Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ASZ ciężko pali po postoju.
#21
(08-06-2016, 12:20)Przemek W napisał(a): Nie chciałem lecieć w koszty, poza tym na pierwszy ogień poszła podmiana pd miejscami jak mi tutaj radzili i jak podpowiadał rozsądek. Widać było na oko dużą różnicę między o-ringami na pompkach 3 i 4. Docisk ustawiałem też tylko na tych dwóch pompkach, bez czujnika zegarowego, cofałem o 225 stopni. Mam w planie regulować wszystkie u kumpla z czujnikiem i cofać o 180 stopni (właśnie jak to jest jedni mówią 225 inni 180?).



Grunt, że autko w końcu śmiga. Spalanko w grupie 015 na wolnych 0,6 l/h, żadnych wahań obrotów i koniec ze smrodzeniem pod blokiem

Witam.

Z tego co pamiętam to o 180st. cofało się w silnikach z pompowtryskiwaczami piezoelektrycznymi Simens VDO i w pierwszych procedurach dla silnika AJM.

Pozdrawiam
Odpowiedz




#22
To nie ma takiego znaczenia czy 180 czy 225 stopni. To nie NASA. Chodzi oto by nie było 400 czy 700 stopni itp. To czy ustawisz 225 czy 180 nie ma znaczenia kompletnie. I tego się nie ustawia czujnikiem zegarów bo czujnik zegarów służy do czego innego. Kątowe tez nie trzeba chyba wiemy ile to połowa obrotu mniej więcej co nie. Czujnik zegarów przydaje się do przyuwazenia momentu maksymalnego nacisku krzywki.

Bipy były na tej 4 pompce ujemne co świadczyło o braku paliwa dla pompki. I tak jak pisałem albo pompka kulawa albo oringi. Korekcję dodatnie to tez ze słaby wydatek wtrysku. Pozostałe korekcję dla 1 i 2 pompki tez nie są rewelacyjne. Na takich korekcjach to mi golf nie chce jeździć. Snuje się jakby miał ze 100 koni.

Taki naciąg pompek na 180 stopni to mus praktycznie jak się ma big pompki bo wtedy wydatek paliwowy się zmienia diametralnie.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#23
To co, jak Bipy dodatnie, dosyć wysoko powiedzmy ok. 70 to znaczy, że dostają pompki za dużo paliwa ...?!?
Odpowiedz
#24
Nie ULTRA. Bipy dodatnie oznaczają, że elektrozawór pozostaje otwarty dłużej. Może byc zasyfiony,lub przytary, po prostu się lekko przywiesza.
Odpowiedz
#25
Hmmm.... ja mam właśnie wysokie te Bipy, dodatnie, ale nic niepokojącego nie zauważam, odpala poprawnie (czasami przez 1 sek tak dziwnie pracuje przy odpalaniu) równo pracuje, delikatnie przydymia przy odpalaniu. Korekty ok.
Odpowiedz
#26
co znaczy wysokie bipy bo to co dla jednego wysokie to da drugiego niskie.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#27
(09-06-2016, 16:41)wesol napisał(a): co znaczy wysokie bipy bo to co dla jednego wysokie to da drugiego niskie.

zależy o jaki silnik pytasz??
Odpowiedz
#28
AUY - 50, 60 dodatnie i to na wszystkich czterech pompkach, zastanawiam sie czy to nie wina listwy elektrycznej zasilającej PD czytałem o tym na forum Leona.
Odpowiedz
#29
Ultrate wysokie bip-y to inaczej stan pompki. Listwa tu raczej nic nie ma bipów. W@ samej listwie też nie ma się co psuć przecie to tylko kabelki z konektorkami i tyle. Jeśli ci kuleje silnik na zimnym (naprawdę nie wiem czemu) akurat na zimnym to masz te konektorki do podgięcia czyli słabe styki na pompkach. Oczywiście możesz też sprawdzic stan tych pinów na okrągłej wtyczce co wchodzi do głowicy.



(08-06-2016, 19:20)wesol napisał(a): I tego się nie ustawia czujnikiem zegarów bo czujnik zegarów służy do czego innego.
No nie tak dawno mówiłeś wręcz odwrotnie.W prawdzie nie tutaj ale! Confused
Wiadomo można to zrobić inaczej i też będzie ok , ale fachowo to tak właśnie powinno wyglądać.
Odpowiedz
#30
(09-06-2016, 23:18)ULTRA napisał(a): AUY - 50, 60 dodatnie i to na wszystkich czterech pompkach, zastanawiam sie czy to nie wina listwy elektrycznej zasilającej PD czytałem o tym na forum Leona.

Ja mialem kiedys w sharanie jeszcze w serii i potem po chipsie takie bipy i ponoc zaleznie do rodzaju pompek uzytych w fabryce to bywalo tak ze mialy takei bipy w okolicy 50. Sam tez wlasnie mialem tak jak podajesz po 58 52 itp. I co dziwne RObert mowil ze pompki zdrowe bo nie az takie bipy wazne tylko korekcje i jak sie zachowuja te korekcje. Tak pryznajmniej mi powiedzial pierwszym razem na tuningu. Z ta listwą to ja nie wiem co ludzie wymyslaja i wypisują. Prosta sprawa to jest. Albo laczy albo nie laczy. Owszem moze byc i tak ze gdzies tam bedzie stykac ale raz na jakis czas przerwie. Z tym ze bedzie blad i tyle a nie ze beda od tego wysokie bipy. Bipy to czasy reakcji a nie łącznosc na przewodach. Zreszta Ile to ta listwe nawet wyjac i piny podogonac?? Jakies 10 minit roboty bo tydzien temu robilem to profilaktycznie u siebie.

Co do ustawiania to czujnikiem zegarowym- to taka ala suwmiarka ktorą mozemy stwierdzic odchylki np w biciu tarcz hamulcowych. Czujnik kątowy to calkiem inna rzecz. Jednkaze tak jak mowie tez pojechalem do tune up uzbrojony po zeby w przyrządy i tez wszyscy tam mowia mi- jakie to ma znaczenie??. No i pomyslawszy owszem nie ma. Trzeba tylko pompki w gniazdach ustawic w miare prostodo krawedzi by stopka dusila na pompke prosto by docisk byl mocny i pewny i tyle w temacie. Tak robia wszyscy mechanicy. TO co podaje ksiazka sama naprawiam czy producent to podaje grubo przesadzone i nie wiadomo po co. Jakbym tam mial przekladac pompki jak to zazwyczaj robie po 5-6 razy to przy takich zabawach z suwmairka i czujnikami to chyba dwa dni by trwalo. Pamietac tylko trzeba i o tym niewiele sie mowi ze regulacji robimy nie na goracym silniku. Czyli jesli silnik pracowal juz np z 5-10 monut bo robilismy logi itp to trzeba poczekac az ostygnie bo naciag pomek jest zafalszowany mocno. To chyba kazdy powinien wiedziec co regulowal luz zaworowy co nie.
Sam naciag pompki ta srubka na imbus to tez tak jak mowilem ustawiamy byle rowno czyli czy to bedzie 250 stopni cyz 225 czy 180 to nie ma znaczenia. Byle nei ustawiac za duzego tego naciagu czyli nie wiem np 50-100 stopni czy tez np 700 stopni czyli dwa obroty. Jedynie co to przy duzych pompkach czyli jakies tuningowe zestawy na jakichs bosio czy firadach HF+50% itp to sie ustawia najlepiej na 180 stpni bo przy tak wydajnych szprycach logiczne jest to ze wymagana jet wieksza precyzja.
Czemu wieksza precyzja?? Ano dlatego ze przy pompkach małych mamy wydatek powiedzmy ze 45-50 mg i tam naciag wplynie powiedzmy gdzies na roznice 1-2 mg paliwa a przy pompkach ktore maja wydatek po 110 mg to naciag spowoduje ze bedzie roznica 10 mg to bardzo duzo by znaczaco wplynac na kulture pracy silnika no i na moc maksymalna.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ciężko odpala na zimnym silniku lub po dłuższym postoju pieczara 6 192 17-03-2024, 17:06
Ostatni post: Stefano
  Problem z uruchomieniem po kilku godzinnym postoju 1,9 ASZ Tomek Westfalia 3 922 29-08-2022, 18:46
Ostatni post: wesol
Question Ile pali TDI ? spalanie sharan_97 597 516,689 21-12-2020, 18:48
Ostatni post: Mazur1908
  AUY - bardzo ciężko odpala nowy 102 31,167 20-09-2019, 10:23
Ostatni post: wesol
  Ciężko pali na ciepłym 1.9 AFN Apbo 2 1,656 16-09-2019, 20:19
Ostatni post: Andstal
  jak zimny ciężko pali monikapawel.c@wp.pl 4 2,102 18-08-2019, 19:13
Ostatni post: wesol
  Słabo pali po dłuższym trzymaniu na zaplonie Niemago 0 731 12-08-2019, 18:02
Ostatni post: Niemago
  TDI - ciężko pali, błąd wałka rzorządu (g40) Funny Boy 41 21,656 14-10-2018, 21:39
Ostatni post: Bogos
  Ciężko odpala po tankowaniu Sharan 1,9 TDI 130 Bross1981 0 1,111 11-02-2018, 18:02
Ostatni post: Bross1981
  Ciężko odpala/kopci 1.9TDI 110KM - zimny i nie tylko MelGrzybson 30 11,739 10-02-2018, 19:43
Ostatni post: tolus24

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości