Ocena wątku:
Sharan 1.8T AWC duże spalnie gazu
22-03-2016, 18:01
Post: #1
Sharan 1.8T AWC duże spalnie gazu
Witam! mam pytanie do użytkowników VW sharana 1.8T AWC posiadających instalację LPG. No więc chodzi mi o to, czy nieszczelne złącze elastyczne układu wydechowego może mieć wpływ na spalanie? Nie wiem, czy dobrze rozumuję, ale wydaje mi się, że przez nieszczelne złącze elastyczne sonda dostaje niewłaściwy skład spalin i wysyła sygnał do ecu w celu zwiększenia dawki paliwa, co przekłada się na liczbę przejechanych km na jednej butli, czy mam rację? VAG nie pokazuje błędów. Pozdrawiam!
Reklama

18-04-2016, 09:18
Post: #2
RE: Sharan 1.8T AWC duże spalnie gazu
Jak niewielka nieszczelność to pewnie nie ma to wplywu... Wystarczy sprawdzić korekcje lambda czy są prawidłowe. Masz jakieś niepokojące objawy ?
24-04-2016, 11:07
Post: #3
RE: Sharan 1.8T AWC duże spalnie gazu
raczej nie powinno mieć wpływu.
Jakie masz spalanie, że twierdzisz że za duże?



Apetyt żarłoka [Obrazek: icon3.png]
[Obrazek: 5uo8iu.gif]
11-07-2016, 21:08
Post: #4
RE: Sharan 1.8T AWC duże spalnie gazu
Witam! Dawno mnie tu ne było z powodu awarii komputera... problem jest już rozwiązany. W zasadzie to sam się rozwiązał... zbytnio polegałem na wskaźniku poziomu gazu :-). Jeśli chodzi o nieszczelne złącze elastyczne układu wydechowego...
Po zakupie sharana pokazywało mi błąd "układ EGR, niewystarczający przepływ". Pomyślałem, że trzeba pewnie przeczyścić albo co gorsza wymienić. Wcześniej błąd pojawiał się regularnie po przejechaniu ok 200km, ale po wyczyszczeniu pojawił się on po około 600km. Stwierdziłem, że czeka mnie wymiana... Miałem jeszcze do naprawy złącze elastyczne układu wydechowego i to za nie chciałem się w pierwszej kolejności zabrać. Ku mojemu zaskoczeniu po naprawie układu wydechowego błąd z "EGR" przestał się pokazywać. Pozdrawiam!




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  1.8t 20v ile powinien spalać gazu KarDob 13 7,314 14-02-2018 09:55
Ostatni post: Eqick
  AYL Stag 300 duze spalanie OBD uboga mieszanka lysydriver 1 2,337 12-10-2016 10:36
Ostatni post: Rysiekkk

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name