Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Która żarówka częsciej pada?
#1
Temat jest nieco z przymrużeniem oka, więc nie obrażę się, jeżeli administracja przeniesie go do sekcji niepoważnej.

Wczoraj spaliła się w moim samochodzie lewa przednia żarówka w światłach mijania. Stało się to po raz pierwszy w okresie prawie czteroletnim. Prawe zmieniam nie rzadziej niż raz na rok, było ich w tym samym czasie chyba z 4-5. Wychodzi jedna lewa na pięć prawych - trochę dziwne, co?

Informacje dodatkowe:
zawsze jeżdżę na światłach, nie mam osobnych dziennych. Żarówki stosuję zwyczajne, bez cudownych systemów "+...%".

A jak u Was? IdeaWink
Odpowiedz




#2
kolego wymieniasz dwie żarówki czy tylko tą spaloną?ja zawsze wymieniam dwie bo ponoć jak się wymieni jedną to długo nie wytrzymuje i się spali ,nie wiem ile w tym prawdy
Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
Odpowiedz
#3
Wymieniam tylko to, co się spali. No i prawa pali się 5x częściej.

Wkładałem żarówki zwyczajne, niewysilone, więc trwałość powinny mieć też normalną (nie skróconą). Trudno mi uwierzyć, że 5 razy z rzędu trafiłem na słabą żarówkę - różnych marek i w różnych sklepach.

Mogę z tym żyć, stać mnie Smile
Pytanie jest - jak pisałem - z przymrużeniem oka.
Odpowiedz
#4
Moja teoria

prawy bok jest bardziej wytrzęsiony, choć drogi u nas coraz lepsze
ale też zazwyczj gubie prawy przedni kołpak.

niby dlaczego jak spali się jedna to druga też powinna, nie widzę logiki choć ostatnio spaliły mi się w odstępie tygodnia.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#5
czerwony wez na odpalonym silniku i wlaczonych swiatlach sprawdz ladnie mierniczkiem napeicie na samych zaróweczkach. Czyli osobno sprwdzasz na prawej i potem na lewej zarowce. Zapodaj potem wyniki. Podejrzewam ze moze byc roznica minimalna miedyz jedna a druga np 13.1 V i 13.3 V.
Ewentualnie sprawdz czy w srodku w lampie tam cos nie lata ten odblysnik bo razem z nim bedzie tez i zarowka wytrzesiona.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  LED w kabinie, pada bezpiecznik, PAMONIUSZ 29 8,229 16-06-2016, 18:09
Ostatni post: kalamb
Photo Żarówka popielniczki cierny 20 20,053 15-02-2016, 23:22
Ostatni post: jani68
  żarówka h1 sarkrz 1 1,209 26-02-2014, 22:02
Ostatni post: sabelART
Information Światło lewe przestało świecić żarówka cała CIUT11 7 4,983 22-02-2014, 12:01
Ostatni post: red
  Spalona żarówka a wszystkie świecą... skimir 7 4,520 29-05-2013, 21:20
Ostatni post: rodzynek
  Błąd oświetlenia - żarówka z wykrzyknikiem Osiah 4 2,972 13-01-2013, 22:42
Ostatni post: Osiah
  [Oświetlenie] "Losowo" działająca żarówka świateł mijania LoweAlpine 2 2,400 01-05-2012, 09:36
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości