Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dymi na czarno
#1
Siema
mam pytanie dotyczące sharana 1,9 tdi afn 97r.
podczas zmiany biegu gdy silnik ma ciężej dymi na czarno dodam że silnik ma na przelocie 310000 tyś turbo jakieś 4 tyś temu było robione po rozbieganiu po zrobieniu turba było oki teraz zaczą dymić jeszcze nie sprawdziłem jak w trasie ale w jeżdzie miejskiej jest to dosyć widoczne napomne jeszcze że zimny ciężko odpala świeczki sprawne napięcie na świeczkach też jest oleju nie pobiera zbytnie i niepokojącej ilości moc też jest Smile
pytanie jest następujące
wtryskiwacze do regeneracji ??
Odpowiedz




#2
Kolor czarny - niespalona do końca ropa.
Prędzej bym obstawił pompę, ale niech się wypowiedzą chłopaki co użytkują VP-ki.
Odpowiedz
#3
Jak turbo majstrowane to ja sie nie tykam tego. A przyczyn moze byc dwiescie od blachych jak otwarty czesciowo egr po zle ustawiona pompe po wtryski i turbo skopane. Turbo to raczje jak cos to na niebiesko dymic powinno ale nigdy nei wiadomo.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#4
lektura do łózeczka
Dym czarny - Czarny gęsty dym świadczy o tym, że w spalinach znajduje się dużo cząsteczek sadzy. W starych dieslach to do pewnego stopnia zjawisko normalne, ale w przypadku nowszych konstrukcji może być powodem do niepokoju. Kopcenie wynika zwykle ze zbyt obfitego dawkowania paliwa (to często efekt uboczny chiptuningu), niewłaściwej regulacji wtrysku (zbyt mały kąt wyprzedzenia wtrysku), zużycia lub awarii wtryskiwaczy. Krótkotrwała emisja czarnego dymu podczas gwałtownego przyspieszania lub zwiększenia obciążenia silnika nie świadczy o usterce.

Dym niebieski - Dym o kolorze niebieskim oznacza, że do komór spalania trafia olej silnikowy. Takie zjawisko może mieć kilka przyczyn. Najczęstszą jest zużycie gładzi cylindrów oraz pierścieni tłokowych. W tym przypadku pomóc może jedynie remont silnika. Bardzo podobne objawy towarzyszą niesprawności uszczelniaczy zaworowych – wtedy olej trafia do cylindrów, ściekając po trzonkach zaworów. Wymiana uszczelniaczy to wydatek stanowiący ułamek kosztów remontu silnika. Niebieskie spaliny mogą też być spowodowane awarią turbosprężarki.

Dym szary - Szary dym i bardzo intensywny zapach spalin może świadczyć o zbyt bogatej mieszance spalanej przez silnik. Czasem jest to efekt np. niesprawnego czujnika temperatury. Sterownik „myśli” wtedy, że silnik jest przez cały czas zimny i niepotrzebnie bardziej obficie dawkuje paliwo. Spaliny mogą mieć bardziej intensywny zapach przez piewszych kilka minut po uruchomieniu nierozgrzanego silnika – to zupełnie normalne zjawisko i nie świadczy o żadnej usterce.

Dym biały - Kłęby białego dymu to tak naprawdę mieszanina spalin i pary wodnej. Jeśli silnik pracuje przy tym normalnie, to nie ma powodu do obaw. Po prostu odparowują skropliny (skroplona para wodna), które zebrały się w układzie wydechowym. Gorzej, jeśli silnik pracuje nierówno, przerywa, brakuje mu mocy. W takiej sytuacji buchająca z wydechu para wodna może świadczyć o usterce głowicy lub uszczelki pod głowicą , w wyniku której woda (płyn chłodzący) trafia do komór spalania.
Odpowiedz
#5
dzięki za info ben de dalej szukał
pozdrawiam
Odpowiedz
#6
Witam
pisze co było po naprawie 4 wtryski do wymiany i pompa wtryskowa czyszczenie regulatora wyprzedzenia wtrysku oraz regulacja
teraz śmiga jak marzenie pozdrawiam
Odpowiedz




#7
Wtryski regenerowałeś ?
Odpowiedz
#8
tak dawałem do regeneracji
Odpowiedz
#9
Można wiedzieć gdzie i jakie koszta poniosłeś - chociaż to zwykłe wtryski to pewnie taniej.
Odpowiedz
#10
Też jestem ciekawy ile za tą regenerację trzeba zapłacić.
Jak widać w profilu też mam AFN, choć mój mimo niemałego przebiegu na razie (odpukać) chodzi jeszcze jak marzenie Rolleyes
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  1.9 TDI - Dymi na zimnym i czuć rope Camillo 8 6,600 23-03-2017, 00:08
Ostatni post: dmusek
  Sharan kopci na czarno. Porsche Design 0 1,539 29-10-2014, 21:31
Ostatni post: Porsche Design
  dymi na biało Patryk181 6 4,742 19-09-2014, 23:50
Ostatni post: dman666
  Kopci na czarno brewa96 14 8,852 12-09-2014, 23:25
Ostatni post: brewa96
  cięzko pali i dymi sgaVAN 19 8,528 29-07-2014, 23:16
Ostatni post: sgaVAN
  Utrata mocy i dymienie na czarno Gostas 7 3,905 27-07-2014, 13:05
Ostatni post: Gostas
  Vw Sharan Klekocze ,dymi , źle pali anna1905 108 61,711 26-11-2013, 11:31
Ostatni post: anna1905
  Dymi na szaro jak popracuje chwile na biegu jałowym csdark 22 25,273 16-11-2013, 15:43
Ostatni post: RAFFEN
  Dymi na biało/szaro szoku 3 2,508 25-09-2013, 19:06
Ostatni post: kaskader
  1,9 tdi auy, ciężko pali na zimnym i dymi piopit 8 14,750 13-08-2013, 04:41
Ostatni post: mirekm71

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości