Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kupa dymu w aucie.
#11
Wsadź głowę pod spód, może będzie widać jakieś uszkodzenia wydechu, okopconą podłogę albo coś w tym rodzaju.

A tłuste szyby i słodki zapach to niestety obstawiałbym właśnie nagrzewnicę. Trochę roboty będzie Sad
SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Odpowiedz




#12
(20-02-2016, 15:41)rafik114 napisał(a): u mnie dym się wydostawał z tyłu?

Słuchaj, w bocznych schowkach w bagażniku masz kratki wentylacyjne - wywiew powietrza z kabiny - powietrze wdmuchnięte przez wentylator musi gdzieś uciec. Te kratki są od zewnątrz przykryte taką cienką, sprężystą gumą. Pod wpływem ciśnienia wewnątrz kabiny odchylają się i ucieka powietrze, ale z zewnątrz nie wchodzi. Może ta gumka z lewej strony (tam gdzie wydech od pieca) rozpadła się i dlatego śmierdzi w środku. Żeby się tam dostać to trzeba nadkole wyjąć.

Toma 126, za parę kilometrów płynu nie ubędzie litr, tylko kieliszek. No chyba że masz dziurę jak palec.
Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
Odpowiedz
#13
Tom126 - słodki zapach mam to samo płynu nie ubywa a szyba paruje umyj dokładnie szybę wewnątrz płynem, do szyb i obserwuj albo tłusta szyba była albo delikatny niezauwazalny przeciek chłodniczki .
Odpowiedz
#14
Szyby czyściłem i to dokładnie... po ok. 10 min znów to samo- zaparowane i tłuste z dodatkiem małej pary z prawego nawiewu Sad Wczoraj zauważyłem zmniejszoną ilość płynu... ja pitole Sad Na szybkiego pojechałem do marketu ( sklepy motoryzacyjnę już były zamknięte ) kupić płyn uszczelniejący... i hu...a to dało Sad ( znajomemu znów pomogło ) Prawdopodobnie jutro będę dokładnie wszystko sprawdzał... także już obstawiam nagrzewnicę - zamówiona... Już mi się chce jak nie chce Undecided
Odpowiedz
#15
Zalewane uszczelniacz kończy się jeszcze gorzej. To nie jest środek do napraw.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#16
No to sobie narobiłeś. Teraz dodatkowo do wymiany nagrzewnicy dojdzie ci płukanie całego układu z tego uszczelniającego świństwa i wymiana płynu.
Parę browarów, wolny dzień i jedziesz Big Grin
Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
Odpowiedz




#17
No w końcu... auto zrobione Shy Problem - rozszczelniona nagrzewnica... właśnie wymieniona - ku...a " przy wymianie "białej gorączki " można dostać Dodgy
Odpowiedz
#18
A mówiłem, że browar potrzebny Big Grin
Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
Odpowiedz
#19
Na poczatku tak... potem byl juz za słaby Wink
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Po ilu km grzeje w aucie/sprawność/działanie dogrzewacza weber2000@wp.pl 39 11,818 21-09-2017, 23:57
Ostatni post: Stefano

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości