktycznie takie same.


[Obrazek: min_77bc82eeda3e16ea0ec7048659d0f3.jpg]

Widac ze wychodza dwa kable . Jeden to ten glowny a drugi to wlasnei do pompki wodnej. Ja u siebie ucialem kabel tan maly bo i tak byl zbedny. Moze masz jakos inaczej to rozwiazane. Generlanei to sprawdz kabloteke i ewnetualnie jakis przekazniczek ktory mialby zalaczac prad do tej pompki wody. Bez niej to sie przegrzewa piec i wywala pewnie blad over heat.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#22
(06-02-2016, 19:35)maciej94 napisał(a): No pompka działa jak ją podłącze osobno a jak wcisne przycisk od grzania to piecyk startuje a pompka milczy i po ok 1 min piec sie wyłącza . a kabelki od niej nie idado pieca tylko do grodzi gdzie kable wchodzą do środka auta .Mam orginalne webasto i piec D5WS.

W orginalnej fabrycznej instalacji z ogrzewaniem postojowym, wypuszczona z pieca wtyczka 2 pinowa, nie steruje tej dodatkowej pompki przy piecu, tylko idzie w instalacje auta. Steruje podwójnym przekaźnikiem pod kierownicą, a ten dopiero klimatronikiem, nadmuchem, pompką płynu / tą przy piecu/, a wszystko to zasilane jest z drugiego akumulatora pod siedzeniem.
Jesli szwankuje pompka płynu, ta pod autem, a ona jest dobra, to masz problem z kabloteką, tak jak pisał kolega wyzej.
Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
Odpowiedz
#23
No i dzis -1 i znowu cisza . A co do kabloteki to macie może jakiś schemacik
gdzie mogę szukac przyczyn moze przy samym przejsciu z srodka pod auto bo raczej wątpie ze gdzieś w środku auta ??
a ten przekaźnik mógłby być przyczyna , bo nadmuch i klimatronik działa .
Kilka zdjeć .
[Obrazek: c8ae29d94facf227med.jpg]
[Obrazek: cea2f8c50f6a6ea6med.jpg]
[Obrazek: 8fd2ad20c2e1e6cdmed.jpg]
SHARAN 1.9 TDI ASZ
"każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem w TDI"Tongue
Odpowiedz
#24
Kolego masz w łapki wziąć miernik i od tej pompki od jej wtyczki sprawdzić przejścia do tego przekaźnika pod kierownica. Sprawdzić sam przekaźnik. Poprostu miernik w rękę i działasz. Nikt za ciebie tego nie zrobi. To proste jest bo to w podstawówce było w klasie chyba 6.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#25
wszystko rozumie tylko jeszcze który to będzie przekaźnik . ( i jak sie do nich dostać . juz tyle razy próbowałem i nie mogłem w poprzedniku i wtym tez . Czytałem duzo na temat ja sie dostac do ty przekaźników i nic )
SHARAN 1.9 TDI ASZ
"każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem w TDI"Tongue
Odpowiedz
#26
No gdzieś pod kierownica pisał Janusz no to trzeba się tam dostać.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#27
No dobrze dostałem sie do tych przekazników i dalej jestem zielony które sprawdzić . Ogólnie to przydał by sie schemacik który do czego .
tu zdjecia może ktos mi wskaże które to będą
[Obrazek: 704aeac17d392122med.jpg]
[Obrazek: 2e76f59c0f3fc8bbmed.jpg]
[Obrazek: 2256f2bd4e5d2b34med.jpg]
SHARAN 1.9 TDI ASZ
"każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem w TDI"Tongue
Odpowiedz
#28
To jeden z tych czarnych, podwójnych, w pierwszym poziomie, pisze na nim MULTIFUNKTION, ne pamietam numeru.
Rozwiązanie twojego problemu podaje ci na PW.
Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
Odpowiedz
#29
(30-01-2016, 19:04)wesol napisał(a): Tak na piecu masz dwa czujniki. Trzeba sprawdzić jakie temperatury pokazują te dwa czujniki od zimnego pieca jak zastartuje aż do rozgrzania. Problemem jest to ze tego pieca nie sprawdzisz vagiem.

Ja tam kłócił się nie będę, ale po naprawieniu wtyczki, podpiąłem się Vagiem 4.9 i połączył się. Co prawda kilka razy musiałem spróbować, ale dało radę. Miałem piec do Stefano wysyłać, ale naprawiłem wtyczkę, skasowałem błędy bo nie chciał odpalić, no i ruszyłBig Grin.
Odpowiedz
#30
Jaki był błąd na piecu?Błąd komunikacji? Podejrzewam, że staje ci wentylatorek w piecu, w związku z czym przegrzewa się lut na sterowniku i jest do poprawy. Stąd raz działa, a raz nie i do tego problem z łącznością. To jest chyba w tych piecach WZ i SW najpoważniejsza przypadłość.
Ale najpierw dokładnie do sprawdzenia główna wtyczka przy piecu, bo to się psuje najczęściej. Szczególnie gruby czerwony kabel do niej dochodzący od strony pieca. Nie ma tam osłonki już fabrycznie i kable tam gniją najczęściej. Już wielokrotnie o tym było.
Ale idzie powoli wiosna, więc będą znów problemy z klimatyzacją :-)
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z nawiewem - zimne powietrze Fario 29 11,022 03-03-2018, 15:10
Ostatni post: Dołas
  problem z webasto maciej94 1 1,455 07-02-2017, 21:02
Ostatni post: Bogos
  Dogrzewacz-Webasto Problem Maluch26 5 3,328 20-10-2014, 06:13
Ostatni post: wesol
  D5Z-F problem z odpaleniem wojtf23 2 2,219 12-03-2014, 09:41
Ostatni post: wojtf23
  Problem z elektryką przy dogrzewaniu dogberry_33 6 3,445 31-01-2013, 09:34
Ostatni post: wesol
  podgrzewacz problem z sterownikiem lola0307 2 2,537 12-01-2012, 20:27
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości