Ocena wątku:
  • 13 głosów - średnia: 1.85
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
szyby elektryczne w drzwiach tylnych - problem
#11
Ja równiesz mam problem z szybą w drzwiach z tyłu ,tylko że kierowca może je otworzyc a pasażer nie,jakby ktoś już miał taki przypadek i wie jak go rozwiązać ,to wiekie dddzięki za podpowiedz
Odpowiedz




#12
a ja mam pytanko czy w każdej instalacji są kostki aby podłączyć elektrykę drzwi tył i tylnych szyb uchylnych czy trzeba ciągnąć nowa
Odpowiedz
#13
To juz zazwyczja jest zalezne od producenta. Bywa rownież tak ze zalezne jest od kraj/fabryki. Na rynek wschodni auta zazwyczja sa biedniejsze a na zachodni bogatsze. Najlepiej to sprawdzic we wlasnym aucie i wtedy wiadomo bedzie. Bywa tez tak ze kabloteka jest np niekompletna czyli moze czegos brakowac po drodze.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#14
Witam
Ja w moim Sharanie MK2 mam trochę inny problem z szybami. Sterując szybami z panelu kierowcy, działają wszystkie szyby (otwierają się i zamykają). Natomiast sterując nimi przyciskami z miejsca pasażera z przodu lub pasażerów z tyłu szyby nie reagują. Nie wiem czy to wina sterownika, przycisków ( czyżby padły wszystkie 3 ?) . Nie sądze żeby była to wina przewodów elektrycznych (a dokładnie ich przełamania między drzwiami a słupkiem ) ponieważ nie mógł bym sterować nimi z panelu kierowcy. Proszę o sugestie co może być przyczyną
Odpowiedz
#15
Guzik blokady rozumiem sprawdzales czy nie jest włączony - ten przy panelu sterowania szybami u kierowcy
był VW Sharan 4Motion 116 PD 2005 Business
Odpowiedz
#16
Problemu nie rozwiązałem W sobotę zdjąłem boczek z drzwi i dostałem się do silniczka Słychać tylko małe tyknięcie i nic nie da się otworzyć Coś w silniczku słychać i czuć pod ręką jak by chciał ruszyć. Chyba mnie czeka wyciąganie silniczka. Czy jest problem z wyci ągnięciem silniczkamuszę odczepiać linki od szyb?
Odpowiedz




#17
witam
borykam sie z podobnym problemem
tyle ze prawa tylna szyba przestała działać, doszło do zerwania linki jakis czas temu która zablokowała mechanizm, w każdym razie mam cały komplet do wymiany
klopot zaczął sie jak chciałem założyć nowy mechanizm
nie reaguje na żadne przyciski sterowania, ani te na drzwiach ani na te przy konsoli środkowej
(silniczek sprawdziłem podłączając go do innych drzwi, wszystko działa)
niewiem czy moze to być wina jakiegos bezpiecznika i gdzie go szukać
jak rozwiąże problem to dam znac
posprawdzam zasilanie na kostce....
(22-03-2012, 17:55)tomamar napisał(a): Czy jest problem z wyci ągnięciem silniczkamuszę odczepiać linki od szyb?

Powiem Ci ze z problemem jestem na biezaco
najłatwiej bedzie Ci wyjąć cały mechanizm łącznie z prowadnicami
trzyma go zaledwie 5 łatwo dostępnych śrub
-najpierw poluzuj zaciski szyby 2szt
-odczep wtyczke
-potem możesz sie zabrac za odkrecanie 5 śrub
-mechanizm jest wolny
-wyjmując go uważaj żeby nie zsunęła sie szyba (niepowinna ale nic juz jej nie trzyma)
-po wyjęciu mechanizmu podeprzyj szybe najlepiej kawałkiem drewna zeby przypadkiem nie spadła sama np przy trzasnieciu drzwiami

jak chcesz to moge zrobic z tego fotorelacje i wrzuce ci fotki krok po kroku
Odpowiedz
#18
Wielkie dzięki Już sobie poradziłem z wyciągnięciem mechanizmu. Ale czeka mnie wymiana silniczka Wie ktoś może czy różnią się silniczki czy w modelach do 2000r były jednakowe I oczywiście od SHARANA pasuje do ALHAMBRY? A od Galaxy też będzie pasował mechanizm?


Odpowiedz
#19
witam
problem mojej szyby rozwiązany
okazało się że pękniete były dwa dwa przewody miedzy drzwiami a słupkiem
przewody zarobione i wszystko gra Smile

natomiast problem mam inny
szybami tylnymi moge sterowac z przycisku w drzwiach w nastepujacy sposob
dziala sterowanie na lewych drzwiach na prawych jest odciete
a jak wcisne przycisk na konsoli srodkowej blokujacy obsluge tylnych szyb to sytuacja sie odwraca
dziala sterowanie na prawych drzwiach a na lewych jest odciete

moze ma ktos pomysł jak wyjsc z tej sytuacji??
Sharan '96 2.0 LPG
Odpowiedz
#20
Witam mój problem jest następujący - przy otwieraniu szyb z klucza lub pilota otwierają się tylko 3 szyby (nie otwiera się tylna lewa) natomiast jak chcę otworzyć / zamknąć z przycisków na panelu sterowania kierowcy czy też pasażera z tyłu to chodzi normalnie. Gdzie szukać przyczyny?
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nie działa podnoszenie szyby adrianb 7 528 15-10-2023, 08:21
Ostatni post: adrianb
  Problem z elektryką szyb dar3k369 9 882 14-06-2023, 10:19
Ostatni post: wesol
  Brak tylnych świateł przeciwmgielnych ukciak 10 780 09-01-2023, 19:20
Ostatni post: wesol
  Elektryczne szyby przednie - upala wyłącznik him2k 1 496 20-07-2022, 17:49
Ostatni post: Stefano
  Przy włączeniu ogrzewania przedniej szyby wyłącza się ESP mcgiwer 17 6,485 20-07-2022, 14:02
Ostatni post: Venom069
  Problem z centralnym zamkiem motocykle_123 0 431 20-05-2022, 08:31
Ostatni post: motocykle_123
  VW Sharan I 2010 - problem z dogrzewaczem petec 11 2,265 25-04-2022, 09:34
Ostatni post: petec
  Problem z czujnikiem temperatury zewnetrznej smithpl 3 900 17-10-2021, 11:12
Ostatni post: smithpl
  Tylne szyby uchylne gustafson13 1 587 07-10-2021, 15:12
Ostatni post: kalamb
  Otwierające się same elektryczne szyby viper81 10 3,753 24-06-2021, 22:19
Ostatni post: mustang727

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości