Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jak wyłaczyc piec
#1
jak najlepiej -najszybciej najprościej odłączyć piecyk mamy + 10 , a on ciągle mi się włącza ,
Odpowiedz




#2
To dobrze że ci sie włącza piec przy +10 st, bo szybko ci nagrzeje układ grzania-chodzenia i sie powinien wyłaczyć przy osiagnieciu temperatury powyzej +85 st. Jesli tak sie nie dzieje to masz pewnie nie ocieplone rurki pod autem lub uszkodzony termostat. Bo często tak jest że termostat powinien sie otwierać przy 87 st, ale jesli jest uszkodzony i otwiera sie za wczesnie np. przy +80, to piec cały czas chodzi a 'para idzie w gwizdek', czyli w chłodnicę.
Nie wiem jakie masz auto, bo podajesz w podpisie rózne typy silników. W modelu do 2000r za piec odpowiada bezpiecznik nr 14, a po 2000r bezp. nr 12, więc wystarczy go wyjąć i piec jest pozbawiony zasilania.
Mozesz sobie tez zamontować sterowanie dogrzewacza z mojego opisu, dołożenie przełącznika 3-pozycyjnego.
Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
Odpowiedz
#3
tylko po co go wylaczać?? Co chce tym kolega uzyskać?? Ze auto bedzie wiecej palić oto chodzi?? Moze lepiej zajac sie tym co pisal Stefano..
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#4
teraz ASZ 2003 r , chce wyłączyć piecyk ponieważ śmierdzi mi spalinami jak otworze szybę , jakoś tak je zaciąga ;-(

, Auto i tak jest maksymalnie załadowane + przyczepa 1500 kg nawet przy minusowych temperaturach z popsutym piecem ładnie trzyma temperaturę
Odpowiedz
#5
To tak jak Stefano pisal bezpiecznik do wyciagniecia albo z podszybia ten czujnik wlacznik termiczny odlaczyc i tez nie bedzie pracowac piec.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości